نور درمانی برای زردی نوزاد

      دیدگاه‌ها برای نور درمانی برای زردی نوزاد بسته هستند

نور درمانی با دستگاه برای زردی نوزاد ال ای دی سه بعدی خانگی

چنانچه کودکی در بدو تولد زردی داشته باشد و زردی وی نیز شدید باشد قطعا پزشک متخصص اطفال نور درمانی را با اجاره دستگاه فتوتراپی برای درمان زردی نوزاد توصیه می کند. والدین عزیز می توانند فرزند خود را جهت درمان زردی به بیمارستان برده و ضمن بستری کردن در بیمارستان، او را در دستگاه زردی بیمارستانی قرار دهند و یا می توانند دستگاه درمان زردی را از مراکز معتبر درمان زردی اجاره کرده و تحت نظر پزشک متخصص اطفال، در منزل مورد معالجه قرار دهند. بدیهی است که این روش بیشتر مورد قبول و پذیرش خانواده های محترم میباشد.

نور درمانی یا فتوتراپی باعث از بین بردن ماده سمی بیلی روبین در خون نوزاد می شود. بیلی روبین، نور آبی با طول موج 460 نانومتر را جذب می کند و تغییر شکل می دهد و از صفرا دفع می شود. این عمل باعث جلوگیری از صدمات وارده به نوزاد علی الخصوص پیدایش ضایعات مغزی می شود.

اثرات درمانی و عوارض

درمان زردی با دستگاه فتوتراپی ، به مدت مشخص، باعث می شود مقدار بیلیروبین به مقدار زیادی کاهش یابد. اثر درمانی فتوتراپی، به عواملی چون انرژی نور لامپ یا طول موج نور، فاصله بین نوزاد و منبع تابش نور و همچنین مدت زمانی که پوست نوزاد در معرض تابش نور قرار می گیرد بستگی دارد.

بعد از یک روز استفاده از دستگاه فتوتراپی یا نور درمانی ، میزان بیلی روبین خون اندازه گیری میشود و زمانی که به زیر 8 برسد، فتوتراپی قطع می گردد. اندازه گیری بیلی روبین خون هم از طریق آزمایش خون نوزاد در آزمایشگاه انجام میشود و هم از طریق دستگاه بیلی چک یا بیلی روبین متر بدون اینکه از بچه خون گرفته شود. ضمنا بهتر است درجه حرارت کودک در طول درمان اندازه گیری شود.

نور درمانی

جهت درمان زردی نوزاد با نور درمانی یا همان فتوتراپی نوزادان ، چشم نوزاد باید به طور کامل پوشیده شود تا به پرده قرنیه و شبکیه نوزاد آسیبی نرسد. البته طراحی دستگاه های فتوتراپی مدرن به گونه ای است که نیاز به پوشاندن چشم بند فتوتراپی نوزادان ندارند.

نور درمانی ممکن است عوارضی مانند شلی مدفوع، بثورات روی شکم، گرمای زیاد، کم آبی بدن و همچنین برنزه شدن رنگ پوست کودک را به همراه داشته باشد. همه موارد ذکر شده بعد از اتمام فتوتراپی نوزاد و درمان زردی برطرف میشوند.

( مرکز فروش و اجاره دستگاه زردی نوزاد شرکت نی نی سالم )