دستگاه فتوتراپی ال ای دی

دستگاه فتوتراپی نوزاد ال ای دی

دستگاه فتوتراپی نوزاد

دستگاه فتوتراپی نوزاد ال ای دی سه بعدی که از آنها برای درمان زردی نوزادان در بدو تولد استفاده میشود به دو دسته بیمارستانی و خانگی تقسیم میشوند. اگر چه به لحاظ ماهیت کاری  هر دو نوع ذکر شده یک کار مشترک را انجام میدهند و آن چیزی نیست جز رفع یرقان نوزادان، اما دستگاههای فتوتراپی خانگی قابل حمل هستند و با توجه به نحوه طراحی  که دارند به راحتی جابجا میشوند.

فتوتراپی با تابش اشعه نور با طول موج مخصوص و از فاصله استاندارد به پوست بدون پوشش نوزاد، باعث تغییر و شکسته شدن مولکولهای بیلی ‌روبین خون نوزاد که عامل ایجاد زردی است به ترکیباتی که از طریق ادرار و مدفوع دفع می‌شوند می‌گردد.

مدل های مختلف دستگاه فتوتراپی خانگی

الف) دستگاه فتوتراپی با منبع نور فلورسنت

تابش اشعه نور در این نوع از دستگاه های زردی از طریق یک لامپ مهتابی با طول موج مخصوص ایجاد میگردد. این تجهیزات قدیمی هستند و ضمن این که قدرت درمانی محدودی دارند عوارض جانبی نیز دارند. این دستگاهها حداکثر میتوانند تا درجه زردی 16 بیلی روبین را درمان نمایند. انتشار اشعه مضر یو وی و ایجاد حرارت زیاد و احتمال شکستگی لامپ ها از عوارض دستگاه فتوتراپی فلورسنت است.

ب) دستگاه فتوتراپی ال ای دی

دستگاه فتوتراپی نوزاد ال ای دی

این تجهیزات هم قدرت درمانی بالاتری دارند و هم عوارض جانبی کمتری. به عنوان نمونه در بعضی از مدلهای سه بعدی ال ای دی قادرند تا زردی 21 بیلی روبین را به راحتی و بدون عوارض جانبی درمان نمایند. امروزه انواع دستگاه فتوتراپی ال ای دی تولید شده اند که میتوانند با رعایت استانداردهای تابش نور، زردی نوزاد را بدون عوارض جانبی به طور کامل درمان نمایند.

مزیت لامپ های ال ای دی به فلورسنت در دستگاه زردی نوزاد

به طور کلی استفاده از لامپهای LED نسبت به فلورسنت در دستگاه های درمان زردی مزایای فراوانی دارد. به همین دلیل در دستگاههای فتوتراپی مدرن تر با تکنولوژی روز دنیا از لامپها ال ای دی استفاده میشود. اهم این مزایا عبارتند از:

  • عدم ایجاد حرارت و در نتیجه عدم سوختن پوست لطیف نوزاد
  • عدم ایجاد اشعه مضر فرابنفش (یو وی uv )
  • قدرت درمانی به مراتب بیشتر نسبت به لامپ های فلورسنت
  • عمر مفید فوق العاده بیشتر لامپ های ال ای دی نسبت به فلورسنت
  • عدم شکستن لامپها و در نتیجه امنیت بیشتر برای نوزاد

شرکت نی نی سالم همگام با آخرین تکنولوژی روز دنیا

شرکت نی نی سالم نیز به منظور خدمت رسانی به والدین عزیزی که نوزادشان با بیماری زردی متولد میشود اقدام به اجاره و فروش دستگاه فتوتراپی خانگی همگام با آخرین تکنولوژی روز دنیا نموده است. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی شرکت نی نی سالم کلیه دستگاه فتوتراپی قدیمی خود را از مدار خارج نموده و انواع جدید و پیشرفته با لامپهای ال ای دی و سه بعدی اتوماتیک را جایگزین دستگاههای قبلی خود نمود.

این تجهیزات بسیار پر قدرتند و قادرند به ازای هر ۲۴ ساعت استفاده زردی نوزادان را به میزان ۵ واحد بیلی روبین کاهش دهند. همین مسئله باعث گردیده تا نوزادانی که زردی بالایی نیز دارند (تا 21 بیلی روبین)، به راحتی با استفاده از این دستگاهها در منزل درمان گردند. هم اکنون این تجهیزات جهت فروش و اجاره در خدمت هموطنان عزیز میباشد.

مجوز وزارت بهداشت

شرکت نی نی سالم برای اجاره دستگاه فتوتراپی نوزاد در منزل کلیه مجوزهای لازم و ضروری از مراجع زیربط را دریافت نموده است و از این بابت جای هیچگونه نگرانی برای والدین عزیز وجود ندارد. این مجوزها شامل مجوز انرژی اتمی، استانداردهای الکترونیکی، مجوز سیب سبز و مجوز عملکردی وزارت بهداشت میباشد.

دستگاه فتوتراپی

در بسیاری از ارائه دهندگان، انواع تجهیزات فوتوتراپی توسط شرکتهای سازنده غیر مجاز ساخته شده اند که به همین منظور کیفیت لازم را برای درمان زردی نوزادان ندارند و چه بسا نداشتن کیفیت لازم باعث بروز مشکلات عدیده ای برای نوزادان یا والدین آنها شده است و همین مسئله باعث ایجاد نگرانی در بین خانواده ها شده است.

بعد از اینکه والدین محترم با دادن آزمایش و به توصیه پزشک مجبور به استفاده از دستگاه شدند میتوانند با شرکت نی نی سالم تماس بگیرند. بعد از تماس شما، تجهیزات مرتبط به محلی که نوزاد شما در آنجا قرار دارد انتقال داده می شود. سپس کارشناس شرکت به شما نحوه قرار دادن نوزاد در دستگاه فتوتراپی خانگی و همچنین روش استفاده از آن را به شما آموزش میدهند.

پس از استفاده از دستگاه زردی نوزادان در مدت زمان توصیه شده، میتوان جهت اطمینان از بهبودی نوزاد مجددا از نوزاد آزمایش خون گرفت. اگر سطح بیلی روبین به اندازه کافی پایین باشد، درمان نوزاد تمام خواهد شد.

مشخصات دستگاه های فتوتراپی شرکت نی نی سالم

1- مدل FT-LED544

طول ، عرض، ارتفاع در حالت خاموش، ارتفاع در حالت روشن به ترتیب: 55، 35، 15، 45 سانتی متر

وزن : ۴ کیلوگرم

لامپ: 544 عدد لامپ ال ای دی عدسی دار آلمانی با قابلیت تمرکز نور با طول موج ۴۶۰ نانومتر

دماسنج: دیجیتال الکترونیکی

شدت نور دهی: قابل تنظیم معادل ۴ لامپ یا ۱۲ لامپ، قابل استفاده با چشم بند

۲ – مدل FT-LED432

طول ، عرض، ارتفاع در حالت خاموش، ارتفاع در حالت روشن به ترتیب: 45، 35، 15، 45 سانتی متر

وزن : ۴ کیلوگرم

لامپ: 432 عدد لامپ ال ای دی عدسی دار آلمانی با قابلیت تمرکز نور با طول موج ۴۶۰ نانومتر

دماسنج: دیجیتال الکترونیکی

شدت نور دهی: قابل تنظیم معادل ۱ لامپ الی ۸ لامپ، بدون نیاز به چشم بند

۳ – مدل ۳D-LED560

دستگاه فتوتراپی

طول ، عرض، ارتفاع در حالت خاموش، ارتفاع در حالت روشن به ترتیب: 45، 35، 15، 45 سانتی متر

وزن : ۴ کیلوگرم

لامپ: 560 عدد لامپ ال ای دی عدسی دار آلمانی با قابلیت تمرکز نور با طول موج ۴۶۰ نانومتر

دماسنج: دیجیتال الکترونیکی

شدت نور دهی: قابل تنظیم معادل ۱ لامپ الی ۱۲ لامپ

تابش نور در این دستگاه فتوتراپی زردی نوزادان ال ای دی به صورت سه بعدی است یعنی اشعه نور از سه طرف ( بالا و طرفین ) به پوست بچه تابیده میشود و در نتیجه کل بدنش در آن واحد تحت دریافت اشعه نور قرار دارد و لذا سرعت درمان با درجه زردی بالا به مقدار قابل توجهی افزایش میابد. ضمنا برای استفاده از مدل فوق نیازی به چشم بند نیست.

4- مدل ۳D-LED560 هرمی

طول ، عرض، ارتفاع در حالت خاموش، ارتفاع در حالت روشن به ترتیب: 55، 35، 10، 60 سانتی متر

وزن: 3.8 کیلوگرم

لامپ: 560 عدد لامپ ال ای دی عدسی دار

دماسنج: دیجیتال

شدت نوردهی: قابل تنظیم معادل 1 تا 12 لامپ فلورسنت

مرکز فروش و اجاره دستگاه زردی نوزاد نی نی سالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.