بهترین دما برای نوزاد و دمای مناسب محیط اتاق نوزادان

دمای اتاق برای زردی نوزاد

با توجه به اینکه نوزاد تازه متولد شده نمیتواند خودش بیان کند که سردشه یا گرمشه پس ضرورت دارد والدین بهترین دمای مناسب برای محیط و اتاق نوزاد را فراهم کنند تا فرزند دلبندشان در محیط دلپذیر رشد نماید.

بعضی از والدین دمای اتاق نوزاد را با طبع خود تنظیم میکنند مثلا اگر خودشان سرمایی هیتند اتاق کودکشان را خیلی گرم میکنند و برعکس اگر گرمایی باشند اطاق کودکشان را خیلی خنک نگه میدارند که البته هر دوی اینها میتواند به نوزاد آسیب برساند و سلامتی وی را در معرض خطر قرار دهد.

بنابر این لازم است والدین با دانستن دمای مناسب اتاق نوزاد و با استفاده از دماسنج های دیجیتالی دقیق محیط آرامی را برای کودک دلبند خود فراهم آورند.

دمای مناسب محیط اتاق نوزاد چقدر است؟

دمای محیط کاملا بستگی به میزان پوشش نوزاد دارد. برای مثال دمای 28 درجه سلسیوس برای نوزاد با پوشش و لباس کم و نازک مناسب است ولی همین دما برای نوزادی که با لباسهای مختلف و پتو پوشانده شده زیاد است. همچنین این دما در زمستان خوب است ولی در تابستان میتواند اندکی زیاد باشد.

چیزی که خیلی برای خانواده ها اهمیت دارد میزات تهویه اتاق نوزاد است. نوزاد را در اتاقی بخوابانید که هوا کاملا در آن جریان داشته باشد. همیشه سعی کنید تا محلی که نوزاد در آن خوابیده است مثل تخت را خلوت کنید تا گردش هوا به راحتی انجام پذیرد. بهتر است برای داشتن دمای متعادل به جای پوشاندن بیش از حد نوزاد، تهویه اتاق را تنظیم کنید.

دمای مناسب اتاق برای نوزادی که زردی دارد

تعداد قابل توجهی از نوزادان هنگام تولد زردی دارند و بسیاری از والدین این بیماری فرزند خود را با انتقال دستگاه در منزل خود درمان میکنند. همانطور که والدین عزیز و گرامی استحضار دارند هنگام استفاده از تجهیزات فتوتراپی، کودک باید کاملا لخت بوده و فقط با پوشک و چشم بند باشد. چنانچه میزان دمای اتاق خنک تر از حد توصیه شده باشد با توجه به اینکه کودک بدون لباس است  و جسم چند روزه اش بسیار لطیف و ظریف است امکان سرما خوردگی بچه وجود دارد.

دمای اتاق برای زردی نوزاد

از طرفی گرما خود عامل افزایش درجه زردی است و چنانچه دمای اتاق نوزاد بیشتر از مقدار توصیه شده باشد روند خوب شدن بچه کند شده و درمان زردی به تاخیر می افتد. از این رو واضح است که مناسب بودن دمای اتاق نوزاد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دمای مناسب برای اتاق کودک هنگام استفاده از دستگاه طبق دماسنج دیجیتال باید حدود 28 درجه سانتی گراد باشد. دمای کمتر از این مقدار می تواند باعث سرماخوردگی بچه شده که مشکلات خود را به همراه دارد و دمای بیشتر از مقدار عنوان شده نیز باعث تشدید بیماری زردی شده و روند درمان را با مشکل مواجه می کند. پس لازم است جهت بهبود سریعتر و بهتر بچه دمای اتاق به حدود 28 تنظیم گردد.

 

مرکز فروش و اجاره دستگاه زردی نوزاد نی نی سالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.