داروی گیاهی درمان زردی نوزاد

داروی گیاهی درمان زردی نوزاد جهت بهبود بیماری نوزادان در خانه

داروی گیاهی درمان زردی نوزاد یک روش درمان خانگی برای رفع زردی است که به علت راحتی والدین خیلی مورد استقبال آنها نیز قرار گرفته است. علی رغم اینکه این روش خطر و عارضه ای برای نوزاد به دنبال ندارد اما در عین حال شدیدا توصیه میگردد که تحت نظر پزشک متخصص اطفال انجام شود.

در ادامه مهمترین و بهترین درمان های گیاهی زردی در نوزاد بررسی میشود.

درمان زردی نوزاد با لیموشیرین

در گذشته والدین فکر میکردند که دادن لیمو شیرین به بچه بیماری وی را رفع میکند اما امروزه این تفکر کاملا مردود است. مادران عزیز میدانند که به بچه چند روزه به جز شیر مادر ( یا در مواقعی که بچه نمیتواند از شیر مادر تغذیه کند شیر خشک ) نباید چیز دیگری داد زیرا میتواند به بچه آسیب بزند. البته مادران میتوانند لیمو شیرین بخورند اما در مصرف آن نباید زیاده روی کنند.

درمان زردی نوزاد با آب انار

مصرف مناسب آب انار توسط مادر باردار در کاهش و پیشگیری از یرقان نوزاد پس از تولد موثر میباشد. همچنی انار یکی از میوه هایی ست که جهت رفع اسهال کاربرد مفیدی دارد.

قطع به یقین کودک در چند روز اول پس از تولد امکان خوردن آن را ندارد لذا توصیه میگردد مادرانی که به فرزند خود شیر میدهند حتما از خوردن آب انار دریغ نکنند تا خواص درمانی آب انار از طریق شیر به بچه منتقل گردد.

انار یک میوه سرد مزاج و خشک است و هرچه مزه آن ترش تر باشد سرد و خشک بودن آن بیشتر است و یرقان با خوردن مواد غذایی سرد مزاج کاهش میابد و برعکس با خوردن گرمیجات شدت می یابد.

آب انار به عنوان داروی گیاهی درمان زردی نوزاد

سایر میوه های مفید

لیموترش ، شاه توت ،  هندوانه ، خیار، کاهو و آلبالو ، برگ کلم و آب میوه ها و عرق کاسنی نیز برای درمان زردی نوزاد مفیدند اما تا وقتی که منجر به دل درد و نفخ در نوزاد نشود. یکی از موثرترین روش های درمان گیاهی زردی استفاده از شیرخشت و ترنجبین است که می‌تواند در مدت زمانی بین ۸ تا ۱۰ روز زردی نوزادان را برطرف کند.

بهترین درمان گیاهی زردی استفاده از ترنجبین و شیرخشت و یا استفاده از ترکیب اینهاست. همچنین بیلی ناستر به عنوان یک قطره گیاهی رفع زردی نوزادان نیز مورد تایید همه پزشکان است.

Summary
داروی گیاهی درمان زردی نوزاد
Article Name
داروی گیاهی درمان زردی نوزاد
Description
داروی گیاهی درمان زردی نوزاد یک روش درمان خانگی برای رفع زردی است که به علت راحتی والدین خیلی مورد استقبال آنها نیز قرار گرفته است.
Author
Publisher Name
مرکز درمان زردی نوزادان نی نی سالم
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.