از کجا بفهمیم زردی نوزاد خوب شده

وقتی برای کودکی که یرقان دارد اقدامات لازم انجام گردید این سوال برای خانواده ها ایجاد میشود که از کجا بفهمیم زردی نوزاد خوب شده و علائم بهبودی چگونه خود را نشان میدهند و اینکه آیا لازم است که مجددا به پزشک مراجعه نمایند یا نه.

همانطور که بارها عنوان گردید بسیاری از کودکان بدو تولد یرقان دارند. این بیماری علائم دیداری قابل توجه و محسوسی دارند و از همان نگاه اول میتوانیم آن را تشخیص داد ولی در عین حال شدت آن در بعضی بچه ها به قدری ضعیف میباشد که با چشم قابل دیدن نیست و فقط با آزمایش میتوان میزان دقیق آن را تعیین کرد.

در هر صورت پس از تشخیص بیماری طفل و اقداماتی که طبق دستور پزشک انجام شد این سوال مطرح میشود که از کجا بفهمیم زردی نوزاد خوب شده و اینکه چه وقت باید درمان قطع گردد و یا اینکه تا چه مدت ضرورت دارد کودک تحت کنترل باشد.

از کجا بفهمیم زردی نوزاد خوب شده و چکار باید بکنیم؟

از کجا بفهمیم زردی نوزاد خوب شده

با کمی تیز بینی به راحتی میتوان از ظاهر و رنگ پوست بچه بهبودیش را تشخیص داد . اولین جایی که زردی شروع شده رنگ چشم میباشد لذا طبیعی است آخرین جایی که باید خوب شود نیز همان چشمهایش باشد به عبارت دیگر چنانچه رنگ چشمهای نوزاد سفید شده باشد میتوانیم بفهمیم که بیماری از بدنش دفع گردید.

اما جهت حصول بهترین راه برای اطمینان از بهبودی قطعی بچه، گرفتن آزمایش خون است. یعنی پس از اینکه مدت زمان لازم سپری شد و ظاهر کودک نیز بهبودی وی را نشان داد میتوان به آزمایشگاه مراجعه نموده و با دادن آزمایش خون جواب دقیق را بفهمیم . همچنین با استفاده از بیلی چک و اندازه گیری سطح بیلی روبین نیز میتوان پی به بهبودی و خوب شدن کودک برد.

جواب آزمایش خون حدود 2 ساعت طول میکشد و نتیجه آن کاملا درست می باشد اما بیلی چک همان لحظه درجه بیلی روبین را مشخص میکند ولی جواب آن تقریبی خواهد بود.


بهترین راه درمان یرقان نوزادان اجاره دستگاه زردی نوزاد خانگی از مراکز معتبر است. لطفا با ما تماس بگیرید

09125181527

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button