بیلی چک + تست زردی نوزاد

      دیدگاه‌ها برای بیلی چک + تست زردی نوزاد بسته هستند

بیلی چک + تست زردی نوزاد در منزل بسیار آسان و بدون خونگیری

یکی از روشهای اندازه گیری و تست زردی نوزاد استفاده از دستگاه بیلی چک یا بیلی روبین متر بدون نیاز به خونگیری و بدون درد و با دقت خوب در منزل است. این دستگاه وسیله ایست برای اندازه گیری درجه زردی نوزادان بدون نیاز به آزمایش خون که باعث درد و ناراحتی نوزاد میشود. انواع مختلف این دستگاه از مدل آمریکایی گرفته تا مدلهای مختلف چینی در بازار یافت میشوند.

تست زردی نوزادان بدون نیاز به آزمایش خون

دستگاه بیلی روبین متر وسیله سنجش میزان زردی بچه بوسیله تشخیص میزان بیلی روبین در سرم خون نوزادان و شیرخواران از طریق تماس پوستی است. بیلی چک وسیله ای سبک و کوچک با کاربری بسیار آسان می باشد. برای استفاده از این نوع وسیله جهت سنجش زردی دیگر به نمونه گیری خون نوزاد نیازی نمی باشد. در نتیجه هیچگونه درد و ناراحتی و یا خطر عفونت به باکتری، نوزاد را تهدید نمی کند.

بیلی چک از فیبر نوری، قطعات فوتو الکترونیک و تکنولوژی SCM تشکیل گردیده است. با استفاده از این وسیله نه تنها هیچگونه آسیبی نوزاد را تهدید نمی کند، بلکه استفاده از آن بسیار راحت می باشد. برای استفاده کافی است دستگاه بیلی روبین متر را به آرامی به پیشانی نوزاد تماس دهید، این وسیله سطح بیلی روبین موجود در خون نوزاد را مستقیماً اندازه گیری کرده و توسط نمایشگر موجود روی دستگاه نمایش می دهد.

ویژگی های دستگاه زردی سنج

 

بیلی چک جهت تست زردی نوزاد بیلی روبین متر

– کیفیت بسیار بالای دستگاه زردی سنج در حدود ۹۵% (البته اگر از نوع مرغوب و تایید شده باشد)

– دقت اندازه گیری بسیار بالا حدود 98 درصد (البته اگر از نوع مرغوب و تایید شده باشد)

– راحتی استفاده

– قیمت مناسب

– تست زردی نوزاد بدون نیاز به خونگیری و بدون درد

دستگاه بیلی چک نتایج قابل اطمینانی جهت استفاده در آزمایشگاه ها، کلینیک ها، بخش نوزادان و مراکز بهداشت بیمارستان ها ارائه می دهد. دستگاه فوق مجهز به صفحه نمایش LCD و باتری قابل شارژ داخلی می باشد.

لازم به ذکر است که دستگاه های تست زردی توسط کشورهای مختلف و با برندهای متفاوت ساخته شده اند که والدین عزیز باید توجه داشته باشند که از دستگاه با برند معتبر و کیفیت مرغوب استفاده نمایند. شرکت نی نی سالم به عنوان برترین مرکز درمان زردی نوزادان در کشور افتخار دارد با تجهیز به بیلی روبین متر پیشرفته و بسیار دقیق در خدمت هموطنان عزیز و گرامی باشد.

مزایای استفاده از بیلی چک بدون نیاز به گرفتن خون

1- جهت انجام آزمایش زردی نوزاد نیازی به خونگیری از نوزاد نمی باشد.

2- امکان انجام تست زردی در منزل.

3- عدم انتقال بیماری ها، باکتری ها و یا خطر ابتلا به عفونت نوزاد در محیط های آلوده.

4- کاهش استرس و ناراحتی والدین نوزاد به دلیل عدم نیاز به خونگیری مکرر در روز های اولیه تولد نوزاد.

5- امکان انجام آزمایش های روزانه برای نوزادان مشکوک به زردی در منزل پس از ترخیص از بیمارستان.

6- با استفاده از این وسیله نه تنها هیچگونه آسیبی نوزاد را تهدید نمی کند، بلکه استفاده از آن بسیار راحت می باشد.

7- با انجام این آزمایش در منزل والدین در کمتر از ۱ دقیقه از میزان زردی یا زردی یا یرقان نوزاد مطلع می گردند.

8- دستگاه فوق مجهز به صفحه نمایش LCD بوده و والدین کاملا بر مراحل انجام تست و پاسخ آزمایش اشراف خواهند داشت. تنها ایرادی که دستگاه بیلی چک دارد این است که دقت آن به اندازه آزمایش توسط خون نیست و اندکی کمتر است.

تعیین درجه یرقان با موبایل

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و رشد روز افزون نرم افزارهای موبایلی، تست زردی نوزاد بدون خونگیری با موبایل و یا به عبارتی بیلی چک با اپلیکیشن Bilicam به راحتی انجام میپذیرد.

تشخیص زردی نوزاد با بیلی کم از دقت بالایی برخوردار است و به راحتی و توسط اشخاص غیر حرفه ای و غیر متخصص نیز امکان پذیر است لذا نیاز والدین به مراکز درمانی و بیمارستانی جهت اندازه گیری زردی نوزادشان مرتفع میگردد.

با اپلیکیشن جدید گوشی‌های هوشمند که به راحتی قابل نصب بر روی انواع گوشی های تلفن همراه است می‌توان در عرض تنها چند دقیقه میزان زردی نوزادان را تشخیص داد. در اغلب موارد زردی نوزادان نیاز به درمان ندارد و به مرور زمان و شیر دهی مکرر و رعایت اصول تغذیه ای توسط مادر خود به خود درمان میگردد اما اگر میزان زردی نوزاد شدید باشد باید نوزاد تحت درمان قرار گیرد.

اکنون اپلیکیشن گوشی‌های همراه برای سنجش میزان بیلی روبین جایگزین بیلی چک شده و به کمک والدین آمده است.

روش تعیین میزان یرقان با موبایل یا تلفن همراه

به کمک این برنامه جدید و نصب آن روی تلفن همراهتان شما قادر خواهید بود بدون انجام هرگونه آزمایش بر روی نوزادتان بفهمید نوزادتان زردی دارد یا نه. در حال حاضر یک تیم آمریکایی در حال ساخت اپلیکیشن قابل نصب بر روی گوشی‌های تلفن همراه است که کار تشخیص تست زردی نوزاد بدون خونگیری را برای پزشکان و والدین راحت‌تر می‌کند.

محققان دانشگاه واشنگتن ابزار BiliCam را ساخته‌اند که با کمک یک کارت و تلفن همراه کار می‌کند و در آزمایشات اولیه موفق بوده است. ابتدا باید این برنامه بر روی گوشی همراه نصب شود، سپس کارتی به اندازه کارت عابر بانک که روی آن رنگ‌های مختلف چاپ شده است، بر روی بدن نوزاد قرار گرفته و با گوشی از بدن و کارت عکس گرفته می‌شود.

در ادامه نرم افزاری که روی تلفن همراه نصب شده، این اطلاعات را به یک پایگاه داده ارسال می‌کند و طی چند دقیقه وجود زردی در نوزاد را تشخیص می‌دهد. والدین با استفاده از نتایج این آزمایش ساده می‌توانند از حال نوزاد خود آگاه شده و در صورت نیاز به آزمایش خون، با اجاره دستگاه زردی نوزاد خانگی با کیفیت از مراکز معتبر، فرزند خود را درمان نمایند.