دمای اتاق برای زردی نوزاد

دمای اتاق برای زردی نوزاد

دماسنج دیجیتال با نمایش دقیق دمای محیط اتاق در دستگاه برای زردی نوزاد یکی از موارد مهم و حیاتی و بسیار تاثیر گذار در درمان نوزادان است. هنگام استفاده از دستگاه زردی نوزاد میزان دمای هوای اتاق باید به طور دقیق رصد گردد. بنابر این دستگاه های فتوتراپی مدرن به دماسنج های دقیق دیجیتال تجهیز شده اند که میزان دمای محیطی که نوزاد در آن قرار دارد را به دقت به نمایش میگذارند.

همانطور که والدین عزیز و گرامی استحضار دارند هنگام استفاده از دستگاه فتوتراپی، کودک باید کاملا لخت بوده و فقط با پوشک و چشم بند باشد. چنانچه میزان دمای اتاق خنک تر از حد توصیه شده باشد (با مشاهده دماسنج دیجیتال دستگاه زردی میتوان به میزان دما پی برد) با توجه به اینکه کودک بدون لباس است  و جسم چند روزه اش بسیار لطیف و ظریف است امکان سرما خوردگی بچه وجود دارد.

دمای اتاق برای زردی نوزاد

دمای مناسب اتاق برای زردی نوزاد

از طرفی گرما خود عامل افزایش درجه زردی است و چنانچه دمای اتاق نوزاد بیشتر از مقدار توصیه شده باشد روند خوب شدن بچه کند شده و درمان زردی به تاخیر می افتد. از این رو واضح است که مناسب بودن دمای اتاق نوزاد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بنابر این یکی از تجهیزات بسیار مهم و کاربردی که بر روی انواع دستگاه فوتوتراپی وجود دارد دماسنج دیجیتال است. با توجه به اهمیت موارد گفته شده کیفیت و دقت دماسنج بکار گرفته شده در تجهیزات فتوتراپی نیز بسیار مهم است زیرا که درمان یرقان در دمای بهینه باعث کاهش عوارض دستگاه زردی میشود.

کلیه دستگاه های شرکت نی نی سالم دارای نشانگر درجه حرارت اتاق نوزاد به صورت الکترونیکی و دیجیتالی و بسیار دقیق می باشند و تنظیم دمای محیط نوزاد مطابق با دمای استاندارد میتواند تاثیر بسزایی در افزایش سرعت درمان بیماری مذکور داشته باشد.

دمای مناسب برای اتاق کودک هنگام استفاده از دستگاه فتوتراپی خانگی کودکان طبق دماسنج دیجیتال باید حدود 28 درجه سانتی گراد باشد. دمای کمتر از این مقدار می تواند باعث سرماخوردگی بچه شده که مشکلات خود را به همراه دارد و دمای بیشتر از مقدار عنوان شده نیز باعث تشدید بیماری زردی شده و روند درمان را با مشکل مواجه می کند. پس لازم است جهت بهبود سریعتر و بهتر بچه دمای اتاق به حدود 28 تنظیم گردد.

 

مرکز درمان زردی نوزادان نی نی سالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.