شیر دادن به نوزاد زیر دستگاه زردی فتوتراپی

شیر دادن به نوزاد زیر دستگاه زردی ، آیا ممکنه؟

آیا امکان شیر دادن به نوزاد که برای درمان زیر دستگاه زردی فتوتراپی قرار دارد وجود دارد؟ آیا در این حالت خطری فرزندمان را تهدید نمیکند؟ به چه صورت میتوان به نوزاد شیر داد؟ با ما همراه باشید تا جواب خود را بیابید.

بعد از اینکه به تشخیص پزشک جهت درمان زردی فرزندتان مجبور به استفاده از دستگاه زردی نوزاد در منزل شدید ابتدا باید نحوه صحیح قرار دادن نوزاد در دستگاه فتوتراپی را به طور دقیق یاد بگیرید و مطابق با استانداردهای اعلام شده عمل نمایید. به طور معمول کودک باید 2 ساعت زیر دستگاه و یک ساعت بیرون از آن قرار بگیرد و در مدت زمانی که بیرون از دستگاه قرار دارد شیر دهی به بچه به طور کامل انجام شود.

بعضی مواقع ممکن است که نوزاد ضمن اینکه در مدت زمان یک ساعته خود علی رغم اینکه به طور کامل شیر خورده است باز هم احساس گرسنگی کرده و با گریه تقاضای شیر نماید. در چنین وضعیتی ضرورت دارد تا جاییکه ممکن است شیر دهی انجام شود تا هم گرسنگی کودک برطرف شده و هم گریه اش قطع گردد اما چطور هنگامی که نوزاد داخل دستگاه زردی قرار دارد این کار را انجام دهیم تا در روند درمان زردی خللی وارد نشود؟

روش شیر دادن زیر دستگاه فتوتراپی

به طور کلی شیر دادن به نوزاد هنگام فتوتراپی هیچ اشکالی ندارد اما دو حالت وجود دارد:

1- کودک از شیر مادر تغذیه میکند

شیر دادن به نوزاد زیر دستگاه زردی فتوتراپی

در این حالت لازم است دستگاه فتوتراپی را خاموش کرده و بچه را از آن خارج نموده و شیر دهی به طور کامل انجام شود. پس از آن مجددا کودک داخل دستگاه قرار داده و ادامه فتوتراپی انجام شود تا زمانیکه مجموع مدت قرار گیری نوزاد به 2 ساعت برسد.

2- کودک از شیر خشک استفاده میکند

میتوان همانطور که کودک زیر دستگاه فتوتراپی قرار دارد با شیشه به وی شیر داد و هیچ مشکلی ایجاد نمیشود فقط مادران عزیز دقت داشته باشند چنانچه از تجهیزاتی استفاده میکنند که وجود چشم بند در آن ضروری است هنگام شیر دادن چشم بند از چشم بچه خارج نشود که در این صورت ممکن است به چشمش آسیب برسد.

در پایان یادآور میگردد در طول دوره فتوتراپی با دستگاه، کودک هرچقدر بیشتر شیر بخورد بهتر است و زردی وی زودتر درمان میگردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس بگیرید