شرایط نگهداری نوزاد در دستگاه زردی

خانواده های محترم و والدین عزیز باید به شرایط نگهداری نوزاد در دستگاه زردی کاملا واقف باشند تا بتوانند بهترین نتیجه را از فتوتراپی بدست بیاورند.

پس از اینکه والدین محترم با تشخیص پزشک و یا از طریق آزمایش فهمیدند که فرزندشان زردی دارد و باید درمان گردد قطعا بهترین پیشنهاد استفاده از فتوتراپی و قرار دادن کودک در آن است و در این صورت خانواده های عزیز با شناسایی مراکز مختلف نسبت به خرید و یا اجاره تجهیزات درمانی با ضوابط و شرایط خاص اقدام مینمایند.

روشن است که هر کدام از مراکز مختلف درمانی یونیت های متفاوت با برندهای مختلفی را ارائه میدهند و لذا دستورالعمل استفاده و نگهداری از هر کدام نیز با هم فرق دارد. در این حالت ضرورت دارد پدران و مادران عزیز با مطالعه دقیق دفترچه راهنمای هر محصول ضمن مشاوره با کارشناسان مرکز مربوطه علی رغم آشنایی با روش کار آنها، نحوه قرار دادن نوزاد در دستگاه فتوتراپی به طور صحیح را به درستی بیاموزند تا فرزندشان را در کمترین زمان ممکن درمان نمایند.

شرایط نگهداری نوزاد در دستگاه زردی شرکت نی نی سالم

شرکت نی نی سالم با توجه به قدمت فعالیت و داشتن کارشناسان و مهندسان خبره تجهیزات مختلف فتوتراپی را با مهندسی معکوس از برندهای مطرح دنیا طراحی و تولید کرده که این تجهیزات دارای لامپ های ال ای دی مخصوص بوده و میتواند بیلی روبین خون را که عامل یرقان میباشد با قدرتی بی نظیر از بین ببرد. این تجهیزات بدون چشم بند بوده و لذا استفاده از آن بسیار راحت می باشد.

شرایط نگهداری نوزاد در دستگاه زردی فتوتراپی

در حقیقت شرایط نگهداری نوزاد در دستگاه زردی تولیدی این مرکز به حدی آسان میباشد که تنها با خواندن یکبار دستورالعمل و یا دیدن فیلم آموزشی به راحتی انجام میشود که عبارتند از:

  • سیم را به برق زده و حدود 10 دقیقه صبر کنید تا دماسنج دمای محیط را به درستی سنجش نماید. دمای اتاق کودک باید حدود 28 درجه سانتی گراد مطابق با دماسنج  باشد
  • بچه را کاملا لخت کرده و آلت تناسلی اش را با پوشک بپوشانید با این شرایط که نور به آن برخورد نکند
  • با توجه به اینکه این مدل بدون چشم بند است کودک را به گونه ای زیر دستگاه زردی قرار دهید تا سرش بیرون از آن باشد
  • با توجه به شدت یرقان نور را تنظیم کنید. برای درجه کمتر از 10، ولوم را روی یک، 10 تا 15 ولوم را روی 2 و برای شدتهای بیشتر بیماری ولوم را روی 3 نگهداری نمایید
  • دکمه تایمر را فشار دهید تا وسیله روشن شود

بعد از 2 ساعت، یونیت به طور اتوماتیک خاموش شده و بوق هشدار زده میشود. به مدت یکساعت فرصت دارید نوزاد را بیرون آورده، پوشکش را عوض و به طور کامل به او شیر بدهید. هر چه میزان شیردهی بیشتر باشد بهتر است. این روند را تا دوره کامل درمان ادامه دهید. قطعا بعد از 24 تا 48 ساعت فرزندتان کاملا خوب خواهد شد.

1 دیدگاه دربارهٔ «شرایط نگهداری نوزاد در دستگاه زردی»

  1. سلام، اگه ممکنه توضیح بیشتری در خصوص شرایط استفاده از دستگاه زردی با لامپ مهتابی و تفاوت قدرت درمانی فلورسنت با ال ای دی بدید، ممنون از مقاله خوبتون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button