آیا شیر خشک برای رفع زردی نوزاد مفید است؟

شیر خشک برای زردی نوزاد

زردی در بعضی از نوزادان تازه متولد شده وجود دارد و قاعدتا عمده آنها نیز از مادر تغذیه میکنند ولی ترکیبات شیر در بعضی از مادران به گونه ایست که باعث افزایش شدت بیماری میگردد که در صورت بروز چنین وضعیتی لازم است شیر مادر برای مدت محدودی قطع شده و بهترین شیر خشک جایگزین آن گردد تا زردی نوزاد درمان گردد.

زردی ناشی از شیر مادر چه مدت طول میکشد ؟

ترکیبات غذایی شیر بعضی از مادران به گونه ایست که پس از شیر دادن به کودک باعث افزایش شدت زردی در نوزادان میشود و علت آن هم میتواند ژنتیکی باشد و هم میتواند به تغذیه مادر در دوران بارداری مرتبط باشد.

بسیار واضح است که خواص و نوع غذایی که مادر مصرف میکند به طور مستقیم بر شیرش تاثیر میگذارد و این خواص غذایی به طور غیر مستقیم از طریق شیر دادن به بدن نوزاد وارد میگردد لذا خیلی اهمیت دارد که مادر شیرده چه غذایی مصرف کند. به طور کلی مواد غذایی دیر هضم مثل بادمجان باعث بروز بیشتر بیماری میشود. برعکس مصرف خوراکیهای خنک و زود هضم برای کاهش زردی نوزادان میتواند مفید باشد.

در اینگونه موارد معمولا پزشک برای یک مدت محدود شیر مادر را قطع کرده و به جای آن شیر خشک برای زردی نوزاد تجویز میکند و پس از درمان مجددا شیر مادر از سر گرفته میشود که البته بهترین روش بهبودی نوزاد نیز میباشد.

بهترین روش مصرف شیر خشک برای درمان زردی نوزاد

شیر خشک برای زردی نوزاد

قطعا مادران عزیز به خوبی میدانند که چنانچه فرزندشان به شیشه عادت کند دیگر تمایلی به مکیدن پستان مادر ندارد پس ضرورت دارد تا طول مدت زمانی که از شیر خشک استفاده میگردد از شیشه استفاه نشود بلکه تغذیه نوزاد از طریق قاشق و یا قطره چکان انجام شود تا کودک دوران شیرخوارگی از سینه مادر محروم نگردد.

همچنین برای درمان و کاهش بیماری باید شیر خشک به مقدار زیاد و به صورت رقیق شده به کودک داده شود تا میزان ادرارش افزایش یافته تا مولکولهای بیلی روبین از طریق ادرار دفع گردد. پس لازم است تا هنگام ترکیب شیر خشک با آب، میزان آب ترکیب شده بیشتر از زمانهای معمول خود باشد تا ترکیب رقیقتری ایجاد گردد. این ترکیب رقیق باید به دفعات بیشتری به بچه داده شود تا درمان سریعتر انجام شود. ضمنا ممکن است بعضی از والدین از دستگاه فتوتراپی برای درمان استفاده کنند که در این حالت امکان شیر دادن به نوزاد زیر دستگاه به راحتی امکان پذیر میباشد.

“گیگوز” یکی از انواع بهترین شیر خشک برای زردی نوزاد است که خوب است مادران به کودکانشان که زردی دارد بخورانند. البته این شیر خشک ضد زردی به خاطر اینکه پروتئین آن گیاهی است برای کودکانی که رفلاکس دارند و همچنین نوزادانی که به علت دل درد گریه های فراوانی میکنند بسیار مناسب است.

 

مرکز فروش و اجاره دستگاه زردی نی نی سالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.