چشم بند نوزاد هنگام فتوتراپی

      دیدگاه‌ها برای چشم بند نوزاد هنگام فتوتراپی بسته هستند

چشم بند نوزاد هنگام فتوتراپی جهت جلوگیری از آسیب در بینایی نوزاد

چشم بند فتوتراپی نوزاد وسیله ای است که در هنگام فتوتراپی نوزاد تحت درمان زردی روی چشمان نوزاد قرار میگیرد و مانع عبور نور فتوتراپی به سطح قرنیه چشم میشود. لازم به ذکر است که اینکار با توجه به شدت نور دستگاه فتوتراپی زردی نوزاد جهت حفاظت از چشم نوزاد در هنگام نور درمانی انجام میشود.

چشم بند نوزاد انواع مختلفی دارد که عمده آنها از یک کش دولایه از الیاف پنبه ای به وجود آمده است. به طور کلی شدت نور دستگاه فتوتراپی به حدی است که میتواند برای چشم نوزاد خطر آفرین باشد. ضمنا اشعه موجود در نور دستگاه فتوتراپی برای اندام تناسلی نوزاد نیز مضر است به همین دلیل پوشاندن چشم و اندام تناسلی نوزاد حتما باید انجام شود.

 آیا هنگام استفاده از دستگاه زردی استفاده از عینک مخصوص لازم است؟

همانطور که گفته شد وجود چشم بند فتوتراپی نوزاد در نور درمانی با دستگاه های فتوتراپی متعارف و معمول که در کشور موجود است ضروریست ولی امروزه در دستگاه های جدید و پیشرفته ای که با تکنولوژی برتر روز دنیا طراحی و تولید گشته اند و روانه بازار شده اند دیگر جهت درمان زردی نوزاد نیازی به چشم بند ندارند. این نوع دستگاه زردی دارای لامپهای ال ای دی هستند. لذا در این صورت نوزاد در حین درمان زردی در  آرامش کامل است و خیال والدین نیز از این بابت راحت میباشد.

گفتنی است شرکت ایمن زردی نی نی سالم با سابقه طولانی در درمان زردی نوزاد به مدرنترین و مجهزترین دستگاه فتوتراپی سه بعدی که مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیاست مجهز گشته و درمان زردی نوزاد دلبندتان را در حداقل زمان ممکن و بالاترین کیفیت انجام میدهد.

چشم بند فتوتراپی نوزاد

لامپ های دستگاه فتوتراپی سه بعدی شرکت نی نی سالم از نوع ال ای دی ساخت کشور آلمان بوده که قدرت درمانی فوق العاده بالایی دارد ضمن اینکه به هیچ عنوان عوارض استفاده از دستگاه فتوتراپی با لامپ های فلورسنت را نیز ندارد.

رابطه درمان زردی با آسیبهای بینایی کودک

فتوتراپی نوزاد و محافظت از چشم با چشم بند نوزاد مسئله بسیار مهمی است که هنگام درمان زردی نوزاد با دستگاه فتوتراپی باید توسط والدین عزیز در نظر گرفته شود. درمان زردی نوزاد روشهای مختلفی دارد که می توان این روشها را به صورت زیر دسته بندی نمود:

• درمان زردی نوزاد در طب سنتی و داروهای گیاهی، فقط وقتی کاربرد دارد که میزان زردی بسیار کم باشد.

• استفاده از دستگاه زردی، موثرترین راه درمان زردی اجاره دستگاه زردی نوزاد از مراکز معتبر درمانی است.

• تعویض خون، فقط زمانی بکار برده میشود که زردی نوزاد خیلی بالا بوده و امکان درمان زردی با دستگاه فتوتراپی وجود نداشته باشد.

جلوگیری از تابش نور به صورت کودک هنگام فتوتراپی

استفاده از لامپ مهتابی در درمان زردی نوزاد نیز از روشهای قدیمی است که به دلیل خطراتی که برای نوزاد در پی دارد منسوخ شده است. ضمنا استفاده از چشم بند نوزاد نیز در این دستگاهها ضروری است. ایجاد گرما و حرارت، شکستن لامپ و ریختن خورده شیشه های داغ لامپ روی بدن لخت نوزاد مهمترین خطرات لامپ های مهتابی است. طول مدت درمان نیز افزایش پیدا می کند و استفاده از آن جز اتلاف زمان تاثیر دیگری ندارد.

فتوتراپی نوزادان روشی است که امروزه در درمان زردی نوزاد به کار می رود. فتوتراپی نوزادان جهت زردی های خفیف یا متوسط به کار می رود و برای زردی های بالاتر از تعویض خون استفاده می شود. فتوتراپی نوزادان با طراحی استاندارد دستگاه های زردی خطرات لامپ های مهتابی را نیز ندارد. طول مدت درمان زردی با دستگاه فتوتراپی بسته به میزان زردی از یک الی سه روز است.

نکته مهم در هنگام استفاده از دستگاه فتوتراپی برای نوزادان استفاده از چشم بند است. چشم بند فتوتراپی نوزاد برای محافظت از چشم نوزاد به کار می رود. اشعه های مضر ممکن است به چشمان نوزاد و اندام تناسلی آن اسیب بزند از این رو توصیه می شود هنگام فتوتراپی نوزادان شورت و چشم بند ضد نور را به کار ببرید. لازم به ذکر است در دستگاه های فتوتراپی جدید و مدرن که منبع تابش نور آن لامپ LED است نیازی به استفاده از چشم بند نیست و در واقع با نبستن چشم بند هیچ آسیبی به چشم نوزاد وارد نمیشود.

دستگاه زردی نوزاد بدون چشم بند شرکت نی نی سالم

شرکت نی نی سالم با توجه به نیاز خانواده ها والدین و نوزادانشان و همگام با تکنولوژیهای مدرن روز دنیا، به دستگاه زردی نوزاد مدرن و پیشرفته ای تجهیز شده است که لامپ های آن از نوع ال ای دی عدسی دار  با قدرت درمانی بالاست.

این دستگاه ها که در حقیقت برگرفته از یک دستگاه درمان زردی پیشرفته آلمانی است توسط تیم مهندسی این مرکز مهندسی معکوس شده و به دست توانمند مهندسین کشورمان با بالاترین کیفیت و راندمان تولید گشته و روانه بازار شده است. این دستگاه سه بعدی است یعنی تابش نور در آن از سه جهت ( از بالا و از دو طرف ) بر بدن نوزاد میتابد و کل سطح بدن نوزاد را در بر میگیرد.

مهمترین مزیت این دستگاه زردی عدم نیاز به چشم بند دستگاه فتوتراپی نوزاد است. یعنی برای درمان زردی نوزاد با این دستگاه دیگر لازم نیست که نوزاد از چشم بند استفاده کند لذا نوزاد در کمال آرامش درمان خواهد شد. در این دستگاه فتوتراپی سر نوزاد بیرون از دستگاه قرار میگیرد و بدن نوزاد داخل دستگاه میرود. گفتنی است جهت جلوگیری از آسیب های احتمالی وارده به اندام تناسلی نوزاد، استفاده از پوشک ضروری است.