مدت زمان درمان زردی نوزاد

مدت زمان درمان زردی نوزاد با دستگاه فتوتراپی سه بعدی در منزل بسته به درجه و نوع دستگاه زردی نوزاد مورد استفاده از یک تا سه روز متغیر است. البته نحوه صحیح فتوتراپی نوزاد و همچنین رعایت دستورالعمل های مربوطه نیز در کاهش زمان درمان موثر است.

بعضی از کودکان در بدو تولدشان و به محض اینکه پا به این دنیای مادی میگذارند زردی نوزادی دارند و این بیماری از رنگ چشم، صورت و یا در مواقع شدیدتر از رنگ پوست کودک مشخص است. بعضی از نوزادان نیز ممکن است زردیشان تا یک هفته پس از تولد خود را نشان دهد و در تعداد محدودی از کودکان نیز ممکن است تا چهل روزگی و یا حتی دو ماهگی این بیماری نمایان گردد.

در هر صورت آنچه که برای والدین مهم است این است که به هر طریق ممکن نوزادشان باید در کوتاهترین زمان ممکن درمان گردد و نباید تاخیر در درمان ایجاد گردد.

بعضی از خانواده ها به خصوص آنهایی که بیشتر سنتی گرا هستند تصور میکنند که این بیماری به مرور بهبود میابد و نیازی به درمان خاصی نیست و گاها ممکن است صرفا با دادن شیر خشت و یا ترنجبین بخواهند کودک خود را درمان کنند اما امروزه این نظریه باطل است چرا که بارها و بارها اتفاق افتاده که زمان درمان زردی نوزاد افزایش بیش از حد یافته و در نتیجه باعث آسیب جدی به سیستمهای عصبی و حتی مغزی کودک شده و در آینده خود را نشان خواهد داد.

 

مدت زمان درمان زردی نوزاد

 

زمان لازم برای فتوتراپی در منزل

مدت زمان فتوتراپی در منزل تا زردی نوزاد به طور کامل درمان گردد بستگی به میزان زردی ، وزن و شرایط جسمی ، سن و نوع و روش درمان نوزاد ( میزان و شدت نور دستگاه فتوتراپی ) دارد.

روشن است که هرچه میزان زردی نوزاد کمتر باشد و روش درمان آن نیز بهتر باشد زمانیکه کودک برای بهبودی لازم دارد کمتر است به همین خاطر به خانواده های عزیز و به خصوص به مادران توصیه میگردد پس از تولد فرزندشان تا دو ماهگی وی را از نظر بیماری زردی تحت کنترل داشته باشند تا در صورت بروز علائم آن در اسرع وقت نسبت به درمان آن اقدام نمایند.

گفتنی است بهترین روش درمان زردی نوزادان اجاره دستگاه فتوتراپی ال ای دی است که اگر از نوع سه بعدی باشد قطعا بهتر است. امکان استفاده از دستگاه هم در بیمارستان و هم در منزل وجود دارد. این روش درمانی هم بدون خطر است و هم هیچگونه مشکلی برای نوزاد چه در زمان استفاده و چه در آینده نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.