دستگاه فتوتراپی ال ای دی خانگی جهت درمان زردی نوزاد

دستگاه فتوتراپی نوزاد ال ای دی

دستگاه فتوتراپی نوزاد

دستگاه های فتوتراپی نوزاد ال ای دی سه بعدی که از آنها برای درمان زردی نوزادان در بدو تولد استفاده میشود به دو دسته بیمارستانی و خانگی تقسیم میشوند. اگر چه به لحاظ ماهیت کاری  هر دو نوع ذکر شده یک کار مشترک را انجام میدهند و آن چیزی نیست جز رفع یرقان نوزادان، اما دستگاه های فتوتراپی خانگی قابل حمل هستند و با توجه به نحوه طراحی  که دارند به راحتی جابجا میشوند.

درمان زردی با تابش اشعه نور با طول موج مخصوص و از فاصله استاندارد به پوست بدون پوشش نوزاد باعث تغییر و شکسته شدن مولکولهای بیلی ‌روبین خون که عامل ایجاد یرقان است به ترکیباتی که از طریق ادرار و مدفوع دفع می‌شوند می‌گردد.

مدل های مختلف تجهیزات درمان زردی خانگی

الف) دستگاه های فتوتراپی نوزاد نور فلورسنت

تابش اشعه نور در این مدل از طریق یک لامپ مهتابی با طول موج مخصوص ایجاد میگردد. این تجهیزات قدیمی هستند و ضمن این که قدرت درمانی محدودی دارند عوارض جانبی نیز دارند. این تجهیزات حداکثر میتوانند تا درجه زردی 16 بیلی روبین را درمان نمایند. انتشار اشعه مضر یو وی و ایجاد حرارت زیاد و احتمال شکستگی لامپ ها از عوارض استفاده از دستگاه های زردی نوزاد با منبع نور فلورسنت است.

ب) دستگاه های فتوتراپی نوزاد ال ای دی

تجهیزات ال ای دی در مقایسه با فلورسنت هم قدرت درمانی بالاتری دارند و هم عوارض جانبی کمتری. به عنوان نمونه در بعضی از مدلهای سه بعدی ال ای دی قادرند تا درجه 21 بیلی روبین را به راحتی و بدون عوارض جانبی درمان نمایند. امروزه انواع دستگاه های فتوتراپی ال ای دی تولید شده اند که میتوانند با رعایت استانداردهای تابش نور، زردی نوزاد را بدون عوارض جانبی به طور کامل درمان نمایند.

مزیت دستگاه های فتوتراپی زردی نوزاد ال ای دی به فلورسنت

به طور کلی استفاده از لامپهای ال ای دی (LED) نسبت به فلورسنت در تجهیزات درمانی مزایای فراوانی دارد. به همین دلیل در دستگاه های زردی نوزاد مدرن تر با تکنولوژی روز دنیا از لامپهای ال ای دی استفاده میشود. اهم این مزایا عبارتند از:

  • عدم ایجاد حرارت و در نتیجه عدم سوختن پوست لطیف نوزاد
  • عدم ایجاد اشعه مضر فرابنفش (یو وی uv) و در نتیجه کاهش عوارض دستگاه فتوتراپی
  • قدرت درمانی به مراتب بیشتر نسبت به لامپ های فلورسنت
  • عمر مفید فوق العاده بیشتر لامپ های ال ای دی نسبت به فلورسنت
  • عدم شکستن لامپها و در نتیجه امنیت بیشتر برای نوزاد

دستگاه فتوتراپی جهت درمان زردی نوزاد ال ای دی

شرکت نی نی سالم نیز به منظور خدمت رسانی به والدین عزیزی که نوزادشان با بیماری یرقان متولد میشود اقدام به اجاره و فروش دستگاه درمان زردی نوزاد خانگی همگام با آخرین تکنولوژی روز دنیا نموده است. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی شرکت نی نی سالم کلیه دستگاه های فتوتراپی قدیمی خود را از مدار خارج نموده و انواع جدید و پیشرفته با لامپهای ال ای دی و سه بعدی اتوماتیک را جایگزین وسایل قبلی خود نمود.

دستگاه های زردی نوزاد فتوتراپی فوق بسیار پر قدرتند و قادرند به ازای هر ۲۴ ساعت استفاده، میزان بیلی روبین نوزادان را ۵ واحد کاهش دهند. همین مسئله باعث گردیده تا نوزادانی که میزان یرقان بالایی نیز دارند (تا 21 بیلی روبین)، به راحتی با استفاده از این تجهیزات در منزل درمان گردند. هم اکنون این تجهیزات جهت فروش و اجاره در خدمت هموطنان عزیز میباشد.

دستگاه های زردی نوزاد فتوتراپی خانگی نی نی سالم

1- مدل FT-LED544

طول/عرض/ارتفاع در حالت خاموش/ارتفاع در حالت روشن در دستگاه این مدل فتوتراپی به ترتیب: 55، 35، 15، 45 سانتی متر، وزن/۴ کیلوگرم، تعداد لامپ/544 عدد لامپ ال ای دی عدسی دار آلمانی با قابلیت تمرکز نور با طول موج ۴۶۰ نانومتر، دماسنج/دیجیتال، شدت نور دهی/قابل تنظیم معادل ۴ لامپ یا ۱۲ لامپ، قابل استفاده با چشم بند، قابلیت درمان زردی نوزاد تا 19 درجه بیلی روبین

۲ – مدل FT-LED432

طول/عرض/ارتفاع در حالت خاموش/ارتفاع در حالت روشن در این دستگاه به ترتیب: 45، 35، 15، 45 سانتی متر، وزن/۴ کیلوگرم، تعداد لامپ/432 عدد لامپ ال ای دی عدسی دار آلمانی با قابلیت تمرکز نور با طول موج ۴۶۰ نانومتر، نوع دماسنج/دیجیتال الکترونیکی، شدت نور دهی/قابل تنظیم معادل ۱ الی ۸ لامپ دستگاه های فتوتراپی معمولی، بدون نیاز به چشم بند، قابلیت درمان زردی نوزاد تا 18 درجه بیلی روبین

۳ – مدل ۳D-LED560

دستگاه فتوتراپی جهت درمان زردی نوزاد

طول/عرض/ارتفاع در حالت خاموش/ارتفاع در حالت روشن در این دستگاه به ترتیب: 45، 35، 15، 45 سانتی متر، وزن/۴ کیلوگرم، تعداد لامپ/560 عدد لامپ ال ای دی عدسی دار آلمانی با قابلیت تمرکز نور با طول موج ۴۶۰ نانومتر ویژه فتوتراپی نوزادان، نوع دماسنج/دیجیتال الکترونیکی، شدت نور دهی/قابل تنظیم معادل ۱ لامپ الی ۱۲ لامپ، قابلیت درمان زردی نوزاد تا 21 درجه بیلیروبین

تابش نور در این دستگاه درمان زردی نوزادان ال ای دی به صورت سه بعدی است یعنی اشعه نور از سه طرف ( بالا و طرفین ) بر بدن تابیده میشود و در نتیجه تمام سطح پوست در آن واحد تحت دریافت اشعه نور قرار دارد و لذا سرعت درمان با درجه زردی بالا به مقدار قابل توجهی افزایش میابد. ضمنا برای استفاده از دستگاه های فتوتراپی مدل فوق نیازی به چشم بند نیست.

4- مدل ۳D-LED560 هرمی

طول/عرض/ارتفاع در حالت خاموش/ارتفاع در حالت روشن دستگاه به ترتیب: 55، 35، 10، 60 سانتی متر، وزن/ 3.8 کیلوگرم، تعداد لامپ/560 عدد لامپ ال ای دی عدسی دار، نوع دماسنج/ دیجیتال، شدت نوردهی/قابل تنظیم معادل 1 تا 12 لامپ فلورسنت، برای رفع زردی نوزاد تا درجه 21 بیلیروبین در منزل

در ادامه میتوانید فیلم آموزشی نحوه استفاده از دستگاه فتوتراپی سه بعدی هرمی را مشاهده نمایید:

در بسیاری از ارائه دهندگان، انواع دستگاه های فتوتراپی خانگی توسط شرکتهای سازنده غیر مجاز ساخته شده اند که به همین منظور کیفیت لازم را برای درمان زردی نوزاد ندارند و چه بسا نداشتن کیفیت لازم باعث بروز مشکلات عدیده ای شده و همین مسئله در بین خانواده ها نگرانی ایجاد کرده است.

مرکز نی نی سالم

شرکت نی نی سالم برای ارائه دستگاه های زردی نوزاد فتوتراپی در منزل کلیه مجوزهای لازم و ضروری از مراجع زیربط را دریافت نموده است و از این بابت جای هیچگونه نگرانی برای والدین عزیز وجود ندارد. این مجوزها شامل مجوز انرژی اتمی، استانداردهای الکترونیکی، مجوز سیب سبز و مجوز عملکردی وزارت بهداشت میباشد.

بعد از اینکه والدین محترم با دادن آزمایش و به توصیه پزشک مجبور به اجاره دستگاه زردی نوزاد شدند میتوانند با شرکت نی نی سالم تماس بگیرند. بعد از تماس شما، تجهیزات لازم توسط کارشناسان ما انتقال داده شده و سپس نحوه استفاده از دستگاه فتوتراپی خانگی و همچنین روش استفاده از آن به شما آموزش داده خواهد شد.

 

مرکز درمان زردی نوزاد با دستگاه نی نی سالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.