برای رفع زردی نوزاد مادر چه بخورد

برای رفع زردی نوزاد مادر چه بخورد

همیشه این سوال برای مادرانی که نوزاد آنها با زردی به دنیا می آید مطرح است که برای کاهش و رفع این بیماری مادر چه چیزی بخورد و چه چیزی نخورد.

به طور کلی زندگی مادران به دو بخش زمان بارداری و پس از زایمان تقسیم میشود. مادرانی که باردار هستند میتوانند با رعایت یکسری از اصول تغذیه ای و همچنین ورزشها و نرمشهای متناسب با آن دوران نسبت به کاهش احتمال زردی فرزند خود پس از زایمان اقدام کنند.

اما برای مادرانی که پس از زایمان فرزندشان یرقان دارد علاوه بر درمانهای خاصی که متعلق به کودک میباشد مادر نیز باید بداند برای رفع زردی نوزاد خود در خانه چه چیزی بخورد تا فرزندش با سرعت بیشتری بهبود یابد. البته این دستورالعمل وقتی کاربرد دارد که بچه از شیر مادر تغذیه کند.

برای رفع زردی نوزاد مادر چه بخورد

چه چیزی مادر بخورد تا برای رفع زردی نوزاد مفید باشد؟

به طور کلی میوه های با طبع سرد و خنک برای رفع زردی نوزادان مفید بوده ولی باید به این نکته توجه کرد که دادن هر نوع خوراکی به کودک تازه به دنیا آمده ممنوع بوده و میتواند برایش خطرناک باشد پس ضرورت دارد مادری که از شیر خودشان به فرزندش میدهد از این نوع میوه ها بیشتر بخورد و سپس به فرزند خود شیر بدهند تا از خواص این خوراکیها کودک نیز بهره مند گردد. این میوه ها عبارتند از: هندوانه، پرتقال، نارنگی، لیمو شیرین، لیمو ترش، سیب ترش، آب انار ، برگ کلم و کاهو، خیار، آلبالو

برای رفع زردی نوزاد مادر چه بخورد و چه نخورد

برعکس خوراکیهایی که طبع سرد دارند میوه های با طبع گرم برای یرقان نوزاد مضر هستند و لازمست مادر دوران بارداری از خوردن آنها تا حد ممکن دوری کند. ضمنا مادران شیرده نیز باید حتی الامکان این میوه ها را نخورند. عمده آنها عبارتند از: موز، نارگیل، انجیر، انگور، گلابی، به و گیلاس.

استفاده از ادویه‌ها به خصوص ادویه‌های تند مانند فلفل باعث التهاب یا تخریب سلول‌های کبدی می‌شوند. اگر مادر این ادویه را بخورد این ماده داخل شیر او ترشح می‌شود و بچه نمی‌تواند این طبع را تحمل کند که نتیجه آن ایجاد یرقان می‌شود.

 

مرکز فروش و اجاره دستگاه زردی نوزاد نی نی سالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.