تعمیر دستگاه فتوتراپی نوزاد و سرویس آن

بسیاری از شرکتها و مراکز درمانی و همچنین افراد عادی که از انواع دستگاه فتوتراپی نوزاد استفاده فراوان دارند لازم است نحوه سرویس، تعمیر و نگهداری آن را به خوبی بدانند تا بتوانند ضمن صرفه جویی در هزینه ها، بیشترین بازده را از این تجهیزات بدست آورند.

تجهیزات فتوتراپی از هر نوع و مدلی که باشند با توجه به اینکه یک وسیله برقی هستند و دارای لامپ ها و مدارات الکترونیکی حساسی میباشند باید در مقابل نوسانات برق محفوظ بمانند لذا قبل از شروع کار حتما از یک محافظ برق مرغوب استفاده گردد.

در طول استفاده از این دستگاهها به هیچ عنوان روی آن چیزی قرار ندهید. بعضی از والدین در مدت زمانیکه نوزادشان در حال فتوتراپی است کنارش مینشینند و استکان چای خود و یا شیشه شیر فرزند خود و یا هر چیز دیگری را روی آن قرار میدهند. به کرار پیش آمده که استکان چای بر اثر بی دقتی برگشته و روی وسیله ریخته و حتی ممکن است روی نوزاد نیز بریزد که در هر حالت خطرناک است.

تعمیر دستگاه فتوتراپی نوزاد و سرویس آن

پس از اتمام فتوتراپی نیز بهتر است که دستگاه با یک پارچه تمیز شود و هر گونه لکه یا کثیفی و یا رطوبت آن برداشته شده و سپس در کیف قرار گیرد. دستگاه در جای خشک نگهداری گردد.

سرویس و تعمیر دستگاه فتوتراپی نی نی سالم

پس از یک دوره استفاده که برای تجهیزات نی نی سالم 20 هزار ساعت است لامپ های ال ای دی باید تعویض گردند چرا که لامپهای قدیمی دیگر قدرت درمان زردی نوزاد را ندارند. مدارات تایمر و ولوم آنها نیز باید چک و بررسی شده و در صورت سلامت مجددا کالیبره گردند و چنانچه کارآیی مناسب را نداشته باشند تعویض گردند.

از ایرادات متعارف و شایع این تجهیزات پس از یک دوره طولانی کار خرابی ولوم تنظیم نور آن است چرا که عمدتا مشتریان عزیز هنگام تنظیم آن بی احتیاطی کرده و فشار زیادی به آن وارد میکنند که در این حالت ولوم تعمیر و تعویض میگردد.

از دیگر آیتم های تعمیر دستگاه فتوتراپی میتوان به میزان سفتی پایه های جمع شونده آن اشاره نمود که به راحتی با سفت کردن پیچ های نگهدارنده و واشر گذاری اصولی برطرف میگردد.

شکستگی بدنه نیز یکی دیگر از موارد تعمیر و سرویس دستگاه فتوتراپی است که قاعدتا به خاطر عدم مراقبت صحیح اتفاق می افتد و در این صورت لازم است تا قطعه مربوطه تعویض گردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button