قرص زردی نوزاد فنوباربیتال

آیا قرص فنوباربیتال جهت درمان زردی نوزاد خوب است؟

قرص زردی نوزاد فنوباربیتال جهت درمان زردی به هیچ عنوان توصیه نمیگردد و حتی ممکن است که مصرف آن به شدت برای کودک مضر باشد و روند درمانی را مختل نماید. در بسیاری از نوزادانی که برای رفع زردی به آنها قرص فوق داده میشود به علت عوارض خطرناکی که ایجاد میکند وضعیت وخیمی پیدا کرده و در بیمارستان بستری میشوند.

قرص فنوباربیتال چیست؟

قرص زردی نوزاد فنوباربیتال

به طور کلی این قرص با تاثیر گذاری بر روی مغز عملکرد آن را ضعیف میکند. عمده مصرف این قرص ها نیز برای ترک اعتیاد است. متاسفانه مشاهده شده که بسیاری از همکاران پزشک از این قرص برای درمان زردی نوزادان استفاده میکنند که کار بسیار اشتباه و پر خطری است. در واقع با دادن این دارو به کودک صورت مسئله را پاک میکنند و به هیچ عنوان کاهش زردی اتفاق نمی افتد. به عبارت دیگر استفاده از این قرص علائم زردی نوزاد را از بین میبرد و والدین فکر میکنند که فرزندشان خوب شده است در حالیکه اصلا اینطور نیست و چه بسا وضعیت نوزاد وخیم میشود.

نوزاد با خوردن قرص چه حالتی پیدا میکند؟

قرص فنوباربیتال یک داروی ضد تشنج است که با خوراندن آن به بچه حالت خواب آلودگی در وی ایجاد شده و به خواب میرود. این مسئله باعث میشود که مقدار شیری که نوزاد باید بخورد کاهش یافته و در نتیجه زردی وی درمان نمیشود چرا که یکی از راههای کاهش یرقان کودک شیر خوردن به مقدار زیاد است.

پیشنهاد میگردد چنانچه زردی نوزاد کم باشد از قطره خوراکی بیلی ناستر که یک داروی گیاهی است و هیچ خزری نیز برای کودک ندارد استفاده نمایند ضمن اینکه شیر دهی به کودک را نیز افزایش دهند. چنانچه مادر شیر کافی نداشته باشد میتوان از شیر خشک کمک گرفت.

اگر درجه زردی نوزاد بالا باشد نیز بهترین راه درمان آن استفاده از دستگاه زردی نوزادان است که هم بهبودی یرقان در آن قطعی است و هم به هیچ عنوان عوارض ندارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس بگیرید