اندازه گیری زردی نوزاد با دستگاه بیلی چک

اندازه گیری زردی نوزاد

یکی از روشهای اندازه گیری زردی نوزاد استفاده از دستگاه بیلی چک یا بیلی روبین متر بدون نیاز به خونگیری و بدون درد و با دقت خوب در منزل میباشد. بیلی چک وسیله ای سبک و کوچک با کاربری بسیار آسان می باشد که توسط آن میتوان میزان بیلی روبین خون نوزاد را فقط از طریق تماس با سطح پوست اندازه گیری نمود.

اندازه گیری زردی نوزاد با دستگاه بیلی چک

برای استفاده از این دستگاه نیاز به نمونه گیری خون از کودک نمی باشد در نتیجه هیچگونه درد و ناراحتی و یا خطر عفونت ها بیمارستانی بچه را تهدید نمی کند.

برای استفاده کافی است دستگاه بیلی روبین متر را به پیشانی بچه بچسبانید، پس از چند ثانیه تامل، سطح بیلیروبین موجود در خون توسط نمایشگر موجود روی آن نمایش داده میشود. دقت اندازه گیری زردی نوزاد اگر چه به اندازه آزمایش با خون نیست اما چنانچه دستگاه بیلی چک از نوع مرغوب باشد قابل قبول است.

مزایای دستگاه بیلی چک جهت اندازه گیری زردی نوزاد

  • کاهش استرس و ناراحتی والدین به دلیل عدم نیاز به گرفتن خون در روز های اولیه تولد
  • امکان انجام آزمایش های روزانه برای کودکان دارای علائم زردی در منزل
  • استفاده راحت و آسان بدون ایجاد هیچگونه درد و ناراحتی برای کودک
  • اطلاع یافتن از درجه زردی نوزاد در عرض چند ثانیه

تشخیص زردی نوزاد با موبایل

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی اپلیکیشن تشخیص و تست زردی نوزاد بدون خونگیری قابل نصب در گوشی های هوشمند موبایل به نام Bilicam ( اندازه گیری زردی نوزاد با موبایل ) روانه بازار شده است. بیلی کم از دقت بالایی در تعیین میزان زردی نوزاد برخوردار است و به راحتی و توسط اشخاص غیر حرفه ای و غیر متخصص نیز امکان پذیر است لذا نیاز والدین به مراکز درمانی و بیمارستانی مرتفع میگردد.

اپلیکیشن جدید گوشی‌های هوشمند به راحتی قابل نصب بر روی انواع گوشی های تلفن همراه بوده و با آن می‌توان در چند ثانیه میزان یرقان نوزادی را مشخص نمود. متاسفانه این نرم افزار که البته با یک ویجت موبایلی همراه میباشد هنوز در کشور ما ارائه نشده است.

 

مرکز فروش و اجاره دستگاه زردی نوزاد نی نی سالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.