جلوگیری از زردی نوزاد در بارداری

جلوگیری از زردی نوزاد در بارداری و درمان آن با دستگاه فتوتراپی

با عنایت به اینکه تعداد قابل توجهی از نوزادان در هنگام تولد و یا چند روز پس از تولد بیماری زردی دارند لذا ضرورت دارد مادر نوزاد جهت جلوگیری از زردی نوزاد در بارداری یکسری از دستورالعمل ها را رعایت نماید تا نوزادش با سلامتی کامل متولد گردد.

تغذیه مناسب در بارداری

تغذیه در دروان بارداری جهت جلوگیری از ایجاد زردی کودکان اهمیت بسیار زیادی دارد. رشد و نمو مناسب جنین، عدم تولد نوزاد زودرس و نیز جلوگیری از مشکلاتی که برای مادر در دوران بارداری و پس از زایمان به وجود می‌آید با یک تغذیه مناسب و خوب انجام می‌شود.

جلوگیری از زردی نوزاد در بارداری

لازم است مادر با رعایت اصول تغذیه مناسب کبد خود را که عامل تصفیه خون و کاهنده بیلی روبین ( بیلی روبین ماده ای در خون است که عامل ایجاد زردی است ) کاملا پاکسازی نماید تا بتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد.

  • خوردن کاسنی

یکی از موادی که کبد مادر را پاکسازی میکند عرق کاسنی است و بهتر است مادر در زمان حاملگی مرتب آن را مصرف کند.

  • خوردن شیر و خرما

خوردن روزانه سه عدد خرما به همراه شیر کم چرب برای زن حامله تاثیر بسیار خوبی بر نوزاد دارد

توصیه میگردد مادران باردار از خوردن غذاهای چرب، فست فودها و غذاهای گرم و پر ادویه خودداری نمایید. همچنین مصرف کافئین و نوشیدن زیاد می‌تواند برای جنین مضر باشد.

مصرف مشروبات الکلی، سیگار و مواد مخدر و سایر مواد مشابه منجر به تولد نوزاد نارس خواهد شد و چون رشد جنین در چنین حالتی کامل نیست و به خصوص کبد کودک تکامل نیافته است وی را در معرض بسیاری از بیماریها از جمله زردی نوزاد قرار خواهد داد.

ميوه های مضر دوران بارداری

بر خلاف تصور عموم مردم، مصرف ميوه‌ های زرد در دوران بارداری و شيردهی باعث به وجود آمدن زردی در نوزاد نمیشود اما بهتر است مادرانی که به نوزاد خود شیر میدهند میوه هایی مثل مرکبات، کیوی، توت فرنگی، آناناس، انگور، گیلاس و آلو را مصرف نکنند. درمان گیاهی زردی نوزاد در دوران بارداری موکدا توصیه میگردد.

Summary
جلوگیری از زردی نوزاد در بارداری
Article Name
جلوگیری از زردی نوزاد در بارداری
Description
ضرورت دارد مادر نوزاد جهت جلوگیری از زردی نوزاد در بارداری یکسری از دستورالعمل ها را رعایت نماید تا نوزادش با سلامتی کامل متولد گردد.
Author
Publisher Name
مرکز درمان زردی نوزادان نی نی سالم
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.