برای رفع زردی نوزاد مادر چه بخورد

برای رفع زردی نوزاد مادر چه بخورد

برای رفع زردی نوزاد در منزل مادر چه بخورد

چه بسا اتفاق افتاده است که یک نوزاد زردی داشته باشد و این سوال مطرح است که برای رفع آن مادر چه بخورد تا این بیماری برطرف گردد؟ در ادامه ما را دنبال کنید تا پاسخ خود را بیابید.

به طور کلی زندگی مادران در خصوص نوزادشان به دو بخش زمان بارداری و پس از زایمان تقسیم میشود. مادرانی که باردار هستند میتوانند در این دوران با رعایت یکسری از اصول تغذیه ای و همچنین ورزشها و نرمشهای متناسب با آن دوران نسبت به کاهش احتمال گرفتن زردی فرزند خود پس از زایمان اقدام کنند که در این خصوص میتوانید مقاله ما با عنوان ” جلوگیری از زردی نوزاد در بارداری ” را مطالعه نمایید.

اما برای مادرانی که پس از زایمان فرزندشان یرقان دارد علاوه بر درمانهای خاصی که متعلق به نوزاد است مادر نیز میتواند با رعایت کردن دستورات تغذیه ای مناسب در جهت رفع زردی نوزاد خود تلاش نماید تا فرزندش با سرعت بیشتری بهبود یابد. البته این دستورالعمل فقط برای حالتی صحیح است که نوزاد از شیر مادر تغذیه کند.

برای رفع زردی نوزاد مادر چه بخورد

تغذیه مادر برای درمان زردی

برای رفع زردی نوزاد مادر چه بخورد و چه چیزی نخورد تا فرزندش زودتر خوب شود؟

به طور کلی همه خوراکیها و غذاها و میوه هایی که طبع سرد دارند برای رفع زردی نوزاد مفیدند و برعکس، غذاهایی که طبع گرم دارند میتواند این بیماری را در نوزادان تشدید کرده و درمان آن را به تعویق بیاندازد. خوراکیهای با طبع سرد و مفید عبارتند از:

و هر نوع خوراکی با طبع سرد. خوراکی های مضر و تشدید کننده یرقان نوزادان نیز عبارتند از:

  • غذاهای چرب و فست فودها
  • گوشت قرمز به خصوص گوشت گاو
  • ادویه های محرک مثل دارچین، فلفل، زنجبیل، زعفران و…

و هر نوع خوراکی که طبع گرم دارد. لازم به ذکر است چنانچه نوزادی زردی داشته باشد اگر چه رعایت مراتب فوق میتواند آثار مثبتی بر بهبودی کودک داشته باشد اما بهترین راه درمان زردی نوزاد استفاده از دستگاه فتوتراپی است که این کار در منزل نیز قابل انجام است.

 

مرکز درمان یرقان نوزادان نی نی سالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.