مدت زمان درمان زردی نوزاد

مدت زمان درمان زردی نوزاد با دستگاه فتوتراپی در منزل

مدت زمان درمان زردی نوزاد با دستگاه فتوتراپی در منزل بسته به درجه زردی نوزاد و نوع دستگاه فتوتراپی مورد استفاده معمولا از یک تا سه روز متغیر است. البته نحوه قرار گرفتن نوزاد به طور صحیح و همچنین رعایت دستورالعمل های مربوطه نیز در کاهش زمان درمان موثر است.

بعضی از کودکان در بدو تولدشان و به محض اینکه پا به این دنیای مادی میگذارند زردی نوزادی دارند و این بیماری از رنگ چشم، صورت و یا در مواقع شدیدتر از رنگ پوست کودک مشخص است. بعضی از نوزادان نیز ممکن است زردیشان تا یک هفته پس از تولد خود را نشان دهد و در تعداد محدودی از کودکان نیز ممکن است تا چهل روزگی و یا حتی دو ماهگی این بیماری نمایان گردد. در هر صورت آنچه که برای والدین مهم است این است که به هر طریق ممکن نوزادشان باید در کوتاهترین زمان ممکن درمان گردد و نباید تاخیر در درمان ایجاد گردد.

مدت زمان درمان زردی نوزاد

بعضی از خانواده ها به خصوص آنهایی که بیشتر سنتی گرا هستند تصور میکنند که این بیماری به مرور بهبود میابد و نیازی به درمان خاصی نیست اما امروزه این نظریه باطل است چرا که بارها و بارها اتفاق افتاده که زمان درمان زردی نوزاد افزایش بیش از حد یافته و در نتیجه باعث آسیب جدی به سیستمهای عصبی و حتی مغزی کودک شده و در آینده خود را نشان خواهد داد.

چقدر طول میکشد تا کودک بهبود یابد؟

مدت زمانی که طول میکشد تا زردی نوزاد به طور کامل برطرف گردد بستگی به عوامل زیر دارد:

  • میزان زردی نوزاد
  • وزن و شرایط جسمی نوزاد
  • سن نوزاد
  • نوع و روش درمان

روشن است که هرچه میزان زردی نوزاد کمتر باشد و روش درمان آن نیز بهتر باشد زمانیکه کودک برای بهبودی لازم دارد کمتر است به همین خاطر به خانواده های عزیز و به خصوص به مادران توصیه میگردد پس از تولد فرزندشان تا دو ماهگی وی را از نظر بیماری زردی تحت کنترل داشته باشند تا در صورت بروز علائم آن در اسرع وقت نسبت به درمان آن اقدام نمایند. گفتنی است بهترین روش درمان زردی نوزادان استفاده از دستگاه فتوتراپی ال ای دی است که هم در بیمارستان میتوان از آن استفاده کرد و هم از نوع خانگی که با انتقال آن به منزل امکانپذیر خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس بگیرید