مدت زمان لازم جهت رفع زردی با فتوتراپی

مدت زمان درمان زردی نوزاد

بسته به اینکه والدین برای رفع بیماری یرقان فرزندشان از روشهای سنتی استفاده کنند و یا از تجهیزات فتوتراپی ، مدت زمان لازم جهت رفع زردی در منزل میتواند متفاوت باشد. ضمنا میزان و درجه زردی نوزاد و همچنین نوع دستگاه زردی نیز میتواند تاثیر گذار باشد که در نتیجه میتواند از یک تا سه روز متغیر باشد. البته نحوه صحیح فتوتراپی نوزاد و همچنین رعایت دستورالعمل های مربوطه نیز در کاهش زمان درمان موثر است.

بعضی از کودکان بدو تولدشان و به محض اینکه پا به این دنیای مادی میگذارند زردی دارند و این بیماری از رنگ چشم، صورت و یا در مواقع شدیدتر از رنگ پوست کودک مشخص است. برای بعضی از نوزادان نیز احتمال دارد مشکل مذکور تا یک هفته پس از تولد خود را نشان دهد و در تعداد محدودی از کودکان نیز ممکن است تا چهل روزگی و یا حتی دو ماهگی این بیماری نمایان گردد.

به طور کلی آنچه که برای والدین مهم است این است که مدت زمان درمان زردی نوزاد چقدر است و به هر طریق ممکن نوزادشان باید در اسرع وقت بهبود یابد و نباید تاخیر ایجاد گردد.

بعضی از خانواده ها به خصوص آنهایی که بیشتر سنتی گرا هستند تصور میکنند که این بیماری به مرور بهبود میابد و نیازی به درمان خاصی نیست و گاها ممکن است صرفا با دادن شیر خشت و یا ترنجبین و یا استفاده از بیلی ناستر بخواهند کودک خود را درمان کنند اما امروزه این نظریه باطل است چرا که بارها و بارها اتفاق افتاده که زمان بهبودی افزایش بیش از حد یافته و در نتیجه باعث آسیب جدی به سیستمهای عصبی و حتی مغزی کودک شده و در آینده خود را نشان خواهد داد.

مدت زمان درمان زردی نوزاد

مدت زمان لازم جهت رفع زردی چقدر است؟

مدت زمان فتوتراپی در منزل تا بیماری به طور کامل رفع گردد بستگی به شدت و میزان بیماری، وزن و شرایط جسمی، سن، نوع و روش درمانی (میزان و شدت نور دستگاه فتوتراپی) دارد.

روشن است که هرچه میزان زردی کمتر باشد و روش درمان آن نیز بهتر باشد زمانیکه کودک برای بهبودی لازم دارد کمتر است به همین خاطر به خانواده های عزیز و به خصوص به مادران توصیه میگردد پس از تولد فرزندشان تا دو ماهگی وی را از نظر بیماری زردی تحت کنترل داشته باشند تا در صورت بروز علائم آن در اسرع وقت نسبت به درمان آن اقدام نمایند.

گفتنی است بهترین روش درمان زردی نوزادان اجاره دستگاه فتوتراپی ال ای دی است که اگر از نوع سه بعدی باشد مدت زمان لازم جهت رفع زردی را به مقدار قابل توجهی کاهش میدهد که این اتفاق قطعا بهتر است. امکان استفاده از دستگاه در بیمارستان و منزل وجود دارد. این روش درمانی هم بدون خطر است و هم هیچگونه مشکلی برای کودک چه هنگام استفاده و چه در آینده نخواهد داشت.

در بعضی از نوزادان (حدود 20 درصد) پس از اینکه زردی بهبود یافت بعد از چند روز مجددا بیماری برگشت کرده و باعث ایجاد دوباره بیماری در کودک میگردد که علت بالا رفتن مجدد زردی نوزاد میتواند زمینه های ژنتیکی و یا عدم بهبودی کامل اولیه میباشد. البته جای نگرانی نیست و با استفاده مجدد از دستگاه، بیماری نوزاد کاملا رفع میگردد.

 

مرکز فروش و اجاره دستگاه زردی نوزاد نی نی سالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.