نحوه قرار دادن نوزاد در دستگاه فتوتراپی

نحوه قرار دادن نوزاد در دستگاه فتوتراپی

بعد از اینکه والدین محترم با آزمایش خون کودک و به توصیه پزشک مجبور به استفاده از تجهیزات درمانی شدند میتوانند جهت دریافت مشاوره های لازم درمانی با شرکت نی نی سالم تماس بگیرند. بعد از تماس شما، تجهیزات مربوطه به محلی که فرزند شما آنجا هست انتقال داده می شود. سپس کارشناسان شرکت نحوه قرار دادن نوزاد در دستگاه فتوتراپی خانگی و همچنین روش استفاده از آن را به شما آموزش میدهند.

پس از استفاده از فتوتراپی طی مدت زمان توصیه شده، میتوان جهت اطمینان از بهبودی کامل بچه از وی مجددا آزمایش خون گرفت. اگر سطح بیلی روبین به اندازه کافی پایین آمده باشد درمان تمام خواهد شد. ضمنا فیلم آموزشی برای آشنایی بیشتر شما ارائه گردیده است که مادران عزیز و والدین محترم را به دیدن آن توصیه می نماییم.

نکات مهم در نحوه استفاده از دستگاه های فتوتراپی و قرار دادن نوزاد در آن

جهت استفاده صحیح از دستگاه فتوتراپی به نکات زیر توجه کنید:

  • دمای مناسب اطاق بچه باید حدود 28 درجه سانتی گراد مطابق با دماسنج باشد.
  • کودکتان را کاملا لخت کنید. توجه داشته باشید که حتما پوشک بر تنش داشته باشد.
  • پوششی مناسب مثل چشم بند را روی چشم فرزند خود قرار دهید. انواع مدلهای پیشرفته ال ای دی نیازی به چشم بند ندارند.
  • برای حصول اطمینان از نحوه صحیح قرار دادن نوزاد در دستگاه فتوتراپی و استفاده از آن جهت درمان قطعی زردی ، موقعیت کودک را هر ۲ ساعت تغییر دهید. این کار باعث می شود تا همه قسمت های پوست بچه تحت تابش نور باشد و درنتیجه بیلی روبین با سرعت بیشتری کاهش پیدا کند. گفتنی است مدل سه بعدی به علت تابش نور از سه جهت نیازی به جابجایی بچه ندارد.
  • هر 2 ساعت یکبار فرزند خود را بیرون آورده و به مدت یک ساعت فرصت دارید رسیدگیهای لازم از جمله تعویض پوشک و شیر دادن به نوزاد (به نحوه صحیح شیر دهی مطابق دستورالعمل توجه کنید) به میزان کافی را انجام دهید.

نحوه قرار دادن نوزاد در دستگاه فتوتراپی

چنانچه پس از اجاره دستگاه زردی از مرکز نی نی سالم هر سوال یا نگرانی داشتید میتوانید با کارشناسان خبره ما 24 ساعته و به صورت شبانه روزی تماس بگیرید.

گاها اتفاق افتاده است بعضی از والدین برای درمان بیماری زردی خودسرانه از مهتابی استفاده میکنند و مشوق آنها نیز پدربزرگها و مادربزرگها هستند. این والدین فقط به ظاهر لامپهای مهتابی نگاه میکنند و هیچ توجهی به طول موج ساطع شده از آنها ندارند. به این خانواده های عزیز موکدا توصیه میشود که این کار را انجام ندهند چون نتیجه آن علاوه بر افزایش درجه زردی، سوختگی و آسیب دیدگی پوست نوزادشان بوده و شرایط را برای درمان استاندارد وخیم تر مینماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.