آزمایش زردی نوزاد باید چند باشد

برای یک پزشک و والدین کودکی که تازه به دنیا آمده بسیار مهم است که از هر طریق ممکن بدانند آزمایش زردی نوزاد باید چند باشد و همچنین تفسیر و جواب آن را به درستی درک کنند تا نسبت به درمان بیماری احتمالی بچه اقدام نمایند.

ممکن است چشم ها و پوست بچه از همان روز تولد زردرنگ باشد و یا این تغییر رنگ تا چند روز بعد (معمولا 4 تا 5 روز) بعد از تولد خود را نشان دهد. در صورت بروز چنین حالتی باید در کمترین زمان ممکن با انجام آزمایش های مختلف از شدت بیماری مطلع شد زیرا کم اهمیتی به آن و گذشت زمان شرایط را سخت و سخت تر میکند.

به طور کلی از سه طریق میتوان میزان یرقان در نوزادان را اندازه گیری نمود. یکی از این روشها استفاده از جداول مرتبط هستند که البته نیاز به تجربه نیز دارند. روش دیگر نیز استفاده از دستگاه بیلی چک یا بیلی روبین متر میباشد که در مدت زمان بسیار کوتاهی شدت بیماری را مشخص مینماید. البته دقت آن نیز بستگی به برند و مارک آن دارد. بهترین روش نیز آزمایش زردی نوزاد با دادن چند قطره خون در آزمایشگاه است که کمی سخت و زمان بر بوده ولی بسیار دقیق می باشد.


بهترین راه درمان یرقان نوزادان اجاره دستگاه زردی نوزاد خانگی از مراکز معتبر است. لطفا با ما تماس بگیرید

09125181527


آزمایش زردی نوزاد باید چند باشد

تفسیر آزمایش زردی نوزاد

کافیست کودک را به آزمایشگاه برده تا پرستار چند قطره خون جهت تعیین درجه زردی نوزاد معمولا از کف پا بگیرد. پیشنهاد میشود حتما به آزمایشگاههای معتبر مراجعه نمایید. سپس سطح بیلیروبین با دادن خون اندازه گیری میشود. بیلی روبین ماده ایست که در خون حل شده و عامل ایجاد یرقان میباشد. علت ایجاد بیلیروبین نیز کم کاری کبد نوزادان است. چنانچه پس از آزمایش زردی نوزاد سطح بیلیروبین بیشتر از حد استاندارد باشد (بیشتر از 5 میلی گرم در دسی لیتر) یعنی کودک یرقان دارد.

بیلی روبین مازاد به هر طریقی بابد از بدن دفع گردد. دستگاه فتوتراپی همین کار را انجام میدهد. نوری که از منبع تابش این دستگاهها به بدن کودک برخورد میکنند از پوست گذر کرده و این مولکولهای بیلیروبین را خرد میکنند. سپس این مولکولهای خرد شده و شکسته شده از طریق ادرار و مدفوع دفع میگردند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button