قطره بیلی ناستر برای زردی نوزاد

قطره زردی نوزاد بیلی ناستر

“اگر چه قطره زردی نوزاد ( بیلی ناستر ) میتواند در کاهش بیماری مذکور مفید باشد اما بهترین راه درمان نوزادان استفاده از دستگاه زردی است”

لطفا برای اجاره دستگاه با کارشناسان ما تماس بگیرید

09123368548

بسیاری از نوزادان در بدو تولدشان دارای بیماری زردی هستند که البته میزان و شدت بیماری متفاوت است و برای نوزاد که شدت بیماری در آنها خفیف باشد نیازی به کار خاصی نیست و میتوان بیماری را صرفا با خوراندن چند قطره بیلی ناستر به راحتی برطرف نمود.

این قطره گیاهیست و خوراندن آن هیچ زیانی برای بچه ندارد. ترکیبات آن نیز شامل درصدهای مختلفی از: مانیتول، ساکاروز، فروکتوز، دکستروز و پلی ساکاریدها میباشد. مهمترین این ترکیب مانیتول است که باعث افزایش مدفوع نوزاد میشود. این افزایش مدفوع از مهمترین عوامل کاهنده زردی است چرا که مولکولهای بیلی روبین موجود در خون باید از طریق مدفوع دفع گردند. به همین خاطر توصیه میگردد به بچه شیر زیاد بدهید. هر قطره بیلی ناستر حاوی 300 میلی گرم مانیتول میباشد که مهمترین ماده خوراکی شیر خشت است.

آیا دادن بیلی ناستر همزمان با دستگاه فتوتراپی امکان پذیر است؟

در مواقعی که شدت بیماری زیاد باشد قطعا بهترین راه استفاده از دستگاه فتوتراپی است. دادن قطره زردی نوزاد بیلی ناستر به نوزاد همزمان با استفاده از دستگاه نیز یک روش بسیار خوب است و استفاده همزمان از این دو باعث کاهش مدت زمان درمان و بهبودی سریعتر نوزاد میشود. همچنین میتوان همزمان میزان شیر دادن به نوزاد را افزایش داد تا کودک سریعتر بهبود یابد. ضمنا استفاده از شیر خشک برای زردی نوزاد نیز بسیار مفید میباشد.

مصرف این ماده خوراکی تا حد زیادی در درمان نوزادان موثر بوده و استفاده از آن به همراه نور درمانی باعث درمان قطعی نوزادان میشود به طوری که سه روز پس از کاربرد این دو روش در حدود 99 درصد کودکان بهبود می‌یابند.

قطره بیلی ناستر کاهش دهنده بیلیروبین خون بوده ولی کمی طول می کشد تا اثر کند. این دارو از عصاره آبی شیرخشت تهیه شده است و هیچ اثر سویی نیز ندارد. ترکیبات این ماده خوراکی نیز عبارتند از: 40 تا 60 درصد مانیتول، ساکاروز، فروکتوز، دکستروز و پلی ساکارید.

قطره بیلی ناستر برای زردی نوزاد

این ماده گیاهی باعث می شود که با افزایش دفعات مدفوع، مسیر پاک سازی بیلیروبین که از راه کبد است تسریع شود و استفاده از آن هیچ ضرری ندارد. در کنار اینها، افزایش دفعات شیردهی بیشتر از هر عاملی به شیرخوار کمک می کند و به  آب رسانی بدنش کمک می کند. ضمنا دعا برای زردی نوزاد نیز یک آرامش روحی ایجاد میکند که میتواند در کنار روشهای مختلف درمانی مفید باشد. ترنجبین نیز به عنوان یک مکمل ماده غذایی فوق در کاهش بیماری کودکان بسیار مفید میباشد.

مقدار مصرف و روش استفاده قطره زردی نوزاد

ضرورت دارد جهت تاثیر گذاری بیشتر و رفع سریعتر بیماری، مادران عزیز طریقه مصرف این ماده خوراکی را برای نوزاد به طور دقیق بدانند. مقدار این دارو نیز به ازای هر کیلوگرم از وزن، ۳ تا ۵ قطره و ۳ بار در روز تجویز می شود. لازم به ذکر است مصرف دارو همزمان با دستگاه زردی بلامانع است و هیچ مشکلی ایجاد نمیکند ضمن اینکه در این حالت این دارو به عنوان یک مکمل، روند درمان را تسریع مینماید.

سوالی برای مادران وجود دارد که قطره بیلی ناستر تا چند روز باید مصرف شود و آیا کم یا زیاد دادن آن میتواند بر سلامتی نوزاد اثر بگذارد؟ در جواب باید گفت که مدت استفاده از ماده خوراکی فوق 5 روز بوده و مصرف آن بیشتر از یک هفته توصیه نمیشود. چنانچه کودک پس از یک هفته بهبود نیافت باید مصرف آن را قطع کرده و دستگاه را جایگزین آن نمود.

 با توجه به اینکه قطره زردی نوزاد بیلی ناستر یک ماده خوراکی گیاهی است و هیچگونه ترکیبات شیمیایی و صنعتی ندارد لذا هیچگونه عوارض بدی برای آن ثبت نشده است. از عوارض آن نیز میتوان تنها به ایجاد اسهال و نفخ اشاره کرد. بیلی ناستر را میتوان از داروخانه ها تهیه کرد. فروش این دارو بدون نسخه پزشک نیز امکان پذیرست.

قابل ذکر است نوزاد مبتلا به یرقان نیاز به مراقبت پزشکی دارد و صرف استفاده تنها از قطره بیلی ناستر کفایت نمیکند. مصرف این ماده خوراکی در کنار تجهیزات درمانی باعث میشود نیازی به تعویض خون یا تجویز داروهای دیگر نباشد و منجر به کاهش مدت زمان بستری شدن در بیمارستان می گردد.

 

مرکز فروش و اجاره دستگاه فتوتراپی نی نی سالم

13 thoughts on “قطره زردی نوزاد بیلی ناستر

  1. عالی💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💋💋💋💋💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💝💝💝

  2. سلام نوزاد من یک ماه و سه روزه ولی هنوز هم تو صورتش زردی هست در ۱۸روزگی آزمایش دادم و جواب۱۲بود دکتر خوب گفت ولی هنوز رنگش زرده و من هیچ داروی استفاده نکردم براش

    1. سلام. زردی با درجه 12 حتما باید درمان بشه. بهترین راه اینه که از دستگاه زردی استفاده کنید و نگذراید که زمان طولانی تر بشه. موفق باشید.

  3. سلام دخترم درجه زردی ۶داردتاچه زمان از دارواستفاده بکنیم ممنون میشم اگه جواب بدین🙏🏽🙏🏽

  4. سلام بچه ی من زردیش 9 هستش آیا با قطره بیلی ناستر درست میشه یا حتما نیازه که تو بیمارستان بستری بشه ؟
    ممنون میشم جواب بدین

  5. سلام خسته نباشید دخترم دوماه ونیم دارد وزردی، دارد دکتر گفت ۷۰روز دیگه بیارش الان گفت دیر آوردیم بنظر شما من الان باید چیکار کنم خود شیر خشک بهش دادم ترنجبیل بهش دادم قطره بیلی ناستر همین طور ولی قطره ۳هفته میشه بهش میدم لطفا راهنمایی کنید باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button