برای رفع زردی نوزاد مادر چه بخورد

برای رفع زردی نوزاد مادر چه بخورد ؟ اگر چه روشهای مختلفی برای درمان نوزادان پس از تولد وجود دارد اما تغذیه مناسب مادر نیز میتواند در این زمینه مفید باشد.

نوزادی که با زردی متولد میشود باید بیماریش رفع شده و بهبود یابد. فارغ از این که در بعضی از کودکان شدت آن به اندازه ای کم است که خود به خود بهبود میابد بقیه نوزادان باید از یکی از روشهای درمانی استفاده نمایند که البته مهمترین و بهترین آن اجاره دستگاه فتوتراپی میباشد.

اما در عین حال جهت تسریع در روند درمان نوزاد مادران نیز میتوانند با داشتن تغذیه مناسب و خوردن غداهای مفید به این امر کمک نمایند. البته این روش رفع بیماری برای کودکانی مفید خواهد بود که از شیرمادر تغذیه میکنند و نه از شیر خشک. اما این سوال پیش می آید که برای رفع زردی نوزاد مادر چه بخورد و یا چه چیزی مضر بوده و بهتر است که آن را میل نکند.

برای رفع زردی نوزاد مادر چه بخورد

به طور کلی ترکیبات شیرمادر از نوع غدایی که میخورد به وجود می آید بنابراین بسیار اهمیت دارد که مادر چه غذایی بخورد به خصوص اگر فرزند با یرقان دارند.


بهترین راه درمان یرقان اجاره دستگاه زردی نوزاد خانگی از مراکز معتبر است. لطفا با ما تماس بگیرید

09125181527


تغذیه مادر برای رفع زردی نوزاد

به طور عامیانه هر مادر عزیزی باید زیاد آب بخورد تا تولید شیرش بیشتر شده و بتواند شیر بیشتری نیز به فرزند خود بدهند. خوردن غلات، سبزیجات تازه و بعضی از میوه ها از جمله لیموشیرین، آب انار و همچنین میوه هایی که فیبر زیادی دارند مثل توت، بلوبری و انبه مفید هستند.

اما یکسری از غداها نیز نباید مصرف شوند چرا که میتواند زردی را در نوزاد افزایش و مدت رفع آن را زیاد نماید. این غذاها شامل غذاهای تند و پر ادویه و همچنین نوشیدنیهای خیلی شیرین و پرقند هستند. ضمنا مامان شیرده به هیچ عنوان نباید الکل بخورد چرا که مصرف آن شدت بیماری را خیلی سریع افزایش میدهد. بهنر است مرکبات نیز در حداقل ممکن مصرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *