نحوه قرار دادن نوزاد در دستگاه فتوتراپی زردی و استفاده از آن

نحوه قرار دادن نوزاد در دستگاه فتوتراپی

نحوه قرار دادن نوزاد در دستگاه زردی فتوتراپی

بعد از اینکه والدین محترم با آزمایش خون کودک و به توصیه پزشک مجبور به استفاده از تجهیزات درمانی شدند میتوانند جهت دریافت مشاوره های لازم درمانی با شرکت نی نی سالم تماس بگیرند. بعد از تماس شما، تجهیزات مربوطه به محلی که فرزند شما آنجا هست انتقال داده می شود. سپس کارشناسان شرکت به شما نحوه قرار دادن نوزاد در دستگاه درمان زردی نوزاد فتوتراپی خانگی و همچنین روش استفاده از آن را به شما آموزش میدهند.

پس از استفاده از دستگاه های فتوتراپی در مدت زمان توصیه شده، میتوان جهت اطمینان از بهبودی کامل نوزاد از وی مجددا آزمایش خون گرفت. اگر سطح بیلی روبین به اندازه کافی پایین آمده باشد درمان تمام خواهد شد. در ادامه فیلم آموزشی نحوه قرار دادن نوزاد برای آشنایی بیشتر ارائه گردیده است که مادران عزیز و والدین محترم را به دیدن آن توصیه مینماییم.

 نکات مهم روش استفاده از دستگاه های فتوتراپی

برای رعایت نحوه صحیح قرار دادن نوزاد در دستگاه های فتوتراپی به نکات زیر توجه کنید:

  • دمای اتاق نوزاد باید حدود 28 درجه سانتی گراد مطابق با دماسنج باشد.
  • کودکتان را لخت کرده (به غیر از پوشک که حتما باید بر تنش باشد) زیر دستگاه گذاشته و آن را روشن کنید.
  • پوششی مناسب مثل چشم بند فتوتراپی را روی چشم فرزند خود قرار دهید. در مدلهای پیشرفته ال ای دی شرکت نی نی سالم نیازی به چشم بند نمیباشد.
  • موقعیت فرزندتان را هر ۲ ساعت تغییر دهید. این کار باعث می شود تا همه قسمت های پوست بچه در معرض تابش نور باشد و در نتیجه بیلی روبین با سرعت بیشتری کاهش پیدا کند. گفتنی است در مدل سه بعدی به علت تابش نور از سه جهت نیازی به جابجایی کودک نیست.
  • هر 2 ساعت یکبار فرزند خود را بیرون آورده و به مدت یک ساعت فرصت دارید رسیدگیهای لازم از جمله تعویض پوشک و شیر دادن به نوزاد به میزان کافی را انجام دهید.

نحوه قرار دادن نوزاد در دستگاه فتوتراپی

چنانچه پس از اجاره دستگاه زردی از مرکز نی نی سالم و در طول استفاده از آن در خصوص نحوه قرار دادن نوزاد در دستگاه های فتوتراپی هر سوال یا نگرانی داشتید میتوانید با کارشناسان خبره ما 24 ساعته و به صورت شبانه روزی تماس بگیرید.

 

مرکز درمان زردی نوزادان نی نی سالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.