آب انار برای زردی نوزاد

آب انار برای زردی نوزاد

مصرف آب انار برای زردی نوزاد در طب سنتی توصیه میشود و در صورت مصرف مناسب توسط مادر باردار در کاهش و درمان یرقان بچه پس از تولد موثر میباشد. انار یکی از میوه هایی است که جهت رفع زردی نوزاد و اسهال کاربرد مفیدی دارد.

روشن است که کودکی که تازه به دنیا آمده و در چند روز اول پس از تولد امکان خوردن آب انار را ندارد لذا توصیه میگردد مادرانی که به فرزند خود شیر میدهند آب انار مصرف کنند تا خواص درمانی آن از طریق شیر مادر به نوزاد منتقل گردد. گفتنی است برای کودکی که از شیر خشک تغذیه میکند این روش کارآیی ندارد.

آب انار به عنوان یکی از میوه های مفید برای زردی نوزادان از منظر طب سنتی زردی نوزاد یک میوه سرد مزاج و خشک است و هرچه مزه آن ترش تر باشد زردی نوزادان را بهتر کاهش میدهد. همانند انار میوه هایی نظیر هندوانه ، خیار ، کاهو و آلبالو نیز برای درمان یرقان نوزاد مفید میباشد اما تا وقتی که منجر به دل درد و نفخ در نوزاد نشود میتوان از آنها استفاده کرد.

همچنین شیر خشت و ترنجبین برای زردی نوزاد نیز چنین خواصی دارند. به این نکته توجه کنید که مصرف همه اینها فقط از منظر طب سنتی توصیه میشوند و فقط وقتی استفاده میشوند که عدد زردی نوزاد خفیف باشد و استفاده از آنها نیز تحت نظر پزشک باشد.

خواص انار برای درمان زردی نوزاد

آب انار موجب خون سازی و همچنین تصفیه خون میشود و برای مادران باردار بسیار مفید است چون باعث افزایش حجم خون میشود. همچنین خاصیت ضد نهوع آن در بارداری بسیار مهم است و باید آن را در هنگام صبح یا قبل از صبحانه مصرف نمود. خوردن انار با هسته آن خاصیت ضد یبوست دارد و برای خانم های باردار بسیار مفید است. آب انار برای درمان فشار خون در بارداری نیز موثر میباشد و در نتیجه برای کاهش فشار خون نیز مفید است.

آب انار برای زردی نوزاد

یکی از خواص بسیار مهم آب انار اثر ضد افسردگی آن برای دوران پس از زایمان است که عمده مادران به آن دچار میگردند. از دیگر مزایای این میوه میتوان به ذخایر زیاد پتاسیم در آن اشاره کرد که میتواند نقش کاهنده ورم بارداری را با خود به همراه داشته باشد.

استفاده از قطره زردی نوزاد که به اسم بیلی ناستر شناخته شده و یک داروی گیاهی است و همچنین مصرف ترنجبین و شیر خشت میتواند در کنار استفاده از آب انار برای درمان زردی نوزادان بسیار مفید باشد.

روش و میزان مصرف

والدین عزیز باید به این نکته توجه ویژه داشته باشند که از دادن آب انار مستقیما به کودک جدا خودداری نمایند چرا که نوزاد تازه متولد شده به هیچ عنوان نباید به جز شیر مادر و یا شیر خشک هیچ ماده غذایی دیگری را مصرف نمایند.

چنانچه آب انار مستقیما به بچه داده شود ممکن است باعث رقیق شدن بیش از اندازه خون بچه شده و خطرات زیادی از جمله خونریزی در کودک ایجاد نماید.

بهترین راه برای کاهش زردی نوزاد اجاره دستگاه زردی نوزاد با مشاوره از مراکز درمان زردی نوزادان است و هیچگونه خطری نیز ایجاد نمیکند. استفاده از دستگاه فتوتراپی ال ای دی نه تنها اصلا خطری برای کودک ندارد بلکه با سرعت و در حداقل ممکن باعث درمان نوزاد میشود.

 

مرکز درمان زردی نوزادان نی نی سالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.