حجامت برای زردی نوزاد

حجامت برای زردی نوزاد توصیه نمیشود و عموم پزشکان در سراسر جهان آن را قبول ندارند و بر این باورند که حجامت لاله گوش نه تنها اثری در درمان زردی نوزادان ندارد بلکه عوارض نیز دارد.

حجامت چیست؟

حجامت یا بادکش درمانی (cupping therapy) یکی از روشهای سنتی درمان است که در از قدیم الایام در همه افراد از کودک تا بزرگسال مورد استفاده قرار میگرفته است و به صورتهای حجامت خشک، مرطوب و آتشی انجام میگیرد. عمده این اتفاق در کشورهای آسیایی و خاورمیانه شیوع دارد.

بادکش درمانی با استفاده از یک فنجان در یک نقطه از بدن و ایجاد مکش در آن نقطه است. در زیر فنجان در نقطه مکش خون جمع شده و سپس با تیغ زدن تخلیه میشود.

بسیاری از مردم و حکمای قدیم حجامت را یکی از روشهای درمان میدانند و معتقدند که میتواند بسیاری از امراض را برطرف نماید اما در مقابل بسیاری از علما و اطبا در جهان انجام حجامت برای درمان انواع بیماری را نفی کرده ضمن اینکه آن را منشا بسیاری از بیماریها میدانند.

توصیه میشود چنانچه کودکی زردی داشت به جای انجام هرگونه عملی که باعث تاخیر در بهبودی نوزاد شود از دستگاه استفاده گردد. برای خرید و یا اجاره دستگاه زردی نوزاد با ما تماس بگیرید 09125181527

آیا حجامت برای زردی نوزاد مفید است؟

بسیاری از نوزادان وقتی به دنیا می آیند زردی دارند. زردی عبارت است از تجمع بیش از اندازه مولکولی به نام بیلی روبین در خون. به عبارت دیگر مولکولهای بیلی روبین به صورت گسترده در خون نوزاد وجود دارد و همین مسئله باعث زرد شدن رنگ پوست نوزاد میشود.

اما این سوال مطرح است که چگونه وقتی بیلی روبین در سطح کل خون پخش گردیده است میتواتد توسط حجامت که به صورت نقطه ای عمل میکند بیماری را درمان نماید؟! بنابراین بسیاری از پزشکان حجامت برای زردی نوزاد را مفید نمیدانند و آن را عملی بیهوده در نظر میگیرند و معتقدند که کاهش بیلیروبین باید در سطح کل بدن و خون کودک انجام شود.

ضمنا پزشکان معتقدند حجامت لاله گوش نوزاد نیز عملی است که هیچگونه پایه علمی ندارد و انجام آن ضمن اینکه عوارض بدی برای کودک دارد باعث آزار و اذیتش میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *