سوالات و پرسشهای متداول

در این مقاله سوالات و پرسشهای متداول در خصوص زردی نوزادان و رفع و درمان این بیماری با استفاده از دستگاه های فتوتراپی ارائه گردیده است.

سوالات و پرسشهای متداول زردی نوزادان

  • چرا نوزاد من زردی دارد؟

به طور کلی زردی نوزادان در سراسر جهان بسیار شایع است و مختص به شما نیست. تقریبا 80 درصد فرزندان هنگامد تولد این بیماری را دارند.

  • علت به وجود آمدن زردی چیست؟

علت اصلی زردی وجود بیلی روبین در خون کودک است. وجود بیلی روبین تا اندازه معینی در خون مشکلی ایجاد نمیکند ولی چنانچه شدت آن زیاد شود باعث زرد شدن رنگ پوست بچه میشود.

  • چرا در خون بعضی از نوزادان بیلی روبین وجود دارد؟

بیلی روبین در حجم کم در خون همه نوزادان وجود دارد ولی شدت آن در بعضی کودکان زیاد است. علت آن هم این است که کبدشان به طور کامل شکل نگرفته و لذا عملکرد درستی نخواهد داشت. مولکولهای بیلی روبین نیز توسط کبد کنترل میشوند در نتیجه کودکانی که کبدشان کاملا رشد نکرده مستعد زردی هستند.

  • یرقان نوزادان چیست؟

یرقان همان زردی است و در حقیقت اصطلاح علمی و پزشکی آن میباشد.

  • چگونه متوجه شویم که فرزندمان زردی دارد؟

زردی معمولا پس از سه یا چهار روز پس از تولد نمایان میشود. توصیه میشود در این هنگام به صورت و به خصوص چشمهای نوزاد با دقت نگاه کنید. هر گونه زرد شدن سفیدی چشم میتواند نشانه بروز بیماری باشد. در صورت شک وشبهه میتوان از طریق آزمایش خون و یا دستگاه بیلی چک نیز به بیماری مذکور پی برد.

سوالات و پرسشهای متداول

  • آیا زردی نوزاد خطرناک است؟

اگر بیماری به موقع تشخیص داده شود به راحتی و با هزینه پایین درمان میگردد. برعکس اگر در تشخیص آن سهل انگاری شود این بیماری میتواند اثرات مخرب و غیر قابل جبرانی داشته باشد.

  • زردی چگونه درمان میشود؟

این بیماری را میتوان در سه دسته تقسیم بندی نمود:

1- شدت خفیف

عدد زردی در این حالت کمتر از 8 است. چنانچه روند آن افزایشی نباشد احتمال دارد به مرور و خود به خود رفع گردد. البته استفاده از روشهای طب سنتی و گیاهان دارویی نیز میتواند بسیار موثر باشد. شیردهی فراوان نیز بسیار مفید است.

2- شدت متوسط

درجه زردی در این حالت بین 8 تا 20 میلی گرم بر دسی لیتر است. بهترین راه درمان در این وضعیت استفاده از دستگاه فتوتراپی است. این دستگاه با تابش نور مخصوص بر بدن بدون لباس نوزاد میتواند یرقان را حداکثر تا 72 ساعت درمان نماید. استفاده از دستگاههای مرغوب هیچگونه خطر و یا عوارضی ندارد لذا والدین عزیز هیچ نگرانی در این خصوص نخواهند داشت.

3- شدت زیاد

چنانچه عدد زردی بالاتر از 20 باشد احتمالا پزشک دستور تعویض خون نوزاد را خواهد داد. به هیچ عنوان جای نگرانی نیست چون تعداد کودکانی که خونشان تعویض میشود نیز زیاد است و همگی آنها پس از تعویض خون کاملا بهبود یافتند. فقط لازم است هر اقدامی که تحت نظر پزشک متخصص انجام شود.

آیا لازم است برای درمان زردی فرزندمان را به بیمارستان ببریم؟

دستگاههای فتوتراپی هم نوع بیمارستانی دارند و هم نوع خانگی. از لحاظ کیفیت درمانی بیا اینها تفاوت خاصی وجود ندارد. بعضی از والدین فرزند خود را در بیمارستان بستری میکنند و از تجهیزات بیمارستانی و همچنین پرستاران خدمت میگیرند و در مقابل نیز بعضی از خانواده ها ترجیح میدهند کودک را در خانه و در آغوش خود درمان نمایند.

دستگاه فتوتراپی خانگی را چگونه تهیه کنیم؟

میتوان با یک جستجوی ساده در گوگل و یا گوگل مپ تعداد زیادی از مراکز درمانی که دستگاه زردی اجاره میدهند را بیابید و با یک تماس دستگاه را تحویل بگیرید. فقط دقت نمایید این خدمات را از مراکز معتبر که سابقه طولانی تری دارند دریافت کنید. میتوانید با کارشناسان و مشاورین مرکز نی نی سالم تماس گرفته و ضمن دریافت مشاوره رایگان از بهترین نوع دستگاههای درمانی که منطبق با آخرین تکنولوژی روز دنیا هستند استفاده نمایید. تجهیزات درمانی نی نی سالم با لامپهای ال ای دی و بدون عوارض و بدون نیاز به چشم بند هستند و به خاطر اینکه از نوع سه بعدی میباشند فرزند دلبند شما را در کوتاهترین زمان ممکن درمان مینمایند.

تماس با کارشناسان نی نی سالم به صورت شبانه روزی:

09125181527

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button