آب انار برای زردی نوزاد

استفاده از آب انار برای زردی نوزاد در طب سنتی توصیه شده و در صورت مصرف مناسب توسط مادر باردار در جلوگیری از بیماری پس از تولد موثر میباشد.

انار یکی از میوه هایی است که علاوه بر کاهش یرقان جهت رفع اسهال نیز کاربرد فراوانی دارد. این خوراکی به عنوان یکی از میوه های مفید برای یرقان نوزادان از منظر طب سنتی یک میوه سرد مزاج و خشک است و هرچه مزه آن ترش تر باشد بیماری را بهتر کاهش میدهد. ضمنا از آب میوه هایی نظیر هندوانه ، خیار ، کاهو و آلبالو نیز برای رفع زردی نوزادان تا وقتی که منجر به دل درد و نفخ نشود میتوان استفاده کرد.

روشن است که کودکی که تازه به دنیا آمده و در چند روز اول پس از تولد امکان خوردن هیچ ماده خوراکی را ندارد لذا توصیه میگردد مادرانی که به فرزند خود شیر میدهند آب انار میل کنند تا خواص درمانی آن از طریق شیر مادر به فرزند منتقل گردد. این روش برای کودکی که از شیرخشک تغذیه میکند کارآیی ندارد.

همچنین شیرخشت و ترنجبین نیز چنین خواصی دارند. به این نکته توجه کنید که مصرف این خوراکیها فقط از منظر طب سنتی توصیه میشوند و فقط وقتی استفاده میشوند که شدت بیماری خفیف باشد ضمن اینکه استفاده از آنها نیز تحت نظر پزشک باشد.

خواص آب انار برای زردی نوزاد

مصرف این میوه خوراکی موجب خون سازی و همچنین تصفیه خون میشود و برای مادران باردار بسیار مفید میباشد چون باعث افزایش حجم خون میشود. همچنین خاصیت ضد تهوع آن در بارداری بسیار مهم بوده و باید آن را در هنگام صبح یا قبل از صبحانه مصرف نمود. خوردن این میوه با هسته خاصیت ضد یبوست دارد و برای خانم های باردار بسیار مفید است. این نوشیدنی همچنین برای درمان فشار خون در بارداری نیز موثر میباشد و در نتیجه برای کاهش فشار خون نیز موثر میباشد.

آب انار برای درمان زردی نوزاد

یکی دیگر از خواص بسیار مهم این میوه خوشمزه اثر ضد افسردگی آن برای دوران پس از زایمان میباشد که عمده مادران به آن دچار میگردند. از دیگر مزایای این میوه میتوان به ذخایر زیاد پتاسیم در آن اشاره کرد که میتواند نقش کاهنده ورم بارداری را با خود به همراه داشته باشد.

استفاده از قطره بیلی ناستر که یک داروی گیاهی است و همچنین مصرف عرق کاسنی ، ترنجبین و شیر خشت میتواند در کنار استفاده از آب انار برای زردی نوزاد بسیار مفید باشد.

روش و میزان مصرف

والدین عزیز باید به این نکته توجه ویژه داشته باشند که از دادن مستقیم آب انار برای زردی نوزاد حتی چند قطره آن جدا خودداری نمایند چرا که بچه تازه متولد شده به هیچ عنوان نباید به جز شیر مادر و یا شیر خشک هیچ ماده غذایی دیگری را مصرف نمایند. دادن مستقیم اب میوه مذکور به بچه میتواند باعث رقیق شدن بیش از اندازه خون شده و خطرات زیادی از جمله خونریزی داخلی ایجاد نماید.

بهترین راه برای کاهش زردی اجاره دستگاه فتوتراپی با مشاوره از مراکز درمانی است و هیچگونه خطری نیز ایجاد نمیکند بلکه در حداقل زمان ممکن و بدون هیچ گونه ایجاد عوارض باعث درمان نوزادان میشود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button