اندازه گیری زردی نوزاد در منزل با بیلی چک

      دیدگاه‌ها برای اندازه گیری زردی نوزاد در منزل با بیلی چک بسته هستند

اندازه گیری زردی نوزاد در منزل با بیلی چک بدون نیاز به خونگیری

یکی از روشهای اندازه گیری زردی در نوزاد استفاده از دستگاه بیلی چک یا بیلی روبین متر بدون نیاز به خونگیری و بدون درد و با دقت خوب در منزل است.

بیلی چک وسیله ای سبک و کوچک با کاربری بسیار آسان می باشد. برای استفاده از این دستگاه نیاز به نمونه گیری خون از کودک نمی باشد در نتیجه هیچگونه درد و ناراحتی و یا خطر عفونت ها بیمارستانی بچه را تهدید نمی کند.

برای استفاده کافی است دستگاه بیلی روبین متر را به پیشانی نوزاد بچسبانید، پس از چند ثانیه تامل، سطح بیلی روبین موجود در خون نوزاد توسط نمایشگر موجود روی آن نمایش داده میشود. دقت اندازه گیری زردی نوزاد اگر چه به اندازه آزمایش با خون نیست اما چنانچه دستگاه بیلی چک از نوع مرغوب باشد قابل قبول است. 

 

 

سایر مزایای بیلی چک

  • با استفاده از این وسیله نه تنها هیچگونه آسیبی بچه را تهدید نمی کند، بلکه استفاده از آن بسیار راحت می باشد
  • با انجام این آزمایش در منزل والدین در کمتر از ۱ دقیقه از میزان یرقان فرزند خود مطلع می گردند.

تعیین عدد زردی نوزاد با موبایل

اندازه گیری زردی نوزاد با بیلی چک

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی اپلیکیشن تست زردی نوزاد بدون خونگیری با موبایل به نام بیلی کم ( Bilicam ) روانه بازار شده است.

بیلی کم از دقت بالایی برخوردار است و به راحتی و توسط اشخاص غیر حرفه ای و غیر متخصص نیز امکان پذیر است لذا نیاز والدین به مراکز درمانی و بیمارستانی مرتفع میگردد.

اپلیکیشن جدید گوشی‌های هوشمند به راحتی قابل نصب بر روی انواع گوشی های تلفن همراه است و با آن می‌توان در چند ثانیه میزان یرقان نوزادان را مشخص نمود. متاسفانه این نرم افزار که البته به همراه یک ویجت موبایلی است هنوز در کشور ما ارائه نشده است.

Summary
اندازه گیری زردی نوزاد در منزل با بیلی چک
Article Name
اندازه گیری زردی نوزاد در منزل با بیلی چک
Description
یکی از روشهای اندازه گیری زردی نوزاد استفاده از دستگاه بیلی چک یا بیلی روبین متر بدون نیاز به خونگیری و بدون درد در منزل است.
Author
Publisher Name
مرکز درمان زردی نوزادان نی نی سالم
Publisher Logo