لیموشیرین برای زردی نوزاد

آیا مصرف لیموشیرین برای درمان زردی نوزاد مفید است؟

بسیاری از والدین تصور میکنند مصرف لیموشیرین میتواند برای زردی نوزاد مفید بوده و آن را درمان نماید اما آیا این تفکر درست است؟ با ما همراه باشید تا پاسخ سوال خود را دریافت نمایید.

همانطور که قبلا بارها و بارها عنوان گردید بسیاری از نوزادان در بدو تولدشان دارای یرقان هستند که البته شدت آن در نوزادان مختلف متفاوت می باشد. درجه بیماری در بعضی از نوزادان بسیار کم و خفیف بوده ( میزان آن کمتر از 8 تا چها روز پس از تولد ) و در بعضی از کودکان نیز شدت آن بیشتر ( بالاتر از 8 ) میباشد. در تعداد کمی از نوزادان نیز شدت بیماری بسیار شدید بوده که در اینصورت باید تحت نظر پزشک و احتمالا تعویض خون صورت گیرد.

علت ایجاد شدن زردی نیز تجمع بیش از اندازه بیلی روبین در خون است که به خاطر کم کاری و عدم توانایی عملکردی کبد نوزادان است. تا وقتی که جنین در شکم مادر باشد کبد مادر کنترل سطح بیلی روبین کودک را بر عهده دارد لذا هیچ خطری وی را تهدید نمیکند اما با متولد شدن بچه، چنانچه کبدش به صورت کامل شکل نگرفته باشد بیماری خودش را نشان میدهد.

لیموشیرین برای درمان زردی نوزاد

لیموشیرین برای زردی نوزاد

با توضیحات داده شده کاملا روشن است که برای درمان زردی باید به هر طریق ممکن سطح بیلیروبین خون کاهش پیدا کند. مسلما والدین عزیز و مادران گرامی واقف هستند که مصرف لیموشیرین و یا آب آن نمیتواند این وظیفه مهم را انجام دهد چرا که اولا آب لیموشیرین قادر به شکستن این مولکولهای موجود در خون نیستند ثانیا دادن آب لیموشیرین مستقیما به نوزاد جهت درمان زردی به هیچ عنوان توصیه نمیشود چرا که دادن هرگونه ماده غذایی و خوراکی به نوزاد مثل آب انار تا قبل از شش ماهگی ممنوع است و باعث آسیب دیدگی معده و روده نوزاد میگردد.

در پایان توصیه میگردد خانواده های عزیز از روشهای خودسرانه درمان فرزند خود پرهیز نمایند. بهترین راه درمان زردی نوزادان نیز استفاده از دستگاه فتوتراپی در بیمارستان و یا اجاره آن از مراکز معتبر میباشد. برطرف شدن بیماری با استفاده از دستگاه کاملا قطعی و بی خطر می باشد.

 

مرکز فروش و اجاره دستگاه زردی نوزاد نی نی سالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.