لامپ ال ای دی دستگاه فتوتراپی

      دیدگاه‌ها برای لامپ ال ای دی دستگاه فتوتراپی بسته هستند

لامپ ال ای دی دستگاه های فتوتراپی نوزادان با کیفیت درمانی بی نظیر

لامپ ال ای دی دستگاه فتوتراپی مهمترین و اصلی ترین بخش آن است که جهت درمان قطعی زردی نوزادان و بدون هیچگونه عوارض جانبی به کار می رود. با استفاده از دستگاه فتوتراپی نوزاد و درمان به موقع زردی میتوان از تعویض خون نوزاد برای درمان زردی در منزل جلوگیری کرد. توسط لامپ های فتوتراپی، بیلی روبین موجود در خون نوزاد شکسته و به صورت محلول در آب در می آید که به راحتی از راه کبد قابل دفع است.

به علت کم کاری کبد نوزاد ممکن است بیلی روبین خون وی نتواند توسط کبد شکسته شده و در نتیجه افزایش می یابد. استفاده از دستگاه فتوتراپی نوزاد راهی قطعی درمان زردی است که می تواند مانع از افزایش بیش از حد میزان بیلی روبین شده و به درمان زردی کمک می کند.

برتری دستگاه فتوتراپی ال ای دی نسبت به فلورسنت

۱- عدم وجود پرتوهای فرابنفش (uv) و مادون قرمز در لامپ فتوتراپی LED. نور ساطع شده از لامپهای فلورسنت شامل پرتوهای فرابنفش و مادون قرمز است. پرتوهای فرابنفش بسیار خطرناک بوده و علت اصلی سرطان پوست است.

۲- عدم استفاده از قطعات اضافی و پر مصرف در لامپ های ال ای دی . دستگاه های فتوتراپی قدیمی به علت استفاده از لامپهای فلورسنت شامل بخش هایی از جمله استارت، ترانس یا ترانس بالاست و پایه ها می باشد  که بیشتر مشکلات و خرابیهای ایجاد شده در این دستگاهها مربوط به این قطعات است، اما در دستگاه فتوتراپی ال ای دی قطعات فوق حذف گردیده و نیازی به استفاده از این قطعات نیست که مانع از خرابی دستگاه فتوتراپی شده و در نتیجه هزینه های تعمیرات و سرویس و نگهداری دستگاه زردی کاهش میابد.

۳- امکان نصب لامپ LED بر روی انواع دستگاه زردی نوزاد دارای لامپ فلورسنت. روی دستگاه های قدیمی فتوتراپی موجود در مراکز درمانی می توان با تغییرات اندک لامپهای LED نصب کرد بدون اینکه نیازی به تعویض یا اسقاط دستگاه فتوتراپی باشد.

لامپ ال ای دی دستگاه های فتوتراپی

مزیت جایگیزین کردن لامپ LED به لامپ فلورسنت

استفاده از لامپ فتوتراپی ال ای دی نسبت به فلورسنت دارای مزیتهای زیر است:

– کاهش محسوس مصرف برق و انرژی و در نتیجه صرفه جویی در هزینه

– عدم وجود پرتوهای خطرناک فرابنفش یا یو وی که باعث بیماریهای خطرناک پوستی میشود

– عدم وجود جیوه و در نتیجه کاهش خطرات آن

– عدم وجود خطر شکستگی. در لامپ های فلورسنت احتمال شکستگی و پاشیدن خورده شیشه بر روی پوست نوزاد وجود دارد

– عدم وجود حرارت

– عدم نیاز به چشم بند نوزاد برای فتوتراپی

– کاهش هزینه های نگهداری و تعویض. لامپ های LED طول عمر بسیار بیشتری نسبت به فلورسنت دارند.

– کاهش آلاینده های زیست محیطی

استفاده از لامپ های غیر استاندارد و یا لامپ هایی که عمر موثر و مفید آنها تمام شده است نه تنها در درمان زردی نوزاد موثر نیستند بلکه ممکن است باعث بروز آسیب هایی به نوزاد شود. جهت اجاره دستگاه زردی خانگی با لامپ ال ای دی LED پیشرفته و مدرن می توانید با شرکت نی نی سالم تماس بگیرید.