لیمو شیرین برای زردی نوزاد

اگرچه مصرف لیمو شیرین برای زردی نوزاد توسط مادری که به نوزاد خود شیر میدهد مفیدست اما بهترین و راحت ترین راه اجاره دستگاه فتوتراپی است. با کارشناسان ما تماس بگیرید:

09125181527

بسیاری از والدین تصور میکنند مصرف آب لیمو شیرین برای نوزاد مفید بوده و میتواند آن را درمان نماید. این طرز فکر البته در مادربزرگها بیشتر رواج دارد اما آیا این تفکر صحت دارد؟ با ما همراه باشید تا پاسخ سوال خود را دریافت نمایید.

همانطور که قبلا بارها و بارها عنوان گردید بسیاری از نوزادان هنگام تولدشان دارای یرقان هستند که البته شدت آن در نوزادان مختلف متفاوت می باشد. درجه بیماری بعضی از نوزادان بسیار کم و خفیف (میزان آن کمتر از 8 تا چها روز پس از تولد) و برای بعضی از کودکان نیز شدت آن بیشتر (بالاتر از 8) میباشد. در تعداد کمی از نوزادان نیز شدت بیماری بسیار شدید بوده که باید تحت نظر پزشک باشند و احتمالا تعویض خون صورت گیرد اما آیا آب لیمو شیرین برای زردی نوزاد مفید است؟

علت ایجاد بیماری مذکور نیز تجمع بیش از اندازه بیلی روبین خون بوده که به خاطر کم کاری و عدم توانایی عملکردی کبد نوزادان میباشد. تا وقتی که جنین در شکم مادر باشد کبد مادر کنترل سطح بیلی روبین کودک را بر عهده دارد لذا هیچ خطری وی را تهدید نمیکند اما با متولد شدن بچه، چنانچه کبدش به صورت کامل شکل نگرفته باشد بیماری خودش را نشان میدهد.

آب لیمو شیرین برای زردی نوزاد

لیمو شیرین برای نوزاد

با توضیحات داده شده کاملا روشن است که برای درمان زردی باید به هر طریق ممکن سطح بیلیروبین خون کاهش پیدا کند.

مسلما والدین عزیز و مادران گرامی واقف هستند که مصرف لیموشیرین و یا آب آن نمیتواند زردی نوزاد را برطرف نماید چرا که اولا لیمو شیرین قادر به شکستن این مولکولهای موجود خون نیستند ثانیا دادن آن مستقیما به بچه به هیچ عنوان توصیه نمیشود چرا که دادن هرگونه ماده غذایی و خوراکی به طفل از جمله آب انار تا قبل از شش ماهگی ممنوع بوده و باعث آسیب دیدگی معده و روده بچه میگردد.

گفتنیست با توجه به اینکه لیموشیرین دارای طبع سرد میباشد و هر ماده ای با طبع سرد برای زردی خوب است لذا به مادران عزیزی که از شیر خود به فرزندشان میدهند توصیه میگردد که این میوه را میل نمایند تا هنگامی که به فرزند خود شیر میدهند بتواند اثرات کاهشی را بر بیماری بگذارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button