دستگاه فتوتراپی + فروش و اجاره

دستگاه فتوتراپی + سه بعدی هوشمند + فروش و اجاره

دستگاه فتوتراپی که از آنها برای درمان زردی نوزادان در بدو تولد استفاده میشود به دو دسته بیمارستانی و خانگی تقسیم میشوند. اگر چه به لحاظ ماهیت کاری  هر دو نوع ذکر شده یک کار مشترک را انجام میدهند و آن چیزی نیست جز درمان زردی نوزاد، اما دستگاههای فتوتراپی خانگی قابل حمل هستند و با توجه به نحوه طراحی  که دارند به راحتی جابجا میشوند.

دستگاه فتوتراپی چیست و چگونه کار میکند؟

فتوتراپی با تابش اشعه نور با طول موج مخصوص و از فاصله استاندارد به پوست بدون پوشش نوزاد، باعث تغییر و شکسته شدن مولکولهای بیلی ‌روبین خون نوزاد که عامل ایجاد زردی است به ترکیباتی که از طریق ادرار و مدفوع دفع می‌شوند می‌گردد. در حال حاضر دو نوع تجهیزات خانگی جهت درمان بیماری زردی نوزادان وجود دارد که عبارتند از:

الف) دستگاه فوتوتراپی با منبع نور فلورسنت

تابش اشعه نور در این دستگاه ها از طریق یک لامپ مهتابی با طول موج مخصوص ایجاد میگردد. این دستگاه ها قدیمی هستند و ضمن این که قدرت درمانی محدودی دارند عوارض جانبی نیز دارند. این دستگاه ها حداکثر میتوانند تا درجه زردی 16 بیلی روبین را درمان نمایند. انتشار اشعه مضر یو وی و ایجاد حرارت زیاد و احتمال شکستگی لامپ ها از عوارض دستگاه فتوتراپی فلورسنت است.

ب) دستگاه فتوتراپی با منبع نور ال ای دی

این دستگاه ها هم قدرت درمانی بالاتری دارند و هم عوارض جانبی کمتری. به عنوان نمونه در بعضی از مدلهای سه بعدی ال ای دی قادرند تا زردی 21 بیلی روبین را به راحتی و بدون عوارض جانبی درمان نمایند. امروزه انواع دستگاه های درمان زردی با لامپ های ال ای دی تولید شده اند که میتوانند با رعایت استانداردهای تابش نور، زردی نوزاد را بدون عوارض جانبی به طور کامل درمان نمایند.

مزیت لامپ های ال ای دی به لامپ های فلورسنت

۱ -عدم ایجاد حرارت و در نتیجه عدم سوختن پوست لطیف نوزاد

۲ – عدم ایجاد اشعه مضر یو وی (uv)

۳ – قدرت درمانی به مراتب بیشتر نسبت به لامپ های فلورسنت

۴ – عمر مفید فوق العاده بیشتر لامپ های ال ای دی نسبت به فلورسنت

۵ – عدم شکستن لامپها

شرکت نی نی سالم همگام با آخرین تکنولوژی روز دنیا

انواع دستگاه فتوتراپی نوزاد خانگی با منبع نوری ال ای دی جهت درمان زردی نوزادان در منزل طراحی شده و دارای مزیت های بسیاری نسبت به دستگاه های با لامپ های فلورسنت میباشد.

شرکت نی نی سالم نیز به منظور خدمت رسانی به والدین عزیزی که نوزادشان با بیماری زردی متولد میشود اقدام به ارائه خدمات درمان زردی کودکان در منزل همگام با آخرین تکنولوژی روز دنیا نموده است. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی شرکت نی نی سالم دستگاههای قدیمی خود را از مدار خارج نموده و انواع جدید و پیشرفته با لامپهای ال ای دی و سه بعدی اتوماتیک را جایگزین دستگاههای قبلی خود نمود.

این تجهیزات بسیار پر قدرتند و قادرند به ازای هر ۲۴ ساعت استفاده زردی نوزادان را به میزان ۵ واحد بیلی روبین کاهش دهند. همین مسئله باعث گردیده تا نوزادانی که زردی بالایی نیز دارند (تا 21 بیلی روبین)، به راحتی با استفاده از این دستگاه ها در منزل درمان گردند.

مجوز وزارت بهداشت

شرکت نی نی سالم برای اجاره دستگاه فتوتراپی نوراد در منزل کلیه مجوزهای لازم و ضروری از مراجع زیربط را دریافت نموده است و از این بابت جای هیچگونه نگرانی برای والدین عزیز وجود ندارد.

در بسیاری از ارائه دهندگان، انواع دستگاه فوتوتراپی توسط شرکتهای سازنده غیر مجاز ساخته شده اند که به همین منظور کیفیت لازم را برای درمان زردی نوزادان ندارند و چه بسا نداشتن کیفیت لازم باعث بروز مشکلات عدیده ای برای نوزادان یا والدین آنها شده است و همین مسئله باعث ایجاد نگرانی در بین خانواده ها شده است.

دستگاه فتوتراپی نوزاد

دستگاه فتوتراپی نوزاد سه بعدی

نحوه قرار دادن نوزاد در دستگاه فتوتراپی

بعد از اینکه والدین محترم با دادن آزمایش و به توصیه پزشک مجبور به استفاده از دستگاه شدند میتوانند با شرکت نی نی سالم تماس بگیرند. بعد از تماس شما، دستگاه به محلی که نوزاد شما در آنجا قرار دارد انتقال داده می شود. سپس کارشناس شرکت به شما نحوه قرار دادن نوزاد در دستگاه فوتوتراپی خانگی و همچنین روش استفاده از آن را به شما آموزش میدهند.

پس از استفاده از دستگاه در مدت زمان توصیه شده، میتوان جهت اطمینان از بهبودی نوزاد مجددا از نوزاد آزمایش خون گرفت. اگر سطح بیلی روبین به اندازه کافی پایین باشد، درمان نوزاد تمام خواهد شد. میتوانید نحوه استفاده از دستگاه فوتوتراپی را از لینک زیر مشاهده نمایید:

نحوه استفاده از دستگاه فتوتراپی نی نی سالم

نکات مهم

برای درمان هر چه سریعتر کودک خود بعد از قرار دادن نوزاد در دستگاه، به نکات زیر توجه کنید:

– دمای اتاق نوزاد باید حدود ۳۰ درجه سانتی گراد باشد.

– دستگاه را به برق زده و روشن کنید.

– نوزاد را لخت کنید به غیر از پوشک او که باید حتما خشک باشد.

پوششی مناسب مثل چشم بند را روی چشم نوزاد قرار دهید. در مدلهای پیشرفته ال ای دی شرکت نی نی سالم نیازی به استفاده از چشم بند نمیباشد.

– نوزاد خود را درون دستگاه فوتوتراپی قرار دهید.

– موقعیت نوزادتان را هر ۲ ساعت تغییر دهید. این کار باعث می شود تا همه قسمت های پوست نوزاد در معرض نور دستگاه قرار گرفته و در نتیجه بیلی روبین با سرعت بیشتری کاهش پیدا کند. گفتنی است در نوع  دستگاه سه بعدی به علت تابش نور از سه جهت نیازی به جابجایی نوزاد نیست.

– هر 2 ساعت یکبار نوزاد را از دستگاه خارج کرده و به مدت یک ساعت فرصت دارید رسیدگیهای لازم از جمله تعویض پوشک و شیردهی به میزان کافی را انجام دهید.

چنانچه پس از اجاره دستگاه فتوتراپی از مرکز درمانی نی نی سالم و در طول استفاده از دستگاه فتوتراپی خانگی هر سوال یا نگرانی داشتید میتوانید با کارشناسان خبره شرکت نی نی سالم به صورت شبانه روزی تماس بگیرید.

مشخصات دستگاه های فتوتراپی شرکت نی نی سالم

۱ – مدل FT-LED544

دستگاه فتوتراپی نوزاد

دستگاه فتوتراپی نوزاد سه بعدی ال ای دی

طول ، عرض، ارتفاع در حالت خاموش، ارتفاع در حالت روشن به ترتیب: 55، 35، 15، 45 سانتی متر

وزن : ۴ کیلوگرم

نوع لامپ: ال ای دی عدسی دار آلمانی با قابلیت تمرکز نور با طول موج ۴۶۰ نانومتر

تعداد لامپ: ۵۴۴ عدد

دماسنج: دیجیتال الکترونیکی

شدت نور دهی: قابل تنظیم معادل ۴ لامپ یا ۱۲ لامپ

برای استفاده از دستگاه فوق نوزاد باید از چشم بند استفاده نماید.

۲ – مدل FT-LED432 بدون نیاز به چشم بند نوزاد

طول ، عرض، ارتفاع در حالت خاموش، ارتفاع در حالت روشن به ترتیب: 55، 35، 15، 45 سانتی متر

وزن : ۴ کیلوگرم

نوع لامپ: ال ای دی عدسی دار آلمانی با قابلیت تمرکز نور با طول موج ۴۶۰ نانومتر

تعداد لامپ: ۴۳۲ عدد

دماسنج: دیجیتال الکترونیکی

شدت نور دهی: قابل تنظیم معادل ۱ لامپ الی ۸ لامپ

برای استفاده از دستگاه فتوتراپی فوق به چشم بند نیازی نیست.

۳ – مدل ۳D-LED560 ، سه بعدی و بدون نیاز به چشم بند

طول ، عرض، ارتفاع در حالت خاموش، ارتفاع در حالت روشن به ترتیب: 55، 35، 15، 45 سانتی متر

وزن : ۴ کیلوگرم

نوع لامپ: ال ای دی عدسی دار آلمانی با قابلیت تمرکز نور با طول موج ۴۶۰ نانومتر

تعداد لامپ: ۵۶۰ عدد

دماسنج: دیجیتال الکترونیکی

شدت نور دهی: قابل تنظیم معادل ۱ لامپ الی ۱۲ لامپ

تابش نور در این دستگاه به صورت سه بعدی است یعنی اشعه نور از سه طرف ( بالا و طرفین ) به پوست نوزاد تابیده میشود و در نتیجه کل بدن نوزاد در آن واحد تحت دریافت اشعه نور قرار دارد و لذا سرعت درمان زردی با درجه زردی بالا به مقدار قابل توجهی افزایش میابد. ضمنا برای استفاده از دستگاه فوق نیازی به چشم بند نیست.

Summary
دستگاه فتوتراپی
Service Type
دستگاه فتوتراپی
Provider Name
جعفری, Telephone No.02177431657
Area
تهران
Description
فروش و اجاره دستگاه فتوتراپی نوزاد سه بعدی هوشمند تمام اتوماتیک با لامپ ال ای دی بدون نیاز به چشم بند با قابلیت تنظیم شدت نور