قطره زردی نوزاد بیلی ناستر

قطره زردی نوزاد بیلی ناستر

قطره زردی نوزاد بیلی ناستر جهت کاهش زردی

قطره زردی نوزاد بیلی ناستر امروزه به عنوان یک مکمل گیاهی بدون ضرر همراه با اجاره دستگاه فتوتراپی جهت کاهش زردی در نوزادان استفاده میگردد. در طب سنتی ايران از ماده‌ای به نام شير خشت در درمان زردی نوزاد استفاده می‌گردد.

این ماده با داشتن قندهایی چون مانیتول یکی از درمان‌های مهم برای زردی به شمار می‌رود و چنانچه به روش بهداشتی مورد استفاده قرار گیرد، بسیار موثر خواهد بود. جنبه درمانی آن به صورت علمی نیز به اثبات رسیده است.

امروزه، استفاده قطره زردی خوراکی عصاره گیاه دارویی شیر خشت معروف به بیلی ناستر، به همراه نور درمانی تا حد زیادی در درمان نوزادان مبتلا به یرقان موثر است به طوری که سه روز پس از کاربرد این دو روش درمانی در حدود ۹۰ درصد نوزادان بهبود می‌یابند. مصرف این قطره باعث کاهش میزان بیلی روبین خون و درمان زردی نوزاد میشود.

کاهش یرقان با قطره بیلی ناستر چگونه است؟

قطره بیلی ناستر به درمان زردی نوزاد کمک می کند و همچنین کاهش دهنده بیلی روبین خون است ولی کمی طول می کشد تا اثر کند. این قطره از عصاره آبی شیرخشت تهیه شده است و هیچ اثر سویی برای نوزاد ندارد.

قطره زردی نوزاد باعث می شود که با افزایش دفعات مدفوع، مسیر پاک سازی بیلی روبین از راه کبد است تسریع شود و ضرری ندارد. در کنار اینها، افزایش دفعات  شیردهی بیشتر از هر عاملی به شیرخوار کمک می کند و به  آب رسانی بدنش کمک می کند. ضمنا دعا برای رفع زردی نوزاد یک آرامش روحی ایجاد میکند که میتواند در کنار روشهای مختلف درمانی باشد.

قطره زردی نوزاد بیلی ناستر

از این قطره برای درمان کمکی زردی نوزادان و مواردی که بیلی روبین خون بالا رفته باشد می توان استفاده کرد. همچنین قطره بیلی ناستر برای درمان یبوست اطفال و بزرگسالان مصرف می شود و می تواند همراه داروهای مورد استفاده در زردی نوزادان مانند قرص فنوباربیتال یا سایر داروها استفاده شود.

قطره بیلی ناستر همراه نور درمانی اثر مضاعف دارد و به پایین آمدن بیلی روبین خون کمک می کند. به دلیل ایجاد اسهال اسموتیک در نوزادان، به مادران توصیه میشود فواصل شیر دادن را کمتر کنند.

طریقه استفاده از قطره بیلی ناستر

لازم است جهت تاثیر گذاری بیشتر، مادران عزیز طریقه مصرف قطره بیلی ناستر برای نوزاد را به طور دقیق بدانند. مقدار قطره زردی نوزاد نیز به ازای هر کیلوگرم از وزن، ۳ تا ۵ قطره و ۳ بار در روز تجویز می شود. لازم به ذکر است مصرف قطره همزمان با اجاره دستگاه فتوتراپی بلامانع است و هیچ مشکلی ایجاد نمیکند ضمن اینکه در این حالت این دارو به عنوان یک مکمل، روند درمان نوزاد را تسریع مینماید.

مدت استفاده از قطره فوق نیز 5 روز است و مصرف آن بیشتر از یک هفته توصیه نمیشود. چنانچه نوزاد پس از یک هفته از مصرف این دارو بهبود نیافت باید مصرف آن را قطع کرده و از دستگاه استفاده نمود. از عوارض قطره بیلی ناستر برای زردی نوزاد نیز میتوان به ایجاد اسهال و نفخ اشاره کرد.

قطره زردی نوزاد در کنار دستگاه فتوتراپی

زردی نوزاد نیاز به مراقبت پزشکی دارد و قطره خوراکی فوق تنها درمان کمکی یرقان می باشد. صرف استفاده تنها از قطره برای درمان زردی نوزادان کفایت نمیکند. قطره زردی نوزاد جهت کاهش میزان یرقان کودکان با اجاره دستگاه درمان زردی نوزاد باعث می شود نیازی به تعویض خون یا تجویز داروهای دیگر نباشد و منجر به کاهش مدت زمان بستری شدن نوزاد در بیمارستان می گردد.

 

مرکز فروش و اجاره دستگاه زردی نوزاد نی نی سالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.