علت زردی نوزاد و دلایل بروز آن در نوزادان

علت زردی نوزاد و تشخیص آن

لازم است که والدین به دنبال علت زردی نوزاد خود بوده ضمن اینکه با نشانه های آن آشنا باشند تا بتوانند نسبت به رفع آن اقدام کنند. روشن است که هر چه سریعتر والدین بیماری فوق الذکر را تشخیص دهند میتوانند از عواقب خطرناک آن جلوگیری میکند. به طور کلی مهمترین علت های ایجاد زردی عبارتند از:

علت زردی نوزاد و علائم و نشانه های آن در نوزادان

نوزادان نارس و یا نوزادانی که زودتر از موقع به دنیا میآیند چون هنوز کبدشان تکامل نیافته است احتمال بیماری زردی به مراتب بیشتر است. در زایمانهای طبیعی چون نوزاد وقتی به دنیا میآید که به طور کامل رسیده است لذا علت ایجاد زردی کمتر خواهد بود.

علت زردی نوزاد چیست؟

والدین و به خصوص خانمهای باردار و یا مادرانی که به تازگی زایمان کردند ضرورت دارد علت زردی نوزاد را به خوبی بشناسند تا بتوانند چنانچه فرزندشان با یرقان متولد شود را به طور صحیح رفع نمایند. این نشانه ها بسیار مهم هستند و باید جدی گرفته شوند. هر گونه سهل انگاری عواقب خطرناکی خواهد داشت.

بسته به علت و شدت بیماری علائم زردی نوزادان نیز متفاوت است. خوشبختانه عمدتا این علائم از طریق ظاهر مشخص است و با کمی دقت میتوان فهمید. برای مثال اگر میزان یرقان خیلی خفیف باشد (عدد بیلی روبین کم باشد مثلا حدود 8 باشد) فقط سفیدی چشم زرد شده و با شدت آن سایر بخش های بدن نیز زرد میشود. به طور کلی مهمترین این علت های زردی نوزاد عبارتند از: تب، زردی پوست، دانه های ایجاد شده روی پوست، اسهال و استفراغ، مشکلات تنفسی، سردرد و گریه‌ زیاد.

در هر صورت ضرورت درد والدین عزیز با دیدن هر گونه علائم و نشانه از زردی نوزاد خود سریعا به پزشک مراجعه کرده و با اجاره دستگاه فتوتراپی خانگی و انتقال آن به منزل، فرزند خود را در کوتاهترین زمان ممکن درمان نمایند.

 

مرکز فروش و اجاره دستگاه زردی نوزاد نی نی سالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.