انواع دستگاه فتوتراپی زردی نوزاد

انواع دستگاه فتوتراپی زردی نوزاد

انواع دستگاه فتوتراپی زردی نوزاد جهت درمان زردی

انواع دستگاه فتوتراپی زردی نوزاد جهت درمان زردی شامل دو بخش بیمارستانی و خانگی است که به دو دسته فلورسنت و ال ای دی تقسیم میشوند و تکنولوژی متفاوتی دارند. دستگاههای فلورسنت قدیمی تر هستند و قدرت درمانی کمتری دارند ولی انواع ال ای دی ( LED ) دارای تکنولوژی جدیدتری بوده و زردی نوزادان را سریعتر درمان میکنند ضمن اینکه استفاده از آن هیچگونه خطری کودک را تهدید نمیکند.

تجهیزات بیمارستانی

به جز تعداد محدودی از والدین که تلاش میکنند نوزادشان را با روشهای سنتی از قبیل استفاده از شیر خشت در خانه درمان کنند بسیاری از والدین وقتی فرزندشان با زردی به دنیا می آید تصمیم میگیرند که او را در بیمارستان درمان نمایند.

نوزاد به مدت دو یا سه روز بسته به درجه زردی که دارد بستری میشود و دستگاه فتوتراپی از نوع پایه دار بالای سر کودک قرار میگیرد و تابش نور به سطح بدن بچه در حالیکه کاملا لخت است انجام میشود. این تجهیزات هم به صورت فلورسنت و هم به صورت ال ای دی موجودند و در بیمارستانهای پیشرفته تر از نوع ال ای دی استفاده میکنند.

انواع دستگاه فتوتراپی زردی نوزاد

انواع دستگاه فتوتراپی خانگی

یکی از انواع دستگاه فتوتراپی زردی نوزاد نوع خانگی است چرا که بسیاری از والدین نیز وقتی متوجه وجود زردی در نوزاد خود شدند تمایلی به بستری کردن فرزندشان در بیمارستان ندارند و میخواهند کودک خود را در منزل درمان نمایند. به همین دلیل انواع خانگی دستگاه زردی نوزاد فتوتراپی رواج فراوانی یافته است. این دستگاهها نیز در دو مدل فلورسنت و ال ای دی وجود دارند که قطعا با توجه به تکنولوژی برتر لامپ های ال ای دی پیشرفته ترند و زردی نوزاد را در حداقل زمان ممکن درمان مینماید ضمن اینکه عوارض نیز ندارند.

 

قدرت درمانی دستگاه های فتوتراپی عمدتا بر اساس تعداد لامپهای موجود در آن شناخته میشوند و شامل انواع دولامپه، چهار لامپه، شش لامپه، هشت لامپه تا دوازده لامپه میباشند که با توجه به میزان شدت زردی نوزاد و شرایط جسمانی وی مخصوصا وزنش مورد استفاده قرار میگیرند. به عنوان مثال نوزادی با وزن سه کیلوگرم و با درجه زردی نوزاد 12 با یک دستگاه فتوتراپی 4 لامپه درمان میگردد اما درمان کودکی با همین وزن و زردی 16 دستگاه فتوتراپی 8 لامپه نیاز دارد.

تجهیزات فوتوتراپی ال ای دی با تنظیم شدت نور

با توجه به دامنه های مختلف درجه زردی نوزادان و همچنین وزن متفاوت آنها، شرکت نی نی سالم با الگو برداری از دستگاه آلمانی پیشرفته، نوعی دستگاه زردی را طراحی و تولید کرده است که دارای مکانیزم تنظیم شدت نور است. در این دستگاه با چرخاندن یک ولوم، میزان شدت نور از یک تا دوازده لامپ قابل تغییر است و لذا برای همه نوزادان با درجات زردی متفاوت مناسب است. فروش و اجاره دستگاه زردی نوزاد در این مدل هم اکنون در این مجموعه قابل انجام است.

 

مرکز فروش و اجاره دستگاه زردی نوزاد نی نی سالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.