چشم بند فتوتراپی نوزاد

چشم بند فتوتراپی نوزاد هنگام درمان زردی با دستگاه فتوتراپی

چشم بند فتوتراپی نوزاد وسیله ای است که در هنگام اجاره دستگاه زردی جهت درمان یرقان کودک روی چشمان وی قرار میگیرد و مانع عبور نور به چشم میشود. لازم به ذکر است که اینکار با توجه به شدت نور دستگاه فتوتراپی برای حفظت از چشم نوزاد در هنگام نور درمانی انجام میشود.

چشم بند نوزاد انواع مختلفی دارد که عمده آنها از یک کش دولایه از الیاف پنبه ای به وجود آمده است. به طور کلی شدت نور دستگاه زردی به حدی است که میتواند برای چشم خطر آفرین باشد. ضمنا اشعه موجود در نور دستگاه فتوتراپی برای اندام تناسلی نیز مضر است به همین دلیل پوشاندن چشم و اندام تناسلی کودک حتما باید انجام شود.

چشم بند فتوتراپی نوزاد

 آیا جلوگیری از تابش نور دستگاه زردی به چشم ضروری است؟

همانطور که گفته شد وجود چشم بند فتوتراپی نوزاد در نور درمانی با دستگاه های فتوتراپی متعارف و معمول که در کشور موجود است ضروریست. چون لامپ های فلورسنت موجود در این تجهیزات اشعه یو وی منتشر میکنند و به هیچ عنوان این اشعه نباید به بدن و به خصوص به صورت و چشم نوزاد برخور نماید.

استفاده از لامپ مهتابی در درمان زردی نوزاد نیز از روشهای قدیمی است که به دلیل خطراتی که برای نوزاد در پی دارد منسوخ شده است. ایجاد گرما و حرارت، شکستن لامپ و ریختن خورده شیشه های داغ لامپ روی بدن لخت نوزاد مهمترین خطرات لامپ های مهتابی است. طول مدت درمان نیز افزایش پیدا می کند و استفاده از آن جز اتلاف زمان تاثیر دیگری ندارد.

ولی امروزه در دستگاه های جدید و پیشرفته ای که با تکنولوژی برتر روز دنیا طراحی و تولید گشته اند و روانه بازار شده اند نیازی به چشم بند نوزاد ندارند.

این نوع دستگاه زردی دارای لامپهای ال ای دی هستند و طراحی آنها به گونه ای است که تابش نور به طور مستقیم به صورت و چشم بچه برخورد نمیکند و فقط انعکاس نور به صورت کودک میرسد و در نتیجه هیچگونه آسیبی به چشم  بدون استفاده از چشم بند فتوتراپی نوزاد وارد نمیشود. ضمنا عوارض دستگاه زردی نوزاد در این مدلها صفر است بنابراین خیال والدین از این بابت راحت میباشد.

دستگاه فتوتراپی سه بعدی ال ای دی نی نی سالم

چشم بند فتوتراپی نوزاد
دستگاه فتوتراپی بدون چشم بند

شرکت نی نی سالم با توجه به نیاز خانواده ها والدین و نوزادانشان و همگام با تکنولوژیهای مدرن روز دنیا، به دستگاه زردی نوزاد مدرن و پیشرفته ای تجهیز شده است که لامپ های آن از نوع ال ای دی عدسی دار  با قدرت درمانی بالاست.

این دستگاه ها که در حقیقت الهام گرفته از یک دستگاه درمان زردی نوزاد پیشرفته آلمانی است توسط تیم مهندسی این مرکز مهندسی معکوس شده و به دست توانمند مهندسین کشورمان با بالاترین کیفیت و راندمان تولید گشته و روانه بازار شده است. این دستگاه سه بعدی است یعنی تابش نور در آن از سه جهت ( از بالا و از دو طرف ) بر بدن نوزاد میتابد و کل سطح بدن وی را در بر میگیرد.

مهمترین مزیت این دستگاه، عدم نیاز به چشم بند نوزاد فتوتراپی است. یعنی برای درمان زردی با این وسیله دیگر لازم نیست که از چشم بند استفاده شود زیرا نحوه طراحی و ساخت آن به گونه ای است که سر بچه هنگام درمان بیرون از دستگاه قرار میگیرد و نور به طور مستقیم به چشم کودک برخور نمیکند لذا بچه در کمال آرامش درمان خواهد شد. البته چنانچه والدین تمایل به استفاده از چشمبند داشته باشند میتوانند از آن استفاده کنند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. گفتنی است جهت جلوگیری از آسیب های احتمالی وارده به اندام تناسلی نوزاد، استفاده از پوشک ضروری است.

( مرکز فروش و اجاره دستگاه زردی نوزاد شرکت نی نی سالم )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.