آیا دستگاه فتوتراپی پوست نوزاد را میسوزاند

آیا دستگاه فتوتراپی پوست نوزاد را میسوزاند

آیا دستگاه فتوتراپی پوست نوزاد را میسوزاند و خطری برای وی دارد؟

همیشه این سوال در ذهن والدین ایجاد میشود که اگر ما مجبور به استفاده از دستگاه درمان زردی نوزاد شویم آیا دستگاه فتوتراپی پوست نوزاد را میسوزاند و خطری دارد؟ آیا ممکن است برای نوزاد عوارض ایجاد کند که در آینده خطر داشته باشد؟ با ما همراه باشید تا پاسخ سوال خود را بگیرید.

چنانچه نوزادی زردی داشته باشد و شدت آن نیز بالا باشد ( درجه زردی 8 و بیشتر ) باید از تجهیزات فتوتراپی استفاده نمود. همانطور که قبلا در مقاله نحوه استفاده از دستگاه فتوتراپی توضیح داده شد برای درمان این بیماری، کودک باید کاملا عریان ( بدون هیچگونه لباس و یا پوشش و تنها با پوشک ) زیر دستگاه قرار بگیرد.

در چنین وضعیتی نور منتشر شده از دستگاه به طور مستقیم به پوست بدن کودک که از قضا بسیار نحیف وآسیب پذیر است برخورد میکند. این نور از طریق پوست جذب بدن شده و در نهایت با خرد کردن بیلیروبین خون باعث از بین بردن زردی میشود. اما آیا این نور میتواند باعث آسیب دیدگی نوزاد و یا حتی پوست وی بشود؟

آیا دستگاه فتوتراپی پوست نوزاد را میسوزاند

اثر فتوتراپی بر پوست

اثر دستگاه زردی نوزاد فتوتراپی بر پوست رابطه مستقیم با نوع آن دارد. برای مثال اجاره دستگاه فتوتراپی با لامپ فلورسنت میتواند اثر بد بر پوست بچه بگذارد چرا که لامپ های فلورسنت هم اشعه ماورای بنفش یا همان یو وی تولید میکنند که به شدت به پوست آسیب میزنند. همچنین این لامپها به شدت داغ میشوند و میتوانند باعث سوختگی پوست کودک شوند لذا ضرورت دارد فاصله لامپها و همچنین مدت زمان استفاده از این نوع دستگاه فتوتراپی مطابق با دستورالعمل به درستی رعایت گردد.

قابل ذکر است شیر دادن به نوزاد زیر دستگاه فتوتراپی امکان پذیر است و توصیه میگردد دفعات شیر دهی هنگام استفاده از دستگاه فتوتراپی افزایش یابد.

اما در مقابل با اجاره دستگاه زردی نوزاد که از لامپهای LED مدرن بهره میبرند مضرات ذکر شده را ندارند و هیچگونه آسیبی نیز به نوزاد نمیزنند ضمن اینکه هیچگونه خطری آینده او را نیز تهدید نمیکند.

مرکز فروش و اجاره دستگاه زردی نوزاد نی نی سالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.