بیلی ناستر قطره زردی نوزاد

      دیدگاه‌ها برای بیلی ناستر قطره زردی نوزاد بسته هستند

بیلی ناستر قطره زردی نوزاد جهت کاهش یرقان کودکان تازه متولد شده

قطره زردی نوزاد بیلی ناستر امروزه به عنوان یک مکمل گیاهی بدون ضرر همراه با دستگاه زردی نوزاد جهت کاهش زردی در نوزادان استفاده میگردد. در طب سنتی ايران از ماده‌ای به نام شير خشت در درمان زردی نوزاد استفاده می‌گردد. این ماده با داشتن قندهایی چون مانیتول یکی از روشهای مهم درمان‌ زردی به شمار می‌رود و چنانچه به روش بهداشتی مورد استفاده قرار گیرد، بسیار موثر خواهد بود.

جنبه درمانی آن به صورت علمی نیز به اثبات رسیده است. امروزه، استفاده قطره زردی خوراکی عصاره گیاه دارویی شیر خشت معروف به بیلی ناستر، به همراه نور درمانی تا حد زیادی در درمان نوزادان مبتلا به زردی موثر است به طوری که سه روز پس از کاربرد این دو روش درمانی در حدود ۹۰ درصد نوزادان بهبود می‌یابند. مصرف این قطره باعث کاهش میزان بیلی روبین خون و درمان زردی نوزاد میشود.

قطره زردی نوزاد بیلی ناستر

کاهش زردی با قطره بیلی ناستر چگونه است؟

قطره بیلی ناستر به درمان زردی نوزاد کمک می کند و همچنین کاهش دهنده بیلی روبین خون است ولی کمی طول می کشد تا اثر کند. این قطره از عصاره آبی شیرخشت تهیه شده است و هیچ اثر سویی برای نوزاد ندارد.

این قطره زردی باعث می شود که با افزایش دفعات مدفوع، مسیر پاک سازی بیلی روبین از راه کبد است تسریع شود و ضرری ندارد. در کنار اینها، افزایش دفعات  شیردهی بیشتر از هر عاملی به شیرخوار کمک می کند و به  آب رسانی بدنش کمک می کند. ضمنا دعا برای رفع زردی نوزاد یک آرامش روحی ایجاد میکند که میتواند در کنار روشهای مختلف درمانی باشد.

موارد مصرف:

درمان کمکی زردی نوزادان و موارد مشابه که بیلی روبین خون بالا رفته باشد می توان استفاده کرد. همچنین بیلی ناستر دارای اثر ملینی می باشد و در درمان یبوست اطفال و بزرگسالان مصرف می شود و می تواند همراه داروهای مورد استفاده در زردی نوزادان مانند فنوباربیتال یا سایر داروها استفاده شود.

قطره بیلی ناستر همراه نور درمانی اثر مضاعف دارد و به پایین آمدن بیلی روبین خون کمک می کند. به دلیل ایجاد اسهال اسموتیک در نوزادان، به مادران توصیه میشود فواصل شیر دادن را کمتر کنند. با مصرف قطره بیلی ناستر ممکن است عوارض جانبی نیز ایجاد گردد. این عوارض که عمده آنها عبارتند از اسهال، نفخ، صدا در شکم طبیعی هستند و بعد از استفاده بهبود میابند.

طریقه استفاده از قطره بیلی ناستر

مقدار قطره زردی نوزاد نیز به ازای هر کیلوگرم از وزن، ۳ تا ۵ قطره و ۳ بار در روز تجویز می شود. لازم به ذکر است مصرف قطره همزمان با استفاده از دستگاه فتوتراپی بلامانع است و هیچ مشکلی ایجاد نمیکند ضمن اینکه در این حالت قطره به عنوان یک مکمل، روند درمان نوزاد را تسریع مینماید.

تذکر مهم

زردی نوزاد نیاز به مراقبت پزشکی دارد و قطره خوراکی بیلی ناستر تنها درمان کمکی زردی می باشد. صرف استفاده تنها از قطره زردی بیلی ناستر برای درمان زردی کفایت نمیکند.

قطره زردی نوزاد جهت کاهش میزان یرقان کودکان با اجاره دستگاه زردی نوزاد باعث می شود نیازی به تعویض خون یا تجویز داروهای دیگر نباشد و منجر به کاهش مدت زمان بستری شدن نوزاد در بیمارستان می گردد.