انواع دستگاه فتوتراپی زردی نوزاد

به طور کلی از دستگاه های فتوتراپی برای کاهش و رفع زردی نوزادان استفاده میشود ولی این تجهیزات انواع متفاوتی دارند که در نهایت هم قدرت درمانی متفاوتی دارند و هم قیمت های فروش و اجاره آنها نیز متفاوت است. والدین عزیز نیز میتوانند بسته به شرایط جسمی نوزاد و میزان زردی وی و همچنین نظر پزشک هر نوعی از دستگاه را که مورد نظرشان هست انتخاب نمایند.

انواع دستگاه فتوتراپی زردی نوزاد

الف) نوع بیمارستانی

این نوع از تجهیزات در بیمارستانها و مراکز درمانی قرار دارد. این نوع از دستگاه های فتوتراپی عمدتا پایه دار هستند و پایه آنها از نظر ارتفاع قابل تنظیم است چرا که منبع نور آنها باید از سطح زمین ارتفاع زیادی داشته باشد تا بتواند بالای سر نوزادی که در تخت خوابیده است به راحتی قرار گیرد. این دستگاه های زردی شامل انواع فلورسنت و ال ای دی میباشند که نوع دوم مدرن تر بوده و قدرت درمانی بالاتری دارند.

ب) نوع خانگی

این نوع از تجهیزات فتوتراپی جهت درمان زردی نوزادان در منزل است بنابراین به گونه ای طراحی شده اند که هم وزن کمی داشته باشد و هم ابعاد آن به اندازه ای باشد تا بتوان آن را به راحتی جابجا نمود. بسیاری از والدین ترجیح میدهند نوزاد خود را در منزل درمان نمایند و هیچ تمایلی به بستری کردن نوزاد خود در بیمارستان ندارند لذا ترجیح میدهند از انواع دستگاه فتوتراپی خانگی استفاده نمایند.

انواع دستگاه فتوتراپی زردی نوزاد

تجهیزات درمانی خانگی نیز همانند نوع بیمارستانی از دو مدل فلورسنت و ال ای دی ساخته شده اند که قطعا نوع LED پیشرفته تر و مدرن تر میباشند. عمدتا دارای پایه های تاشو بوده و به راحتی داخل کیف های مخصوص خود قرار میگیرند و توسط یک نفر به آسانی قابل حمل و جابجایی هستند. استفاده از تجهیزات خانگی دارای مزایای فراوانی است که عمدتا والدین را به استفاده از آنها سوق داده است.

 

مرکز فروش و اجاره دستگاه زردی نوزاد نی نی سالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.