نحوه قرار دادن نوزاد در دستگاه فتوتراپی

نحوه قرار دادن نوزاد در دستگاه فتوتراپی زردی خانگی نی نی سالم

یکی از کارهایی که باعث درمان سریعتر نوزادانی که زردی دارند میشود نحوه قرار دادن نوزاد در دستگاه فتوتراپی به طور صحیح و اصولی است لذا بهتر است والدین با این مقوله آشنایی کامل پیدا کنند.

دستگاه های فتوتراپی مختلفی وجود دارند که اگر چه ماهیت کاری همه آنها درمان زردی نوزادان است اما طرز کارکرد آنها با هم متفاوت میباشد به همین خاطر هر دستگاه زردی دستورالعمل مربوط به خود را دارد و استفاده بهینه از آن نیز منوط به رعایت دقیق دستورالعمل دستگاه مربوطه است. در این مقاله نیز روش صحیح استفاده از دستگاه زردی نوزاد خانگی سه بعدی ال ای دی شرکت نی نی سالم توضیح داده خواهد شد.

والدین عزیز توجه داشته باشند ارائه این دستورالعمل صرفا برای استفاده از تجهیزات سه بعدی ال ای دی نی نی سالم است.

نحوه صحیح قرار دادن کودک به چه صورت است؟

نحوه قرار دادن نوزاد در دستگاه فتوتراپی

بعد از اینکه والدین محترم با دادن آزمایش و به توصیه پزشک مجبور به استفاده از تجهیزات درمان زردی شدند میتوانند با شرکت نی نی سالم تماس بگیرند. بعد از تماس شما، تجهیزات لازم به محلی که نوزاد شما در آنجا قرار دارد انتقال داده می شود. سپس کارشناس شرکت به شما نحوه صحیح قرار دادن نوزاد در دستگاه فتوتراپی خانگی و همچنین روش استفاده از آن را به شما آموزش میدهند.

پس از استفاده از تجهیزات درمانی در مدت زمان توصیه شده، میتوان جهت اطمینان از بهبودی نوزاد مجددا از نوزاد آزمایش خون گرفت. اگر سطح بیلی روبین به اندازه کافی پایین باشد، درمان نوزاد تمام خواهد شد. میتوانید روش استفاده از تجهیزات فتوتراپی خانگی نی نی سالم را مشاهده نمایید:

همچنین از لینک زیر میتوانید فیلم مذکور را از سایت آپارات ملاحظه کنید:

نحوه قرار دادن نوزاد در دستگاه فتوتراپی نی نی سالم

نکات مهم

برای درمان هر چه سریعتر کودک خود و جلوگیری از بیقراری نوزاد زیر دستگاه فتوتراپی ، به نکات زیر توجه کنید:

 • دمای اتاق باید حدود 28 درجه سانتی گراد باشد.
 • دستگاه زردی نوزاد را به برق زده و روشن کنید.
 • بچه را لخت کنید به غیر از پوشک او که باید حتما خشک باشد.
 • پوششی مناسب مثل چشم بند را روی چشم نوزاد قرار دهید. در دستگاه فتوتراپی پیشرفته ال ای دی سه بعدی شرکت نی نی سالم نیازی به استفاده از چشم بند نمیباشد.
 • کودک خود را با رعایت نحوه صحیح قرار دادن نوزاد در دستگاه زردی فتوتراپی قرار دهید.
 • موقعیت نوزادتان را هر ۲ ساعت تغییر دهید. این کار باعث می شود تا همه قسمت های پوست بدن در معرض نور قرار گرفته و در نتیجه بیلی روبین با سرعت بیشتری کاهش پیدا کند. گفتنی است در نوع  دستگاه زردی سه بعدی به علت تابش نور از سه جهت نیازی به جابجایی نوزاد نیست.
 • هر 2 ساعت یکبار فرزند خود را بیرون آورده و به مدت یک ساعت فرصت دارید رسیدگیهای لازم از جمله تعویض پوشک و شیردهی به میزان کافی را انجام دهید.
 • شیر دادن به نوزاد زیر دستگاه زردی نه تنها اشکالی ندارد بلکه بسیار خوب است.

چنانچه پس از اجاره دستگاه فتوتراپی از مرکز درمانی نی نی سالم و در طول استفاده از دستگاه، هر سوال یا نگرانی داشتید میتوانید با کارشناسان خبره شرکت نی نی سالم به صورت شبانه روزی تماس بگیرید.

Summary
نحوه قرار دادن نوزاد در دستگاه فتوتراپی
Article Name
نحوه قرار دادن نوزاد در دستگاه فتوتراپی
Description
یکی از کارهایی که باعث درمان سریعتر نوزادانی که زردی دارند میشود نحوه قرار دادن نوزاد در دستگاه فتوتراپی به طور صحیح و اصولی است
Author
Publisher Name
مرکز درمان زردی نوزادان نی نی سالم
Publisher Logo

2 thoughts on “نحوه قرار دادن نوزاد در دستگاه فتوتراپی

 1. شعبانی

  با تشکر، یه سوال داشتم اگه از چشم بند استفاده نکنیم چشم نوزاد آسیب نمیبینه؟ چون من جایی خواندم نور دستگاه فتوتراپی برای چشم نوزاد ضرر داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.