دستگاه فتوتراپی نوزاد خانگی ال ای دی

دستگاه فتوتراپی

دستگاه فتوتراپی نوزاد خانگی ال ای دی + سه بعدی + فروش و اجاره

دستگاه فتوتراپی نوزاد که از آنها برای درمان زردی نوزادان در بدو تولد استفاده میشود به دو دسته بیمارستانی و خانگی ( ال ای دی و فلورسنت ) تقسیم میشوند. اگر چه به لحاظ ماهیت کاری  هر دو نوع ذکر شده یک کار مشترک را انجام میدهند و آن چیزی نیست جز درمان زردی نوزاد، اما دستگاههای فتوتراپی خانگی قابل حمل هستند و با توجه به نحوه طراحی  که دارند به راحتی جابجا میشوند.

دستگاه فتوتراپی چیست و چگونه کار میکند؟

این دستگاه با مکانیزمهایی که دارد و با تابش اشعه نور با طول موج مخصوص و از فاصله استاندارد به پوست بدون پوشش نوزاد، باعث تغییر و شکسته شدن مولکولهای بیلی ‌روبین خون نوزاد که عامل ایجاد زردی است به ترکیباتی که از طریق ادرار و مدفوع دفع می‌شوند می‌گردد. در حال حاضر دو نوع تجهیزات خانگی جهت درمان بیماری زردی نوزادان وجود دارد که عبارتند از:

الف) دستگاه فوتوتراپی فلورسنت

تابش اشعه نور در این تجهیزات از طریق یک لامپ مهتابی با طول موج مخصوص ایجاد میگردد. این تجهیزات قدیمی هستند و ضمن این که قدرت درمانی محدودی دارند عوارض جانبی نیز دارند. این دستگاه ها حداکثر میتوانند تا درجه زردی 16 بیلی روبین را درمان نمایند. انتشار اشعه مضر یو وی و ایجاد حرارت زیاد و احتمال شکستگی لامپ ها از عوارض آنهاست.

ب) دستگاه فتوتراپی ال ای دی

این دستگاه ها هم قدرت درمانی بالاتری دارند و هم عوارض جانبی کمتری. به عنوان نمونه در بعضی از مدلهای سه بعدی ال ای دی قادرند تا زردی 21 بیلی روبین را به راحتی و بدون عوارض جانبی درمان نمایند. امروزه انواع دستگاه های درمان زردی با لامپ های ال ای دی تولید شده اند که میتوانند با رعایت استانداردهای تابش نور، زردی نوزاد را بدون عوارض جانبی به طور کامل درمان نمایند.

مزیت لامپ های ال ای دی به لامپ های فلورسنت

۱- عدم وجود پرتوهای فرابنفش (uv) و مادون قرمز در لامپ فتوتراپی  ال ای دی LED در حالیکه نور ساطع شده از لامپهای فلورسنت شامل پرتوهای فرابنفش و مادون قرمز است. پرتوهای فرابنفش بسیار خطرناک بوده و علت اصلی سرطان پوست است.

۲- عدم استفاده از قطعات اضافی و پر مصرف در لامپ های ال ای دی . تجهیزات قدیمی به علت استفاده از لامپهای فلورسنت شامل بخش هایی از جمله استارت، ترانس یا ترانس بالاست و پایه ها می باشد  که بیشتر مشکلات و خرابیهای ایجاد شده در این دستگاهها مربوط به این قطعات است، اما در دستگاه زردی ال ای دی قطعات فوق حذف گردیده و نیازی به استفاده از این قطعات نیست که مانع از خرابی آن ها شده و در نتیجه هزینه های تعمیرات و سرویس و نگهداریشان کاهش میابد.

۳- امکان نصب لامپ LED بر روی انواع دستگاه زردی نوزاد دارای لامپ فلورسنت. روی دستگاه های قدیمی فتوتراپی موجود در مراکز درمانی می توان با تغییرات اندک لامپهای LED نصب کرد بدون اینکه نیازی به تعویض دستگاه زردی باشد.

شرکت نی نی سالم همگام با آخرین تکنولوژی روز دنیا

انواع بهترین دستگاه فتوتراپی خانگی نوزاد با منبع نوری ال ای دی جهت درمان زردی نوزادان در منزل طراحی شده و دارای مزیت های بسیاری نسبت به دستگاه های با لامپ های فلورسنت میباشد.

شرکت نی نی سالم نیز به منظور خدمت رسانی به والدین عزیزی که نوزادشان با بیماری زردی متولد میشود اقدام به ارائه خدمات درمان زردی کودکان در منزل همگام با آخرین تکنولوژی روز دنیا نموده است. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی شرکت نی نی سالم دستگاههای قدیمی خود را از مدار خارج نموده و انواع جدید و پیشرفته با لامپهای ال ای دی و سه بعدی اتوماتیک را جایگزین دستگاههای قبلی خود نمود.

این تجهیزات بسیار پر قدرتند و قادرند به ازای هر ۲۴ ساعت استفاده زردی نوزادان را به میزان ۵ واحد بیلی روبین کاهش دهند. همین مسئله باعث گردیده تا نوزادانی که زردی بالایی نیز دارند (تا 21 بیلی روبین)، به راحتی با استفاده از این دستگاه ها در منزل درمان گردند. تجهیزات این شرکت جهت فروش و اجاره در خدمت هموطنان عزیز میباشد.

مجوز وزارت بهداشت

شرکت نی نی سالم برای اجاره دستگاه زردی نوراد در منزل کلیه مجوزهای لازم و ضروری از مراجع زیربط را دریافت نموده است و از این بابت جای هیچگونه نگرانی برای والدین عزیز وجود ندارد.

در بسیاری از ارائه دهندگان، انواع دستگاه فوتوتراپی توسط شرکتهای سازنده غیر مجاز ساخته شده اند که به همین منظور کیفیت لازم را برای درمان زردی نوزادان ندارند و چه بسا نداشتن کیفیت لازم باعث بروز مشکلات عدیده ای برای نوزادان یا والدین آنها شده است و همین مسئله باعث ایجاد نگرانی در بین خانواده ها شده است.

تجهیزات درمان زردی شرکت نی نی سالم

۱ – مدل FT-LED544

طول ، عرض، ارتفاع در حالت خاموش، ارتفاع در حالت روشن به ترتیب: 55، 35، 15، 45 سانتی متر

وزن : ۴ کیلوگرم

نوع لامپ: ال ای دی عدسی دار آلمانی با قابلیت تمرکز نور با طول موج ۴۶۰ نانومتر

تعداد لامپ: ۵۴۴ عدد

دماسنج: دیجیتال الکترونیکی

شدت نور دهی: قابل تنظیم معادل ۴ لامپ یا ۱۲ لامپ

برای استفاده از دستگاه فتوتراپی فوق نوزاد باید از چشم بند استفاده نماید زیرا نور دستگاه برای چشم در مدل مذکور مضر است.

۲ – مدل FT-LED432 بدون نیاز به چشم بند نوزاد

طول ، عرض، ارتفاع در حالت خاموش، ارتفاع در حالت روشن به ترتیب: 55، 35، 15، 45 سانتی متر

وزن : ۴ کیلوگرم

نوع لامپ: ال ای دی عدسی دار آلمانی با قابلیت تمرکز نور با طول موج ۴۶۰ نانومتر

تعداد لامپ: ۴۳۲ عدد

دماسنج: دیجیتال الکترونیکی

شدت نور دهی: قابل تنظیم معادل ۱ لامپ الی ۸ لامپ

برای استفاده از دستگاه فتوتراپی خانگی زردی نوزادان فوق به چشم بند نیازی نیست.

۳ – مدل ۳D-LED560 ، سه بعدی و بدون نیاز به چشم بند

دستگاه فتوتراپی نوزاد خانگی ال ای دی

طول ، عرض، ارتفاع در حالت خاموش، ارتفاع در حالت روشن به ترتیب: 55، 35، 15، 45 سانتی متر

وزن : ۴ کیلوگرم

نوع لامپ: ال ای دی عدسی دار آلمانی با قابلیت تمرکز نور با طول موج ۴۶۰ نانومتر

تعداد لامپ: ۵۶۰ عدد

دماسنج: دیجیتال الکترونیکی

شدت نور دهی: قابل تنظیم معادل ۱ لامپ الی ۱۲ لامپ

تابش نور در این دستگاه به صورت سه بعدی است یعنی اشعه نور از سه طرف ( بالا و طرفین ) به پوست نوزاد تابیده میشود و در نتیجه کل بدن نوزاد در آن واحد تحت دریافت اشعه نور قرار دارد و لذا سرعت درمان زردی با درجه زردی بالا به مقدار قابل توجهی افزایش میابد. ضمنا برای استفاده نیازی به چشم بند نیست.

عوارض دستگاه فتوتراپی برای نوزادان چیست؟

دستگاه های فتوتراپی قدیمی که عمدتا منبع نور آنها لامپهای فلورسنت بود ( لامپهای مهتابی با طول موج مخصوص ) بر پوست نوزاد اثرات منفی ایجاد میکرد که خطرناکترین آن انتشار اشعه ماورا بنفش یا همان یو وی ( uv ) میباشد که در این حالت حتما باید نور بعد از فیلتر اشعه فوق به پوست نوزاد برخورد نماید. ضمنا نور دستگاه فتوتراپی برای چشم نوزاد نیز با بستن چشم بند مرتفع میگردد.

اما در تجهیزات مدرن تر امروزی که منبع نور آنها لامپ ال ای دی (LED ) میباشد هیچگونه عوارضی به پوست نوزاد تحمیل نمیگردد ولی والدین عزیز حتما توجه داشته باشند که در مجموع فتوتراپی باعث خشکی پوست نوزاد میگردد و ضمن اینکه هنگام عملیات درمانی باید شیر زیاد به نوزاد داد مدت زمان استفاده از آن بیشتر از سه روز یا 72 ساعت نشود.

Summary
دستگاه فتوتراپی
Article Name
دستگاه فتوتراپی
Description
فروش و اجاره دستگاه فتوتراپی نوزاد خانگی سه بعدی اتوماتیک ال ای دی بدون چشم بند با قابلیت تنظیم نور جهت درمان زردی نوزاد در منزل
Author
Publisher Name
مرکز درمان زردی نوزادان نی نی سالم
Publisher Logo

2 thoughts on “دستگاه فتوتراپی نوزاد خانگی ال ای دی

  1. admin Post author

    روز شما هم بخیر باشه، اگر زردی نوزاد شما کمتر از 20 بیلی روبین باشه و از دستگاه فتوتراپی سه بعدی این مرکز استفاده کنید و نحوه استفاده شما هم صحیح باشه حتما نوزادتون کاملا درمان میشه و جای نگرانی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.