اندازه گیری زردی نوزاد در منزل با بیلی چک

اندازه گیری زردی نوزاد با بیلی چک

اندازه گیری زردی نوزاد در منزل با بیلی چک بدون خونگیری

یکی از روشهای اندازه گیری زردی در نوزاد استفاده از دستگاه بیلی چک یا بیلی روبین متر بدون نیاز به خونگیری و بدون درد و با دقت خوب در منزل است. بیلی چک وسیله ای سبک و کوچک با کاربری بسیار آسان می باشد که میتواند میزان بیلی روبین خون نوزاد را فقط از طریق تماس با سطح پوست اندازه گیری کند. برای استفاده از این دستگاه نیاز به نمونه گیری خون از کودک نمی باشد در نتیجه هیچگونه درد و ناراحتی و یا خطر عفونت ها بیمارستانی بچه را تهدید نمی کند.

برای استفاده کافی است دستگاه بیلی روبین متر را به پیشانی نوزاد بچسبانید، پس از چند ثانیه تامل، سطح بیلی روبین موجود در خون نوزاد توسط نمایشگر موجود روی آن نمایش داده میشود. دقت اندازه گیری زردی نوزاد اگر چه به اندازه آزمایش با خون نیست اما چنانچه دستگاه بیلی چک از نوع مرغوب باشد قابل قبول است.

مزایای بیلی چک

  • کاهش استرس و ناراحتی والدین به دلیل عدم نیاز به خونگیری مکرر در روز های اولیه تولد نوزاد
  • امکان انجام آزمایش های روزانه برای نوزادان مشکوک به زردی در منزل پس از ترخیص از بیمارستان بدون اینکه هیچ درد و ناراحتی به نوزاد وارد گردد
  • با استفاده از این وسیله نه تنها هیچگونه آسیبی بچه را تهدید نمی کند، بلکه استفاده از آن بسیار راحت می باشد
  • اطلاع یافتن از درجه زردی نوزاد در عرض چند ثانیه

 

تعیین عدد بیلی روبین با موبایل

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی اپلیکیشن تست زردی نوزاد بدون خونگیری قابل نصب در گوشی های هوشمند موبایل به نام بیلی کم ( Bilicam ) روانه بازار شده است. بیلی کم از دقت بالایی در تعیین میزان زردی نوزاد برخوردار است و به راحتی و توسط اشخاص غیر حرفه ای و غیر متخصص نیز امکان پذیر است لذا نیاز والدین به مراکز درمانی و بیمارستانی مرتفع میگردد.

اندازه گیری زردی نوزاد در منزل با بیلی چک

اپلیکیشن جدید گوشی‌های هوشمند به راحتی قابل نصب بر روی انواع گوشی های تلفن همراه است و با آن می‌توان در چند ثانیه میزان یرقان نوزادان را مشخص نمود. متاسفانه این نرم افزار که البته به همراه یک ویجت موبایلی است هنوز در کشور ما ارائه نشده است.

 

مرکز فروش و اجاره دستگاه زردی نوزاد نی نی سالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.