برای رفع زردی نوزاد مادر چه بخورد

برای رفع زردی نوزاد مادر چه بخورد ؟ اگر چه روشهای مختلفی برای خوب شدن نوزادان پس از تولد وجود دارد اما تغذیه مناسب مادر نیز میتواند مفید باشد.

فرزندانی که با زردی متولد میشود باید کمترین زمان ممکن بیماریشان بهبود یابد. فارغ از این که در بعضی از کودکان شدت آن به اندازه ای کم است که خود به خود بهبود میابد اما برای بقیه نوزادان باید از یکی از روشهای درمانی استفاده گردد.

اما در عین حال جهت تسریع روند بهبودی، مادران نیز میتوانند با داشتن تغذیه مناسب و خوردن غداهای مفید به این امر کمک نمایند. البته این روش بهبود برای کودکانی مفید خواهد بود که از شیرمادر تغذیه میکنند و نه از شیر خشک. اما این سوال پیش می آید که برای رفع زردی نوزاد مادر چه بخورد و یا چه چیزی مضر بوده و بهتر است که آن را میل نکند.

برای رفع زردی نوزاد مادر چه بخورد

به طور کلی ترکیبات شیرمادر از نوع غدایی که میخورد به وجود می آید بنابراین بسیار اهمیت دارد که مادر چه غذایی بخورد به خصوص اگر نوزاد با یرقان دارند.


بهترین راه رفع یرقان اجاره دستگاه فتوتراپی خانگی از مراکز معتبر است. لطفا با ما تماس بگیرید

09125181527


تغذیه مادر برای رفع زردی نوزاد

به طور عامیانه هر مادر عزیزی باید زیاد آب بخورد تا تولید شیرش بیشتر شده و بتواند شیر بیشتری نیز به فرزند خود بدهند. خوردن غلات، سبزیجات تازه و بعضی از میوه ها از جمله لیموشیرین، آب انار و همچنین میوه هایی که فیبر زیادی دارند مثل توت، بلوبری و انبه مفید هستند.

اما یکسری از غداها نیز نباید مصرف شوند چرا که میتواند مدت زمان رفع زردی نوزاد را افزایش و طول زمان خوب شدن آن را زیاد نماید. این غذاها شامل غذاهای تند و پر ادویه و همچنین نوشیدنیهای خیلی شیرین و پرقند هستند. ضمنا مامان شیرده به هیچ عنوان نباید الکل بخورد چرا که مصرف آن شدت بیماری را خیلی سریع افزایش میدهد. بهنر است مرکبات نیز در حداقل ممکن مصرف شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button