دعا برای زردی نوزاد

دعا برای زردی نوزاد میتواند تا حدودی باعث رفع استرس و نگرانیهای والدین شود اما تاکید میگردد بهترین راه درمان نوزادان استفاده از دستگاه زردی نوزاد است. برای ارسال دستگاه با کارشناسان ما تماس بگیرید: 09125181527

دعا برای رفع زردی نوزاد همراه با تلاوت سوره ای از قرآن در کنار استفاده از دستگاه فتوتراپی باعث ایجاد حس آرامش در مادر و والدین میشود و نگرانیهای آنها را به مقدار قابل توجهی کاهش میدهد. دعا تنش و استرس را از خانواده ها و به خصوص مادر دور میکند و همین عامل اثر گذاری مستقیم روی کودک داشته و لذا باعث تسریع در رفع بیماری اش خواهد شد. گفتنی است در کنار دعا حتما جهت سرعت بخشیدن روند درمانی فرزند خود با پزشک متخصص مشورت نمایید تا در صورت نیاز با فتوتراپی بیماری بهبود یابد.

انواع دعا برای زردی نوزاد

بهتر است قبل از خواندن دعا جهت اثر گداری بیشتر وضو بگیرید. آیه ۴۱ سوره سبا و آیات ۱۶ تا ۱۸ سوره یس را با طهارت کامل با گلاب و زعفران بر روی کاغذ سفید بیخط نوشته و آن را بر بالای سر مریض آویزان کنید. این دعا عبارتست از:

«قَالُوا سُبْحَانَکَ أَنْتَ وَلِیُّنَا مِنْ دُونِهِمْ ۖ. بَلْ کَانُوا یَعْبُدُونَ الْجِنَّۖ أَکْثَرُهُمْ بِهِمْ مُؤْمِنُونَ. قَالُوا رَبُّنَا یَعْلَمُ إِنَّا إِلَیْکُمْ لَمُرْسَلُونَ. وَ مَا عَلَیْنَا إِلَّا الْبَلَاغُ الْمُبِینُ. قَالُوا إِنَّا تَطَیَّرْنَا بِکُمْ ۖ.  لَئِن لَّمْ تَنتَهُوا لَنَرْجُمَنَّکُمْ وَ لَیَمَسَّنَّکُم مِّنَّا عَذَابٌ أَلِیمٌ»

معنی آیه فوق که یک دعا برای زردی نوزاد است به شرح زیر میباشد:

آنها می‌گویند منزّهی تنها تو ولی مایی نه آنها. آنها ما را پرستش نمی‌کردند بلکه جن را پرستش می‌نمودند و اکثرشان به آنها ایمان داشتند. رسولان باز گفتند خدای ما می‌داند که محققا ما فرستاده او به سوی شما هستیم و بر عهده ما چیزی جز ابلاغ آشکار نیست! آنان گفتند ما شما را به فال بد گرفته‌ایم و اگر از این سخنان دست برندارید شما را سنگسار خواهیم کرد و شکنجه دردناکی از ما به شما خواهد رسید.

دعا برای رفع زردی نوزاد + سوره ای از قرآن

خواندن هفت مرتبه سوره مبارکه حمد نیز یکی از بهترین راه های ایجاد آرامش است. خواندن این سوره علاوه بر اینکه بسیاری از امراض را رفع میکند سوره ای برای زردی نوزاد نیز میباشد. حتی گوش دادن به تلاوت قرآن نیز تاثیر بسیار مثبتی بر روح و روان انسان دارد.

تلاوت سوره های قرآن برای رفع بیماری

یکی از انواع دعا برای زردی نوزاد و رفع آن خواندن سوره های فلق، منافقون، لقمان، محمد و قصص میباشد که بسیار اثرگذار است. ضمنا روایت شده هرگاه طفل بیمار شد، مادرش بالای بام برود و مقنعه را از سرش بردارد طوری که موهایش معلوم شود، سپس سجده کرده و بگوید: اللّٰهُمَّ رَبِّ أَنْتَ أَعْطَيْتَنِيهِ، وَأَنْتَ وَهَبْتَهُ لِي، اللّٰهُمَّ فَاجْعَلْ هِبَتَكَ الْيَوْمَ جَدِيدَةً إِنَّكَ قادِرٌ مُقْتَدِرٌ.

خدایا، پروردگارا تو او را به من عطا کردی و بخشیدی، خدایا بخششت را امروز تازه کن، به درستی که تو توانا و نیرومندی. سر برندارد تا بیماری فرزند او رفع گردد.

به والدین عزیز موکدا توصیه میگردد چنانچه نوزادشان دارای بیماری زردی است در اسرع وقت نسبت به اجاره دستگاه فتوتراپی اقدام نمایند تا از پیشرفت بیماری جلوگیری گردد. برای اجاره دستگاه با کارشناسان خبره ما تماس بگیرید: 09125181527

همچنین خواندن دعای زردی در مفاتیح نیز به والدین عزیز توصیه میگردد. در پایان یادآور میگردد دعا صرفا برای ایجاد آرامش روحی و روانی در مادر مفید است و چنانچه یرقان فرزندتان شدید باشد به تنهایی نمیواند عامل بهبودی کودک و رفع بیماریش گردد چه بسا ممکن است بیماری افزایش یافته و خطرناک شود.

خواندن دعا برای زردی نوزاد و همچنین سوره ای از قرآن همزمان با استفاده از نوردرمانی میتواند ضمن ایجاد آرامش قلب برای مادر و اطرافیان باعث بهبود و رفع هر چه سریعتر بیماری گردد. موکدا توصیه میگردد چنانچه کودک والدین عزیز و گرامی دچار بیماری باشد باید در اسرع وقت به پزشک نمایند. ممکن است با تشخیص پزشک شیر مادر برای مدت محدودی قطع و شیر خشک جایگزین آن شود و یا با تجویز فتوتراپی نسبت به رفع بیماری اقدام نماید. قابل ذکر است هر گونه سهل انگاری در درمان زردی میتواند عواقب بدی در پی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *