دعا برای رفع زردی نوزاد

دعا برای رفع زردی نوزاد

دعا برای رفع زردی نوزاد در کنار اجاره دستگاه زردی

دعا برای رفع زردی نوزاد در کنار اجاره دستگاه فتوتراپی باعث ایجاد حس آرامش در مادر و والدین میشود و نگرانیهای آنها را به مقدار قابل توجهی کاهش میدهد.

دعا تنش و استرس را از خانواده ها و به خصوص مادر دور میکند و همین عامل اثر گذاری مستقیم روی نوزاد داشته و لذا باعث تسریع در بهبود بیماری اش خواهد شد. گفتنی است در کنار دعا حتما جهت سرعت بخشیدن روند درمانی فرزند خود با پزشک متخصص مشورت نمایید تا در صورت نیاز از دستگاه فتوتراپی نوزادان نیز استفاده گردد.

دعای زردی نوزاد – شماره ۱

اولین دعای رفع زردی نوزاد در کنار استفاده از قطره بیلی ناستر آیه ۴۱ سوره سبا و آیات ۱۶ تا ۱۸ سوره یس را بنویسید و بالای سر او آویزان کنید. آیات مبارکه زیر را با طهارت کامل با گلاب و زعفران بر روی کاغذ سفید بیخط نوشته و بر بالای سر مریض آویزان کنید:

«قَالُوا سُبْحَانَکَ أَنْتَ وَلِیُّنَا مِنْ دُونِهِمْ ۖ. بَلْ کَانُوا یَعْبُدُونَ الْجِنَّۖ أَکْثَرُهُمْ بِهِمْ مُؤْمِنُونَ. قَالُوا رَبُّنَا یَعْلَمُ إِنَّا إِلَیْکُمْ لَمُرْسَلُونَ. وَ مَا عَلَیْنَا إِلَّا الْبَلَاغُ الْمُبِینُ. قَالُوا إِنَّا تَطَیَّرْنَا بِکُمْ ۖ.  لَئِن لَّمْ تَنتَهُوا لَنَرْجُمَنَّکُمْ وَ لَیَمَسَّنَّکُم مِّنَّا عَذَابٌ أَلِیمٌ»

معنی آیه فوق که یک دعا برای رفع زردی نوزاد است به شرح زیر میباشد:

آن‌ها می‌گویند منزّهی (از اینکه همتایی داشته باشی) تنها تو ولی مایی نه آنها؛ ( آن‌ها ما را پرستش نمی‌کردند ) بلکه جن را پرستش می‌نمودند و اکثرشان به آنها ایمان داشتند. رسولان باز گفتند خدای ما می‌داند که محققا ما فرستاده او به سوی شما هستیم و بر عهده ما چیزی جز ابلاغ آشکار نیست! آنان گفتند ما شما را به فال بد گرفته‌ایم، و اگر ( از این سخنان ) دست برندارید شما را سنگسار خواهیم کرد و شکنجه دردناکی از ما به شما خواهد رسید.

دعا برای رفع زردی نوزاد  – شماره 2

دعا برای رفع زردی نوزاد

دومین دعا برای بهبود و رفع یرقان که حضرت ختمی مرتبت پیامبر بزرگ اسلام محمد مصطفی (ص) فرمودند: خواندن هفت مرتبه سوره حمد شفای زردی نوزاد است و نیز صد مرتبه خواندن آن برای صاحبش تعویذی هست.

خواندن سوره حمد علاوه بر اینکه بسیاری از امراض را دوا میکند سوره ای برای زردی نوزاد نیز میباشد. همچنین خواندن این سوره باعث ایجاد حس آرامش روحی و روانی مادر میگردد. گفتنی است حتی گوش دادن به تلاوت قرآن و به خصوص سوره حمد تاثیر بسیار مثبتی بر انسان دارد.

دعا برای درمان و رفع زردی نوزاد – شماره 3

یکی از انواع دعا برای رفع زردی نوزادان خواندن سوره های فلق، منافقون، لقمان، محمد و قصص میباشد که بسیار اثر گذار است. والدین عزیز دعا برای رفع زردی نوزاد به تنهایی کافی نیست و بیشتر جهت آرامش والدین بسیار مهم است لذا اگر کودک دلبندتان زردی دارد یا حتی احتمال می دهید که زردی دارد حتما به پزشک مراجعه کنید و با استفاده از دستگاه زردی فتوتراپی جهت درمان زردی نوزاد خود اقدامات درمانی لازم را انجام دهید.

ضمنا روایت شده هرگاه طفل بیمار شد، مادرش بالای بام برود و مقنعه را از سرش بردارد طوری که موهایش معلوم شود، سپس سجده کرده و بگوید:

اللّٰهُمَّ رَبِّ أَنْتَ أَعْطَيْتَنِيهِ، وَأَنْتَ وَهَبْتَهُ لِي، اللّٰهُمَّ فَاجْعَلْ هِبَتَكَ الْيَوْمَ جَدِيدَةً إِنَّكَ قادِرٌ مُقْتَدِرٌ.

خدایا، پروردگارا تو او را به من عطا کردی و بخشیدی، خدایا بخششت را امروز تازه کن، به درستی که تو توانا و نیرومندی. سر برندارد تا فرزند او خوب شود.

دعای درمان زردی نوزاد – شماره 4

امام صادق (ع) فرمود جهت دعا برای رفع زردی نوزاد دست خود را بر سر مریض بگذار و این دعا را بخوان:

بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ وَ مِنَ اللَّهِ وَ إِلَى اللَّهِ وَ مَا شَاءَ اللَّهُ وَ لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ إِبْرَاهِیمُ خَلِیلُ اللَّهِ مُوسَى نَجِیُّ اللَّهِ عِیسَى رُوحُ اللَّهِ مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ. مِنَ الْأَرْوَاحِ وَ الْأَوْجَاعِ بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ وَ عَزَائِمُ مِنَ اللَّهِ لِفُلَانِ بْنِ فُلَانَةَ  ( نام شخص و مادر او را می‌برد )  لَا یَقْرَبُهُ إِلَّا کُلُّ مُسْلِمٍ وَ أُعِیذُهُ بِکَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّاتِ کُلِّهَا الَّتِی سَأَلَ بِهَا آدَمُ فَتابَ عَلَیْهِ إِنَّهُ هُوَ التَّوَّابُ الرَّحِیمُ إِلَّا انْزَجَرْتِ أَیَّتُهَا الْأَرْوَاحُ وَ الْأَوْجَاعُ بِإِذْنِ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ أَلا لَهُ الْخَلْقُ وَ الْأَمْرُ تَبارَکَ اللَّهُ رَبُّ الْعالَمِینَ

ترجمه

پناه به نام خدا و به خدا و از خدا و به سوی خدا و آنچه خدا بخواهد و این که هیچ نیرو و حرکتی نیست مگر به اذن خدا و این که ابراهیم دوست خدا و موسی نجات یافته خدا و عیسی روح خدا و محمد فرستاده خدا که درود خدا بر او و آل او و بر همه انبیاء از باد‌ها و دردها.

به نام خدا، به یاد خدا، و با استمداد از تقدیرات خدا، برای فلانی پسر فلانی، اقرار به اعتقادات ندارد مگر مسلمان، پناه می‏ برم به خدا با کلمات. نامه‏ ای که حضرت آدم (ع) خدا را با آن‌ها خواند تا توبه او پذیرفته شد، همانا او توبه‏ پذیر مهربانی است. ای دردها، با اجازه خداوند و کلمات مقدس شما را فراری می‏ دهم که خدایی جز او نیست. همانا هر کار و آفرینشی برای اوست، آفرین بر خدا پروردگار عالمین.

آنچه والدین باید همراه با دعای زردی نوزاد انجام دهند

گفتنی است که خوراندن ترنجبین و شیر خشت به نوزاد در کنار دعا میتواند اثرات خوبی داشته باشد. در پایان یادآور میگردد دعا برای کاهش و رفع زردی نوزاد صرفا برای ایجاد آرامش روحی و روانی در مادر مفید است. چنانچه زردی نوزادتان شدید باشد صرف دعا به تنهایی نمیواند عامل بهبودی کودک گردد چه بسا ممکن است زردی کودک افزایش یافته و خطرناک شود.

دعا در کنار اجاره دستگاه زردی نوزاد میتواند ضمن ایجاد آرامش قلب برای مادر و اطرافیان باعث بهبود هر چه سریعتر نوزاد گردد. موکدا توصیه میگردد چنانچه کودک والدین عزیز و گرامی دچار بیماری زردی باشد باید در اسرع وقت نسبت به اجاره دستگاه فتوتراپی نوزاد از مراکز معتبر اقدام نموده و فرزند خود را با دستگاه درمان نمایند.

مرکز فروش و اجاره دستگاه زردی نوزاد نی نی سالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.