نور درمانی زردی نوزاد با فتوتراپی

بهترین روش درمان نوزادان نور درمانی زردی نوزاد در منزل با استفاده از دستگاه فتوتراپی خانگی است. لطفا برای اجاره دستگاه درمان زردی با کارشناسان ما تماس بگیرید:

09125181527

چنانچه کودکی در بدو تولد و یا چند روز پس از آن زردی داشته باشد و درجه آن نیز شدید باشد قطعا ضرورت دارد والدین کودک را نزد پزشک ببرند. به احتمال زیاد پزشک نیز فورا اقدامات درمانی را برای کودک آغاز میکند. یکی از این اقدامات نور درمانی را با استفاده از تجهیزات فتوتراپی است.

در چنین حالتی والدین عزیز می توانند فرزند خود را به بیمارستان برده و او را در بیمارستان بستری کنند و یا می توانند با اجاره دستگاه از مراکز معتبر فتوتراپی نوزاد را تحت نظر پزشک متخصص اطفال در منزل انجام دهند. بدیهی است که این روش بیشتر مورد قبول و پذیرش خانواده های محترم میباشد.

همچنین در این مقاله میخوانید

نور درمانی زردی نوزاد با دستگاه

نور درمانی نوزادان باعث از بین بردن ماده سمی بیلی روبین در خون میشود. بیلی روبین، نور آبی با طول موج 460 نانومتر را جذب می کند و تغییر شکل داده و از صفرا دفع میشود. این عمل باعث جلوگیری از صدمات وارده به نوزاد علی الخصوص پیدایش ضایعات مغزی می شود.

نور درمانی نوزاد با دستگاههای فوتوتراپی به مدت مشخص باعث می شود مقدار بیلیروبین به مقدار زیادی کاهش یافته و زردی نوزاد درمان شود. رفع بیماری به عواملی چون انرژی اشعه لامپ دستگاه فتوتراپی و طول موج آن، فاصله بین کودک و منبع تابش اشعه و همچنین مدت زمانی که پوست در معرض آن قرار می گیرد بستگی دارد.

نور درمانی زردی نوزاد با فتوتراپی

پس از پایان یک روز نوردرمانی ، میزان بیلی روبین خون اندازه گیری میشود و زمانی که به زیر 8 برسد، فتوتراپی قطع می گردد. اندازه گیری بیلی روبین خون هم از طریق آزمایش خون در آزمایشگاه انجام میشود و هم از طریق دستگاه بیلی چک یا بیلی روبین متر بدون اینکه از بچه خون گرفته شود. ضمنا بهتر است دمای بدن کودک در طول درمان تحت کنترل باشد.

روش استفاده

جهت رفع زردی با نور درمانی یا همان فتوتراپی نوزادان ، چشم باید به طور کامل پوشیده شود تا به پرده قرنیه و شبکیه نوزاد آسیبی نرسد. البته طراحی تجهیزات مدرن به گونه ای است که نیاز به پوشاندن چشم نوزادان ندارند.

نور درمانی ممکن است عوارضی مانند شلی مدفوع، بثورات روی شکم، گرمای زیاد، کم آبی بدن و همچنین برنزه شدن رنگ پوست کودک را به همراه داشته باشد. همه موارد ذکر شده بعد از اتمام فتوتراپی و درمان زردی برطرف میشوند. قابل ذکر است استفاده از قطره بیلی ناستر همزمان با استفاده از دستگاه زردی نوزاد میتواند سرعت خوب شدن را در کودکان افزایش داده و در نتیجه مدت زمان بیماری کاهش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *