عرق کاسنی برای زردی نوزاد

      دیدگاه‌ها برای عرق کاسنی برای زردی نوزاد بسته هستند

عرق کاسنی برای زردی نوزاد به عنوان داروی گیاهی درمان زردی نوزادان

یکی از راههای درمان گیاهی زردی در کودکان استفاده از عرق کاسنی برای درمان زردی نوزاد در منزل است که از سالیان بسیار دور استفاده میشود.

یکی از دلایل ایجاد زردی نوزاد کم کاری کبد به علت عدم تکامل آن میباشد و این مهم در کودکانی که زودتر از موقع به دنیا می آیند بسیار محسوس تر است. در حقیقت عرق کاسنی با تقویت کبد نوزاد، عملکرد آن را بهبود بخشیده و در نتیجه باعث میگردد کبد وظیفه خود را به درستی انجام دهد و در نتیجه باعث کاهش و رفع آن خواهد شد.

کاسنی چیست؟

گیاهی است با گل های آبی یا ارغوانی، کاملا سرد، کاهنده حرارت بدن و رفع کننده عطش، شستشو دهنده و تقویت کننده کبد و کلیه و همچنین پاک کننده مجاری ادرار است.

عرق کاسنی برای زردی نوزاد

همانطور که ذکر شد عرق کاسنی که منشا آن گیاه کاسنی است بسیار برای تقویت کبد بچه موثر است اما قابل ذکر است که عرق کاسنی فقط باید توسط مادری که به کودک خود شیر میدهد مصرف گردد. در این صورت خواص عرق وارد شیر مادر شده و سپس هنگام شیر دهی به بچه منتقل میشود. بنابراین درمان زردی نوزاد با این روش فقط برای بچه هایی مناسب است که از شیر مادر تغذیه میکنند.

نکته مهم

هیچگاه عرقیات کاسنی و یا هر خوراکی دیگری را مستقیما به بچه چند روزه خود ندهید زیرا کودک در بدو تولد میتواند فقط و فقط شیر مادر و یا شیر خشک مصرف نمایند و تغذیه او با هر نوع مواد غذایی دیگری میتواند به شدت برایش ضرر داشته باشد.

بهتر است که مادر شیر دهی که فرزندش یرقان دارد، عرق کاسنی را در آب حل کرده و هر صبح و به صورت ناشتا میل نماید. خوردن خوراکی فوق مزایای زیاد دیگری نیز دارد که اهم آنها عبارتند از:

شفاف کردن پوست و از بین برنده جوش صورت، کم کردن یبوست، کاهنده رشد تومورهای سرطانی، رفع نفخ و آب کننده چربی دور شکم، کاهنده درد مفاصل، افزایش قدرت باروری مردان، تصفیه خون، افزایش دهنده اشتها. توجه گردد مصرف بیش از اندازه کاسنی در بارداری خطرناک است و ممکن است باعث خونریزی شود.

در پایان توصیه میگردد چنانچه میزان یرقان در کودک شدید باشد استفاده از عرق به تنهایی نمیتواند بیماری را برطرف نماید. در چنین حالتی ضرورت دارد از دستگاه فتوتراپی جهت درمان استفاده کرد.

Summary
عرق کاسنی برای زردی نوزاد
Article Name
عرق کاسنی برای زردی نوزاد
Description
یکی از راههای درمان گیاهی زردی در کودکان استفاده از عرق کاسنی برای درمان زردی نوزاد در منزل است که از گذشته های دور استفاده میشود.
Author
Publisher Name
مرکز درمان زردی نوزادان نی نی سالم
Publisher Logo