آب انار برای زردی نوزاد

      دیدگاه‌ها برای آب انار برای زردی نوزاد بسته هستند

آب انار برای زردی در نوزاد و اثر مصرف آن بر درمان این بیماری

مصرف آب انار برای زردی نوزاد در طب سنتی توصیه میشود و در صورت مصرف مناسب توسط مادر باردار در کاهش و پیشگیری از زردی نوزاد پس از تولد موثر میباشد. انار یکی از میوه هایی ست که جهت درمان زردی نوزادی و اسهال کاربرد مفیدی دارد. قطع به یقین نوزاد در چند روز اول پس از تولد امکان خوردن آن را ندارد لذا توصیه میگردد مادرانی که به نوزاد خود شیر میدهند حتما از خوردن آب انار دریغ نکنند تا خواص درمانی آب انار از طریق شیر به نوزاد منتقل گردد.

آب انار از منظر طب سنتی یک میوه سرد مزاج و خشک برای درمان زردی نوزاد است و هرچه مزه آن ترش تر باشد سرد و خشک بودن آن بیشتر است و زردی نوزاد با خوردن مواد غذایی سرد مزاج کاهش میابد و برعکس با خوردن گرمیجات شدت می یابد.

آب انار برای درمان زردی نوزاد

مانند هندوانه، خیار، کاهو و آلبالو، انار نیز برای درمان زردی نوزاد مفید است اما تا وقتی که منجر به دل درد و نفخ در نوزاد نشود. همچنین ترنجبین و شیر خشت نیز خواصی این چنین دارند و بخاطر داشته باشید همه اینها از جمله آب انار و درمان زردی نوزاد از منظر طب سنتی توصیه میشوند.

خواص انار

انار موجب خون سازی و تصفیه خون میشود و برای مادران باردار مفید است، چون باعث افزایش حجم خون میشود و مادر باردار به این افزایش خون احتیاج دارد. همچنین خاصیت ضد تهوع آن در بارداری در هنگام صبح یا قبل از صبحانه گزینه خوبی است برای خانم هایی که با تهوع صبح هنگام زمان حاملگی دست و پنجه نرم میکنند. گفتنی است چنانچه انار با هسته آن خورده شود خواص ضد یبوست دارد که برای خانم های باردار بسیار مفید دارد. انار برای درمان فشار خون در بارداری نیز موثر میباشد، پس برای کاهش فشار خون طبیعی هم توصیه میشود.

یک خاصیت شگفت انگیز آب انار اثر ضد افسردگی آن برای دوران پس از زایمان است که اغلب خانمها به آن دچار میگردند. از دیگر مزایای این میوه، میتوان به ذخایر زیاد پتاسیم در آن اشاره کرد که میتواند نقش کاهنده ورم بارداری را با خود به همراه داشته باشد.

استفاده از قطره زردی نوزاد که به اسم بیلی ناستر شناخته شده و یک داروی گیاهی است و همچنین مصرف ترنجبین و شیر خشت میتواند در کنار درمان زردی نوزاد با آب انار بسیار مفید باشد. در مورد درمان زردی کودک خود حتما با پزشک نوزاد خود نیز در ارتباط باشید تا در صورت عدم بهبودی بیماری به روشهای مذکور، از دستگاه فتوتراپی استفاده نمایید.